Main product image
BACK TO PRODUCT CATEGORY
AG-CX10
Ana Özellikler (Temel Özellikler)

Sektördeki en küçük ve en hafif 4K 50 p/60 p video kamera*

Uzaktan kumanda için yerleşik Wi-Fi özelliği bulunan ilk video kamera

Hareket kabiliyeti ve taşınabilirlik sunan kompakt gövde

Sektörün en küçük ve en hafif gövdesine sahip yeni CX Serisi video kamera. Kompakt bir gövdede bulunur ve saha içinde hareket kabiliyeti ve taşınabilirlik sunar. Yüksek kaliteli 4K 60 p kayıt imkanı sunar. Geniş Açılı 25 mm Lens ve 32x i.ZOOM (4K kayıt), Panasonic'in özel yüksek hassasiyetli AF'ye sahip üst düzey optik performansı, yüksek hızı ve hem 4K hem de Full HD çekimlere hassas odaklanmayı sağlar. Yeni modellerde de İki Manuel Halka, bir ND Filtresi, Yerleşik LED Video Işığı*3 ve 24 bit Yüksek Çözünürlüklü PCM Ses Kayıt işlevi gibi profesyonel işlevler vardır. Video kaydı için yeni model 4:2:2 10 bit Dahili Kayıt*4, yeni ve yüksek verimli HEVC kodek desteğini sunar. Farklı kayıt biçimlerinin en iyileri de seçilebilir. Yerleşik Wi-Fi, sadece video kamerayı kullanarak HD Canlı Yayını destekler. AG-CX10 ayrıca P2 MXF Dosya Biçimini de destekler. Ethernet HD Canlı Yayın ve NDI|HX uyumlu IP bağlantısı işlevi vardır ve canlı kamera olarak bağlantı işlevi kullanıma sunulur.

Kompakt bir gövdede bulunur ve saha içinde hareket kabiliyeti ve taşınabilirlik sunar. Yüksek kaliteli 4K 50 p/60 kayıt imkanı sunar. Geniş Açılı 25 mm1 Lens ve 32x i.ZOOM (4K kayıt), özel yüksek hassasiyetli AF'ye sahip üst düzey optik performansı, yüksek hızı ve hem 4K hem de Full HD çekimlerde doğru odaklanmayı sağlar. 

AG-CX10 video kamera, röportaj ve mülakat tarzı çekimler, etkinlik yayını ve spor etkinlikleri için idealdir. Wi-Fi sadece video kameranın kullanıldığı HD Canlı Yayını destekler.

Panasonic'in özel yüksek hassasiyetli Otomatik Odaklanma (AF) işlevi hem 4K hem de Full HD çekimler için yüksek hız, doğru yüz tanıma ve odaklanma sağlar. AG-CX10'un iki manuel halkası, seçilebilir 1/4, 1/16, 1/64 ND filtresi, yerleşik ve ayarlanabilir LED video ışığı ve 24 bit doğrusal PCM ses kaydı işlevi vardır.

Zorlu düşük açılı ve yüksek açılı çekimlerde elde kullanım AG-CX10 ile basittir. Optik Görüntü Sabitleme (OIS) özelliğinin yanı sıra Elektronik Görüntü Sabitleme özelliği ile rotasyona bağlı bulanıklık dahil olmak üzere el titremesini 5 açıdan algılar ve düzeltir.

*4K 60 p kayıt özelliğine sahip entegre lensi bulunan video kamera içindir (Panasonic’in araştırmalarına göre 6 Ocak 2020 tarihinden itibaren).

