• AG-UX180

AG-UX180
Sektörün en geniş açılı 24 mm 20x Optik Zum Özellikli ve 1.0-tipi MOS Sensöre Sahip 4K 60p/50p Kayıt Kamerası

Hafıza Kartlı Kayıt Kamerası

Video Prodüksiyonunda Profesyonel 4K Görüntülere Geçin.

AG-UX180 üst düzey kullanıcılara yönelik profesyonel işlevlere ve özelliklere sahip “UX serisi birinci sınıf modeldir”. Bu model, yeni tasarlanmış 24 mm açı ve 20x optik zuma ve aynı zamanda 1.0-tipi (etkili boyut) yüksek hassasiyetli MOS sensöre sahip kompakt bir lensle donatılmıştır. Bu modelin gelişmiş Optik Görüntü Sabitleyicisi (O.I.S.) ve akıllı AF işlevi profesyonel kamera işleri için uygundur.

AG-UX180 ürünü 4K 24p, UHD 60p/50p, FHD 60p/50p çok formatlı kayıtları ve HD süper ağır çekimleri destekler. Gelişmiş güvenilirlik sağlamak üzere aktarma/simültane/yedekleme kayıtlarını mümkün kılmak için iki SD hafıza kartı girişi*1 bulunmaktadır ve aynı zamanda, daha verimli bir iş akışı için UHD/FHD ikili kodek kaydını da destekler.

AG-UX180 modelinin manuel üç halka ve kullanıcı düğmesi kumanda birimleri ve ayrıca 3G-SDI/HDMI ve XLR girişi gibi arayüzleri profesyonel video kaydetme işlerine dair gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. Konvansiyonel HD el kameralarıyla aynı düzeyde çabukluk ve mobilite özelliği sunan AG-UX180, yüksek görüntü kaliteli 4K video yapımlar için güçlü destek sağlar.

 

Yeni Geliştirilmiş, 24 mm*2 ile Sektörün En Geniş Açılı, 20x Optik Zum Lensi

 • 1.0 tipi*4 Sensörlü Kayıt Kamerasında Dünyada İlk Kez*3 20x Optik Zum Özelliği Söz konusu 20x optik zum lensi, geniş açıda 24 mm’den teleskopik açıda 480 mm’ye kadar olan bir aralığı kapsar (4K 24p’de 35mm’lik film eşdeğeri).
 • 4 Sürüşlü Lens Sistemi: Simültane ve bağımsız olarak 4 lens grubu kullanır (grup 2, iris, grup 3, grup 4). Bu 4 grubun her birine ait lens boyutu ve sürüş aralığı, görüntü kalitesini/zum gücünü optimize etmek ve kompakt bir gövde sağlamak için verimli bir şekilde kısaltılabilmektedir.
 • 24 mm*5 ile Sektörün En Geniş Açılısı: Entegre lensi, 24 mm ile sektörün en geniş açılı olma özelliğini geniş açılı ortamlarda destekler. Bu model bir geniş dönüştürme lensi kullanmadan minimum bozunmalı ve geniş açılı çekimlere olanak tanır ve ayrıca örneğin bir araç veya oda içerisinde video kaydedilmesine/yapımına imkan verir.
 • Süper Yüksek Çözünürlükte Maksimum 30x Zoom İçin Akıllı Zoom Özelliği: FHD çekim modlarında, i.Zum işlevi yüksek çözünürlüğü korurken maksimum zum yapabilme imkanını yaklaşık olarak maksimum 30 katına kadar çıkarır. Zoom özelliği, 20x optik zoom sınırına ulaştığında kusursuz bir şekilde i.Zoom özelliğine geçer.

 • Dijital Zoom (2x, 5x veya 10x): AG-UX180 2x, 5x ve 10x dijital zoom kabiliyetine sahiptir. 20x optik zoom ve i.Zoom özelliğinin birlikte kullanılması ışık yoğunluğundan taviz vermeden 300x değerinde bir yakınlaştırmaya eşdeğer bir süper tele fotoğraf büyütmesi sağlar.

 • LEICA DICOMAR*6 Lens: Bu lens, Leica Kamera AG’nin en sıkı kalite standartlarından geçmeyi başarmıştır. Bir çoklu kaplama işlemi yankı izlerini ve yansımayı en aza indirerek sonucunda özellikle net görüntüler sunar.