YÜKSEK– KALİTELİ ÇEKİRDEK TEKNOLOJİSİ

LEICA Dicomar Lens

1/2,5 Tipi Sensör

Venus Engine

 • Bu yüksek performanslı lens, çözünürlük ve kontrast yönünden Leica Camera AG'nin zorlu inceleme standartlarını geçmiştir.
 • Keskin ve net görüntüler vermesinin yanı sıra Leica lenslerinin alametifarikası olan belirgin ayrıntıları ve hoş gölgeleri sunar.
 • Okuma hızının artırılması sayesinde yüksek hacimli 4K verilerin yüksek 60 fps/50 fps hızında işlenmesi mümkün hale geldi.
 • Bu, genellikle hareketli nesneleri çekerken görülen jöle etkisi bozulmasını ortadan kaldırır.
 • LUMIX ile bir arada bulunan teknolojileri içeren Venus Engine video kameralara yeni eklendi.
 • Bu yüksek hızlı LSI, yüksek hacimli 4K verileri hızlı ve doğru bir şekilde işlerken gürültüyü azaltır.
 • 4:2:2 10 bit

Geniş 25 mm*2 Açı

Entegre lensi, 25 mm ile sektörün en geniş açılı olma özelliğini geniş açılı ortamlarda destekler. Bu model bir geniş dönüştürme lensi kullanmadan minimum bozunmalı ve geniş açılı çekimlere olanak tanır ve ayrıca dar alanlarda video kaydına/prodüksiyonuna imkan verir.

 

24x Optik Zoom, 48X (FHD)/32X (UHD), i.ZOOM 

UHD/FHD'de 25 mm geniş açıdan 600 mm ultra telefoto lens serisini kapsar. (35 mm film kamera eş değeri) i.Zoom işlevi yakınlaştırma kabiliyetini maksimum 48x FHD'ye (32x UHD) çıkarırken yüksek hassasiyetli görüntü kalitesinin güzelliğini sürdürür.

İKİ MANUEL HALKA VE ND FİLTRE

AG-CX10; yakınlaştırma, odaklama ve iris kontrolü için iki manuel halkayla birlikte sunulur. Yakınlaştırma hızı, gövde üzerindeki yakınlaştırma düğmesine basılarak ayarlanabilir.

Çekim ortamına uygunluk sağlamak ve ortamdaki ışık yoğunluğunu bastırmak için yerleşik ND filtreleri seçilebilir (1/4, 1/16, 1/64 veya KAPALI).

OBJENİZİ ODAKTA TUTUN

4K Yüksek hassasiyetli AF ve Odaklama Yardımı işlevleri

Özel yüksek hassasiyetli Otomatik Odaklanma (AF) işlevi hem 4K hem de Full HD çekimler için yüksek hız, doğru yüz tanıma ve odaklanma sağlar.

Video kamera, nesnelerin doğru bir şekilde çekilmesi için farklı Odaklama Yardımı işlevlerini destekler. İşlevler, Yüz Tanıma AF/AE, Renk Kullanımı, Alan İşlevi, Tek tıkla AF, Genişletme ve Çıkarmayı içerir.

5 EKSENLİ HİBRİT O.I.S. (UHD/FHD)

Yerleşik Hibrit görüntü sabitleyici, tüm modlarda dönüş bulanıklığı dahil olmak üzere beş eksende kamera sarsıntısını güçlü bir şekilde telafi eder. Bu işlev sayesinde düşük açılı çekimde, yüksek açılı çekimde ve diğer dengesiz koşullarda kamera sarsıntısı güçlü bir şekilde telafi edilir. Üç mod vardır: NORMAL (standart), SABİT (sabit çerçeveli çekim için etkilidir) ve PANORAMA (panorama çekimde geçerli).

ÇEŞİTLİ KAYIT MODLARI

4:2:0 10 bit (4K/60 P), 4:2:2 10 bit (4K/30 P)

 • 4:2:2 10 bit örneklemesi ile LongGOP (150 Mbps) maksimum 29,98 p/25 p UHD ve maksimum 59,97 p/50 p FHD elde edebilir.
 • Yüksek verimli kodek: Maksimum 200 Mbps (4K 59,94 p)/150 Mbps(4K 29,97 p)

 

 

Yeni, yüksek verimli HEVC kaydı

 • Yüksek verimli yeni kodek HEVC (4:2:0 10 bit)
 • Ücretsiz VLC Media Player veya QuickTime Player ile sorunsuz reprodüksiyon mümkündür.*3

   

 

Süper Ağır Çekim 120/100 fps (FHD, MOV)

Süper Ağır Çekim efekti, 120 fps’de (59,94 Hz) veya 100 fps’de (50 Hz) yüksek hızlı HD kaydıyla da elde edilebilir. Görüntü alanı yüksek çerçeve oranlarında bile kırpılmaz.