*1 100 Mbps veya daha yüksek kayıt modları için UHS Hız Sınıfı 3 (U3) SD hafıza kartı gerekir.
*2 4K 24p’de (en boy oranı 17:9) 35 mm’lik film kamerası eşdeğeri 24 mm’lik açı, entegre lense sahip kayıt kameralarına yönelik olarak sektörde bir ilk olma niteliğini taşır. (Eylül 2016 itibarıyla Panasonic araştırmasına göre.)
*3 1.0 tipi veya daha büyük bir sensöre sahip kayıt kameraları için dünyada bir ilk. (Eylül 2016 itibarıyla Panasonic anketine göre.)
*4 Etkili boyut
*5 35 mm’lik film eşdeğeri. Video kayıt formatına bağlı olarak değişir. 4K/24p: 24,0 mm (17:9 en boy oranı), UHD/FHD: 25,4 mm (16:9 en boy oranı).
*6 Leica, Leica Microsystems IR GmbH’nin tescilli markasıdır. DICOMAR, Leica Camera AG’nin tescilli markasıdır. LEICA DICOMAR ürünleri, Leica Camera AG tarafından onaylanmış sıkı kalite standartları baz alınarak, Leica sertifikalı ölçüm aletleri ve kalite güvence sistemleri kullanılarak imal edilir.

 

Yüksek Hassasiyet ve Yüksek Hızlı 4K 60p/50p*7 Değerinde Kayıt İçin 1.0 Tipi (Etkili Boyut) MOS Sensörü,

 • Yüksek görüntü kaliteli, Yüksek Duyarlılıklı1.0 tipi*4 4K Sensör: 1.0 tipi (etkili boyut) MOS sensörü (4K 24p*8’de yaklaşık 9,460,000 piksel, UHD/FHD’de yaklaşık 8,790,000 piksel) uygun bir alan derinliği ve görüntü kalitesi ile duyarlılığı arasında mükemmel bir denge sunar. Görüntüler 4K (4096 x 2160) /24p, UHD (3840 x 2160) /60p/50p veya FHD (1920 x 1080) /60p/50p değerli çözünürlüklerde kaydedilebilir.
 • VFR (2 fps ila 60 fps)/Süper Ağır Çekim (120 fps/100 fps): VFR kaydı 2 fps’den 60 fps’ye (60Hz) olacak şekilde 10 adımda*9 / 2 fps’den 50 fps’ye (50Hz) olacak şekilde 9 adımda ayarlanabilir. Süper Ağır Çekim efekti, 120 fps’de (59.94 Hz) veya 100 fps’de (50 Hz) yüksek hızlı HD kaydıyla da elde edilebilir.

 • Karanlık Alanlarda IR (Kızılötesi) Çekimleri: IR Kesme Filtresi AÇIK/KAPALI olarak ayarlanabilir (Kullanıcı düğmesi üzerinde yer alır). Filtre KAPALI konuma getirildiğinde, IR ışıkları (ticari olarak temin edilebilir) karanlık alanlarda görüntü çekmek için kullanılabilir.

 • 4K/UHD/FHD/SD Çok Formatlı Kayıt: Çok yönlü ve kullanımı kolay MOV (Quick Time), MP4 ve AVCHD dosya formatlarını destekler. Seçilebilir görüntü kalitesi, kare hızı ve bit hızı ayarlarında oluşan kayıt modu çeşitliliği sinema çekiminden çevrimiçi dağıtıma kadar geniş bir uygulama yelpazesine yanıt verir.

 

 

Gelişmiş Optik Görüntü Sabitleyicisi [4K/UHD/FHD] ve Yüksek Hızlı, Yüksek Hassasiyetli Akıllı AF

 
 • Gelişmiş Optik Görüntü Sabitleyicisi [4K/UHD/FHD]: Yüksek açılı veya düşük açılı çekimler gibi değişken görüntü çekme durumlarında bile güçlü düzeltme sağlar. Bilyeli OIS sistemi sürüş kesimindeki aşınmayı azaltır ve düşük şiddetli el titremelerinde düzeltmeyi mükemmel şekilde artırır.
 • 5 Eksenli Hibrid Görüntü Sabitleyici [FHD]: HD çekim modlarında, hem optik hem de elektronik görüntü sabitleme efektlerini bir araya getiren el titreme düzeltmesini kullanılarak, döner yöndeki de dahil olmak üzere, çeşitli yönlerdeki el titremeleri tespit edilir ve düzeltilir.
 • Yüksek Hız Sunan Akıllı Otomatik Netleme, Harika Tarama Performansı ve Stabilitesi: Netleme durumu belirleme algoritması arama işlemine isabetli ve çabuk bir geçiş sağlar. Yüksek hassasiyetli, yüksek hızlı Micro Drive Netleme birimi, odak uzaklığında hızlı bir değişim meydana gelse bile konuyu isabetli bir şekilde tarar. AF sistemi, yüksek çözünürlüklü 4K görüntülerde anlık sallantı hareketlerini etkili bir şekilde kullanarak konudaki değişiklikleri isabetli bir şekilde belirler

 • AF Hızı Uyarlaması, Tarama Hassasiyeti ve Bölge Ayarları için Özelleştirilebilir AF İşlevi: Konu türüne ve uygulamaya göre AF’nin kullanıcı tarafından tam olarak amaçlandığı şekilde çalışmasını sağlar.