 

IR ÇEKİMİ

IR Kesme Filtresi AÇIK/KAPALI olarak değiştirilebilir (Kullanıcı düğmesi üzerinde yer alır). Filtre KAPALI olduğunda IR ışıkları (piyasada satılmaktadır) karanlık yerlerde çekim için kullanılabilir

İÇERİĞİNİZİ DAHA HIZLI GÖNDERİN

Kapsamlı ağ bağlantısı işlevleri

Kablosuz ve Kablolu Uzaktan Kontrol

Dahili Wi-Fi. 2,4-GHz Wi-Fi modülü yerleşiktir. Bu nedenle ayrı bir kablosuz LAN modülü almaya gerek yoktur. Wi-Fi bağlantısı sadece ana üniteyle sağlanabilir.

Kablolu Uzaktan Kumanda. İris, odak, yakınlaştırma ve REC başlatma/durdurma işlemleri için UZAK terminal (2,5 mm süper mini jak) ile donatılmıştır.

Full HD Canlı Yayın

RTMP/RTSP Uyumlu HD Yayını. AG-CX10, konserlerin ve spor etkinliklerinin canlı yayınlanmasının yanı sıra son dakika haberlerinin canlı yayın akışı için de kullanılabilir. Facebook, YouTube ve diğer akış hizmetleri desteklenmektedir.

Yayın sırasında kameradaki SD kartlara kayıt (MOV) yapılabilir.

 

Kolay IP Bağlantısı: Ön yüklü NDI | HX*4

NDI | HX modu*4 ile donatılmış video kamera, harici bir dönüştürücü kullanmadan IP bağlantısı üzerinden video aktarımına ve kamera kontrolüne olanak sağlar. Kamera, NDI ve Canlı Prodüksiyon Merkezi AV-HLC100 ile donatılmış Panasonic PTZ kamera sistemleriyle birlikte çalışan daha büyük sistemlere sorunsuz şekilde yerleştirilebilir.

Bİr Harİcİ 1080/60 p, 1080/50 p Kaydedİcİye bağlantı İçİn 3G-SDI

3G-SDI çıkış terminali (BNC konektörü, 5CFV) FHD 1080/60 p, 1080/50 p sinyallerini bir koaksiyel kablo yardımıyla 100 metreye varan mesafelere ulaştırmak için kullanılabilir.

Bİr Tabletten veya Akıllı Telefondan Kablosuz Kontrol

HC ROP özellikli (App Store veya Google Play'den ücretsiz indirilebilir) tablet/akıllı telefon*2, kablosuz uzaktan kontrol için kullanılabilir.
Uygulama, sekiz kameraya kadar kontrol sağlar ve kamerayı seçmek için kullanılabilir.

 

 


      

 

KAMERA GÖRÜNTÜSÜNÜ İYİLEŞTİRME

Profesyonel Kamera Görüntü Ayarlama İşlevleri

8 Modlu Gama
Gama, VariCam teknik bilgisiyle geliştirilen iki Cine-Like modu gibi sekiz mod arasından seçilebilir. İstenen dereceleme, özel video prodüksiyonu ihtiyaçlarına göre elde edilebilir.

16 Eksenli Bağımsız Renk Düzeltme İşlevi
16 görüntü aşamasının her biri ayrı ayrı ayarlanabilir. Bu, aynı aydınlatma koşulları altında çoklu kameraların renk eşleşimi yapmasına ve ayrıca yaratıcı görüntü oluşturmasına olanak tanır.

Cilt Ton Detayları
Cilt renginin yumuşak ve güzel görünmesini sağlar. Özellikle de kişilere yakın çekim yaparken etkilidir.
 

Profesyonel Kamera İşlerini Desteklemek İçin İşlevler ve Tasarımlar

 • Yerleşik LED Video Işığı, nesne olarak bir insan çekerken parlamayı önlemek için derhal olay yerinde kolayca ayarlanabilir.
 • Kolayca Ayrılabilen Tutamak
 • Bir 3,5 tip (2,760K nokta) LCD Monitör ve EVF üzerinde Eş Zamanlı Ekran
 • 24 bit doğrusal PCM ses kaydı
 • Çift SD Bellek Kartı Yuvası Kayıt Güvenilirliğini Artırır
 • Toplam 12 Kullanıcı Düğmesine 38 işlev ayarlanabilir. O.I.S. Ve AE LEVEL düğmeleri de Kullanıcı Düğmeleri olarak kullanılabilir.

 

*1 35 mm kamera eş değeri

*2 35 mm film ekipmanı

*3 Yerleşik depolama veya bellek ortamına bağlı olarak video görüntüleri, sorunsuz şekilde üretilmeyebilir.

*4 NDI: Network Device Interface, NewTek, Inc. teknolojisidir. Bu işlevi kullanabilmek için NewTek'ten bir etkinleştirme anahtar kodu edinilmelidir. Anahtar kodlarını şu web sitesinden satın alabilirsiniz: http://new.tk/ndi_panasonic 

DAHA FAZLA GÖSTER

Technology

Click an icon to find out more about the technology used

HDMI Logo PNG 4K Professional Gold LEICA Logo Bk SDXC DOLBY
 • Broşürler
Product
Image Data
Marketing
Marketing Videos
Broşürler

Service and Support
 • The AG-CX10 Memory Card Camera Recorder Teaser
  The AG-CX10 Memory Card Camera Recorder Teaser
  Wed, 15/01/2020 - 10:03
  View video
  How to Live Stream Using The AG-CX10
  How to Live Stream Using The AG-CX10
  Wed, 15/01/2020 - 10:04
  View video

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

GENEL SERVİS VE YÜKLEMELER TEKNİK DESTEK İSTEĞİ

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

GENEL SERVİS VE YÜKLEMELER TEKNİK DESTEK İSTEĞİ

There are currently no key services available.

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

GENEL SERVİS VE YÜKLEMELER TEKNİK DESTEK İSTEĞİ

There are currently no other services available.