 

UHD/FHD İkili Kodek Kaydı, Çift SD Hafıza Kartı Yuvası

 • UHD/FHD İkili Kodek Kaydı: Görüntüleri Ana ve Alt olmak üzere, eş zamanlı olarak iki farklı formatta kaydeder. Ana kayıt dosyalarının çıkarılmasından önce düzenleme işinin yapılabilmesi için (8Mbps) alt kayıt dosyaları mobil ağlar aracılığıyla aktarılabilmekte ve bu sayede iş akışı verimliliğini artmaktadır.
 • Sınırsız Aktarma Kaydı: Çift SD hafıza kartı yuvaları kullanılarak, otomatik olarak sürekli 1. Yuvadan 2. Yuvaya kaydedilir. SD kartı değiştirilerek, görüntüler uzun saatler boyunca sürekli kaydedilebilir*10

 

Detaylar ve Gama Modları da Dahil Olmak Üzere Kamera Görüntü Uyarlama İşlevleri

 • 16 Eksenli Bağımsız Renk Düzeltme İşlevi: Video görüntülerine ait 16 aşamanın her birine bağımsız bir efekt sağlar. Aynı aydınlatma koşulları altında çoklu kameraların renk eşleşimi yapmasına ve ayrıca yaratıcı görüntü oluşturmasına olanak tanır.
 • Dış Görünüş Detayı: Cilt renginin yumuşak ve güzel görünmesini sağlar. Özellikle de kişilere yakın çekim yaparken.
 • 8 Modlu Gama: AG-UX180, VariCam için geliştirilen teknolojilerden faydalanılarak iki adet Cine-Like Gama da dahil olmak üzere, sekiz adet seçilebilir gama moduyla donatılmıştır.
 • Sahne Dosyaları: Sahne Dosyaları olarak resim kalitesi ayarları önceden yapılmış altı dosya bulunmaktadır (Standart, Flüoresan Işıklar Altında Çekim, Kıvılcım, Durağan Gibi, Cine-like karşıtlığı ve Cine-like dinamik aralığı). Bu ayarlardan herhangi birini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz ve bir seti AG-UX180 içinde, sekize kadar seti ise SD hafıza kartında Özelleştirilmiş Dosya olarak saklayabilirsiniz.
*7 Gerçek Kayıt UHD formatındadır (3840 x 2160) 59.94p/50p
*8 4K 24p’de (en boy oranı 17:9)
*9 1080/23.98p kayıt modu seçildiğinde.
*10 Çoklu SD kartlarına kaydedilebilecek maksimum veri miktarı 96 GB’dir. Veri boyutu 96 GB’yi aşsa bile kayıt durmayacaktır.

Profesyonel Kamera İşlerini Desteklemek İçin İşlevler ve Tasarımlar

 • Kayar 3.5 tipi Dokunmatik Panelli LCD ve Yüksek Çözünürlüklü OLED EVF
 • HDMI OUT*11: 4K 24p, UHD 60p ve UHD 50p*12’ye Kadar Görüntü Çeker
 • VIDEO/AUDIO ÇIKIŞI: Video ve ses izlemesi için analog sinyaller verir
 • Yüksek Ses Kalitesi için 16-Bit PCM*13: İki kanallı XLR ses girişiyle (değiştirilebilir 48 V fantom güç kaynağı, MIC ve LINe ile) ve manuel ses düzeyiyle donatılmış
 • iPad Uzaktan Kumandası: iPad AG ROP uygulamasını*14, Apple App Store'dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Uygulama, kablosuz modülünün (isteğe bağlı AJ-WM50/AJ-WM30) takılmasına bağlı olarak AG-UX180’in uzaktan ve kablosuz olarak kontrol edilmesine olanak sağlar. Kamera ayarları, görüntü kalitesi ayarı, REC başlat/durdur ve menü ayarı gibi birçok kontrol işlevine ek olarak, AG ROP uygulaması ayrıca i.Zum, zum ve netleme özelliklerinin çalıştırmak için AG-UX180’in dahili lenslerinin kontrol edilmesini sağlar. Bununla birlikte, kaydedilen kliplerin iPad üzerinden kontrol edilebilmesi için ekranda küçük resim izleme ve ön izlemeyi*15 mümkün kılar.
*11 Eş zamanlı HDMI ve SDI sinyal çıkışlarına izin verilmez.
*12 UHD 60p ve UHD 50p kayıtları sırasındaki görüntü çıktısı FHD’dir.
*13 MOV/MP4 kayıt modu seçildiğinde.
*14 iOS 7.1, iOS 8.1, ve iOS 9 desteklenir. App Store, Apple Inc. şirketinin bir hizmet markasıdır; Apple, Apple logosu ve iPad ABD’de ve diğer ülkelerde tescillenmiş bulunan Apple Inc. Şirketinin markalarıdır.
*15 İkili kodek kaydının yalnızca alt kaydında (8Mbps) ön izleme özelliği desteklenmektedir.