Specifications

Effective Pixels 8.29 megapixels
Filter Diameter 62 mm
Focal Length 4.12-98.9mm
F Value F1.8-4.0
Optical Zoom 24x
Lens Brand Leica Dicomar Lens
Image Sensor 1/2.5-type (inch) MOS Sensor
Lens Section ---
35mm Film Camera Equivalent 25.0-600.0 mm
Sensor Section ---
Weight Body: approx. 0.9kg (1.98 lb) (body only, excluding handle, lens hood, battery, and accessories) Shooting: approx. 1.5kg (3.31 lb) (including handle, lens hood, battery, and eyecup)
Dimensions (W x H x D) Approx. 129 x 159 x 257 mm (5.08 x 6.26 x 10.1 inch)
AC Adapter Yes
Footnote *Only images cut from video in video playback mode are supported. Note: Specifications are subject to change without notice.
Frequency 2.4GHz band
Power Consumption 15.5W (LCD Monitor)
LCD Monitor 3.5-inch Wide LCD monitor (About 2,760,000 dots)
ND Filter 1/4, 1/16, 1/64, OFF
Shutter Speed 59.94 Hz mode ・59.94i/59.94p: 1/60, 1/100, 1/120, 1/180, 1/250, 1/350, 1/500, 1/750, 1/1000, 1/1500,1/2000, 1/3000, 1/4000, 1/8000 sec ・29.97p: 1/30, 1/50, 1/60, 1/100, 1/120, 1/180, 1/250, 1/350, 1/500, 1/750, 1/1000, 1/1500, 1/2000, 1/3000, 1/4000, 1/8000 sec ・23.98p: 1/24, 1/48, 1/50, 1/60, 1/100, 1/120, 1/180, 1/250, 1/350, 1/500, 1/750, 1/1000, 1/1500, 1/2000, 1/3000, 1/4000, 1/8000 sec 50.00 Hz mode ・50i/50p: 1/50, 1/60, 1/100, 1/125, 1/180, 1/250, 1/350, 1/500, 1/750, 1/1000, 1/1500, 1/2000, 1/3000, 1/4000, 1/8000 sec ・25p: 1/25, 1/50, 1/60, 1/100, 1/125, 1/180, 1/250, 1/350, 1/500, 1/750, 1/1000, 1/1500, 1/2000, 1/3000, 1/4000, 1/8000 sec
Slow Shutter Speed 59.94 Hz mode 59.94i/59.94p: 1/8, 1/15, 1/30 sec 29.97p: 1/8, 1/15 sec 23.98p: 1/6, 1/12 sec 50.00 Hz mode 50i/50p: 1/6, 1/12, 1/25 sec 25p: 1/6, 1/12 sec Super Slow Recording Frame Rate 59.94 Hz mode FHD 120 fps (1/2 speed at 60p, 1/4 speed at 30p, 1/5 speed at 24p) 50.00 Hz mode FHD 100 fps (1/2 speed at 50p, 1/4 speed at 25p)
Recording Media SDHC/SDXC Memory Card, microP2 card (A series, B series)
Recording Format JPEG (DCF/Exif2.2)
Frame Rate System frequency = 59.94 Hz: 30 fps, 60 fps 50.00 Hz: 25 fps, 50 fps
Minimum Illumination 1.5 lx (F1.8, Super Gain +, 1/30)
Audio Output SDI: 2 ch (LPCM 24bit) Gain: 0dB/-6dB/-8dB
Zoom Intelligent Zoom OFF: 24x Intelligent Zoom ON: Max. 48x (UHD 32x) Digital Zoom: 2x / 5x / 10x
Video SDI OUT: BNC x 1, 0.8V[p-p], 75Ω, 3G/1.5G HD-SDI supported Output format: 1080/59.94p LEVEL-A/50.00p LEVEL-A, 1080/29.97PsF/25.00PsF/23.98PsF, 1080/59.94i/50.00i, 720/59.94p/50.00p HDMI: Type A x 1 (VIERA Link not supported) Output format: 2160/59.94p/50.00p/29.97p/25.00p/23.98p, 1080/59.94p/50.00p/29.97p/25.00p/23.98p/59.94i/50.00i, 720/59.94p/50.00p, 480/59.94p, 576/50.00p
White Balance Auto / ATW LOCK / 3200K / 5600K / VAR (2000K-15000K) / Ach Fixed / Bch Fixed
Standard Accessories ---
Lens Hood Yes
Bit Rate 24 Mbps, 20 Mbps, 16 Mbps, 14 Mbps, 8 Mbps, 6 Mbps, 4 Mbps, 3 Mbps, 2 Mbps, 1.5 Mbps, 1 Mbps, 0.7 Mbps, 0.5 Mbps
Focus Auto / Manual
Iris Auto / Manual
Video Resolution 1920 x 1080 (FHD), 1280 x 720 (HD), 640 x 360, 320 x 180
Battery Charger -
Image Stabilizer Ball O.I.S., 5-Axis HYBRID O.I.S. (UHD/FHD)
AC Cable Yes
Rechargeable Battery Pack Yes (5,900mAh)
Manual Ring Focus / Zoom or Iris
AV Cable -
HDMI Cable -
Microphone Unit Microphone Holder & Holder Screws: Yes
Audio Input Built-in Microphone: Stereo microphone Microphone Input: 3.5mm stereo mini jack x 1 XLR Input: XLR (3 pins) x 2 Input high impedance, LINE/MIC/MIC+48 V (switchable SW) LINE: +4dBu/0dBu (switchable menu) MIC: -40dBu/-50dBu/-60dBu (switchable menu)
Network Protocol RTSP/RTP/RTMP/RTMPS
System Frequency 59.94Hz / 50.00Hz
Video Compression Format H.264/MPEG-4 AVC Main Profile, High Profile
Audio Compression Format AAC-LC, 48 kHz/16 bit, 2ch
Other Input/Output Camera Remote: 2.5mm super mini jack x 1 USB 2.0 HOST: Micro-AB connector, 5-pin, only USB LAN conversion supported USB 2.0 DEVICE: Micro-AB connector, 5-pin, mass storage function (read only) DC IN: DC 12V (11.4V - 12.6V) EIAJ Type4
Power Supply 7.28V (Battery) / 12V (AC Adaptor)
Camera Section ---
Standard IEEE 802.11b/g/n
Video Compression Method MOV/MP4: H.264/MPEG-4 AVC High Profile, H.265/MPEG-H HEVC Main10 Profile AVCHD: H.264/MPEG-4 AVC High Profile P2: AVC-LongG 50/AVC-LongG25: MPEG-4 AVC/H.264 High Profile
Interfaces ---
IR Filter Incorporates the ON/OFF control function
Still Image Section ---
Recording Image Size | Still Picture Video Playback Mode*: 3840 x 2160 (16:9), 1920 x 1080 (16:9), 1280 x 720 (16:9)
Recording/Playback Mode MOV (HEVC) [4:2:0 10bit] UHD 3840 x 2160 59.94p/50.00p HEVC 200M: Average 200 Mbps (VBR) UHD 3840 x 2160 29.97p/25.00p/23.98p HEVC 150M: Average 150 Mbps (VBR) MOV [4:2:0 8bit] UHD 3840 x 2160 59.94p/50.00p 150M: Average 150 Mbps (VBR) UHD 3840 x 2160 29.97p/25.00p/23.98p 100M: Average 100 Mbps (VBR) [4:2:2 10bit] UHD 3840 x 2160 29.97p/25.00p/23.98p 150M: Average 150 Mbps (VBR) FHD 1920 x 1080 59.94p/50.00p 200M (ALL-Intra): Average 200 Mbps (VBR) FHD 1920 x 1080 29.97p/25.00p/23.98p 100M (ALL-Intra): Average 100 Mbps (VBR) FHD 1920 x 1080 59.94i/50i 100M (ALL-Intra): Average 100 Mbps (VBR) FHD 1920 x 1080 59.94p/50.00p 100M: Average 100 Mbps (VBR) FHD 1920 x 1080 29.97p/25.00p/23.98p/59.94i/50.00i 50M: Average 50 Mbps (VBR) MP4 (HEVC) [4:2:0 10bit] UHD 3840 x 2160 59.94p/50.00p HEVC 100M: Average 100 Mbps (VBR) UHD 3840 x 2160 29.97p/25.00p/23.98p HEVC 72M: Average 72 Mbps (VBR) MP4 [4:2:0 8bit] UHD 3840 x 2160 29.97p/25.00p/23.98p 72M: Average 72 Mbps (VBR) FHD 1920 x 1080 59.94p/50.00p/23.98p 50M: Average 50 Mbps (VBR) AVCHD [4:2:0 8bit] PS 1920 x 1080 59.94p/50.00p: Average 25 Mbps (VBR) PH 1920 x 1080 59.94i/50.00i/23.98p: Average 21 Mbps (VBR) HA 1920 x 1080 59.94i/50.00i: Average 17 Mbps (VBR) PM 1280 x 720 59.94p/50.00p: Average 8 Mbps (VBR) P2 [4:2:2 10bit] FHD 1920 x 1080 59.94p/50.00p/59.94i/50.00i: Average 50 Mbps (VBR) FHD 1920 x 1080 59.94i/50i: Average 25 Mbps (VBR) HD 1280 x 720 59.94p/50.00p: Average 50 Mbps (VBR) HD 1280 x 720 59.94p/50.00p: Average 25 Mbps (VBR)
Recording Section ---
Audio Compression Method MOV / P2: LPCM (24bit 2ch) MP4: AAC (16bit 2ch) AVCHD: Dolby Audio (16bit 2ch)
General Section ---
Interface | USB USB LAN Conversion Adaptor: Yes (VW-UEA1)
LED Video Light | Average Illumination Approx. 70 lx (1.0m)
LED Video Light | Irradiation Angle Approx. 30°
LED Video Light | Color Temperature Approx. 4600K
Accessory Shoe Yes
Hand Grip Yes (detachable)
IR Remote Control -
IP Streaming Unicast, Multicast
Live Streaming Yes
Viewfinder 0.24-inch Wide EVF (About 1,560,000 dots)
Wi-Fi Yes - integrated