• AW-HR140

  Full HD Rugged Outdoor PTZ Camera

AW-HR140
Full HD Dayanıklı Dış Mekan PTZ Kamera

Başlıca ÖzelliklerAW-HR140

 • IP65 Koruması
 • 3MOS sensörü (AW-HE130 ile aynı)
 • 20x Optik Yakınlaştırma (ayrıca 1.4x Dijital Genişletici)
 • ND filtreleri (Net, 1/8, 1/64)
 • Silecek, Isıtıcısı ve Buz Çözücü dahildir (Yıkama Birimi isteğe bağlıdır)
 • Tuza dayanıklı boya
 • Hibrit Görüntü Sabitleyici (mekanik ve optik, DISS adında)
 • 1080/50p destekler (2 adet 3G-SDI çıkışı)
 • Özel fonksiyonlar: Akıllı, Bulanıklık Azaltma, Gece Modu
 • PoE++ destekler
 • IP kontrolü ve yayını
 • Mevcut Panasonic uzaktan kontrol sistemleriyle uyumluluk

 

Yüksek Görüntü Kalitesi

AW-HR140 OverheadYeni AW-HR140; dış mekan koruma kılıfına, kameraya, lense ve pantilt başlığına sahip bir entegre kamera sistemidir. AW-HE130 ile aynı Dijital Sinyal İşlemcisine (DSP) ve 1/2.86 tipi full HD 3MOS sensörlerine sahip ürün, gelişmiş video işleme yetenekleriyle yüksek hassasiyet, yüksek S/N oranı ve yüksek çözünürlük sunar.

HR140, en zorlu koşullarda bile stabil çekim performansını korur ve çeşitli dış mekan uygulamalarıyla uyumludur.

Keskin, hızlı F1.6, 20x optik yakınlaştırma lensine ek olarak HR140 aynı zamanda lensin etkili odak uzunluğunu %40 artırabilen, pürüzsüz ve yüksek çözünürlüklü bir video sunan yenilikçi bir 1.4x dijital genişletici ile donatılmıştır.

Dış Mekan Kullanımı için Tasarlandı

AW-HR140 Lens Wiper

HR140, tüm fonksiyonları için saniyede 15 metre hıza kadar ulaşan rüzgarlarda çalışma garantisi sunan rüzgar basıncı dayanıklılığına sahiptir. Saniyede 50 m hıza kadarki rüzgarlarda, kamera parçalanmadan temel fonksiyonlar kullanılabilir. Tuzdan kaynaklı aşırı hasara karşı koruma sağlamak amacıyla kaplanmış olan alüminyum ve diğer metal parçalar, tuzlu havaya maruz kalan deniz kenarındaki bölgelerde kurulum olanağı sunar. Kamera ayrıca, harika ısı direnci sağlayan reçinelerle kaplanmıştır.

Buz çözücü sayesinde, cam -15ºC'ye (5°F) kadarki düşük sıcaklıklarda buzlanmaz. Tipi durumunda bile cam yüzeye gelen karlar erir ve görünürlüğün korunmasını sağlar. Zorlu ortamlarda objektifi temiz tutmak karmaşık olabileceğinden, HR140 dahili bir mercek siliciye sahiptir.

 

Montaj Avantajları

AW-HR140 DISS
Yeni geliştirilen sabitleme teknolojisinin kullanıldığı AW-HR140, hem optik hem de mekanik sabitleme özelliğine sahiptir. Dinamik Görüntü Sabitleme Sistemi (D.I.S.S.) adı verilen bu teknoloji, çözünürlük kaybı olmadan dış mekanda sorunsuz çekim yapılmasını sağlar.

 

AW-HR140 Low Installation Cost

 

HR140, 12V-24V DC güçle çalışabilir. HR140 ayrıca, ek güç kaynağı monte edilmesine ve hatta yerel AC prizi olmasına gerek bırakmayan, düşük montaj maliyeti için PoE++ desteği sunar. Cihaz, IEEE802.3bt sürüm 2.0 standardı desteğine sahip ağ cihazlarına bağlanarak gücünü LAN kablosu üzerinden alabilir.

Kamera, SDI-Fiber dönüştürme modülü gibi harici cihazlara da güç sağlayabilir.

 

Özel Fonksiyonlar

 
 • Bulanıklık Azaltma Fonksiyonu: Görüntüdeki bulanıklığı azaltarak, düşük kontrastlı ögelerin daha kolay görülmesini sağlar. Bu efektin keskinliği, bulanıklığın kalınlığına göre manuel olarak ayarlanabilir. AW-HR140 Haze Reduction
 • DRS: Aşırı ışıklı parlak alanlarda normal çekim sırasında, kontrast sürdürülürken görüntü sinyali sıkıştırılarak dinamik aralık artırılabilir
 • Hibrit Dijital Gürültü Azaltma (Hybrid DNR): Çok çeşitli aydınlatma koşullarında, görüntü sonrası bulanıklığı veya görüntü bozulmasını minimum düzeyde tutarak net video kaydı elde etmek için 2B ve 3B iki tür gürültü azaltma yöntemi birlikte kullanılırAW-HR140 Night Mode
 • Akıllı Fonksiyon: Dış mekandaki değişikliklere göre görüntü seviyesini ve renk sıcaklığını otomatik olarak düzeltir. Beyaz dengesi, kazanç, iris, deklanşör ve ND filtresi ayarlarını otomatik olarak kontrol edebilir
 • Gece Modu: İsteğe bağlı IR (kızılötesi) aydınlatıcıyla birlikte, kamera zifiri karanlıkta bile yüksek kaliteli monokrom video sunabilir

Çeşitli Video Formatları

AW-HR140 Rear View

Kamera; 1080/50p, 1080/50i, 1080/25p ve 720/50p gibi uygulamalar için gereken çok sayıda çıkış formatını destekler. Uzaktan kontrol edilen video yakalama işlemleri artık tele-prodüksiyon ve bilimsel araştırma gibi özel uygulamalar için daha kolay şekilde gerçekleştirilebilir.

Kamera iki adet 3G-SDI uyumlu çıkışa ve bir Genlock girişine sahiptir. Ayrıca ses hat girişini (2 kanal) destekler.

AW-HR140 IP Connectivity

 

IP Bağlantısı

Tek bir Panasonic kontrol ünitesinden 100 adede kadar ünitenin IP üzerinden kontrol edilebildiği esnek IP kontrol mimarisi, sistem tasarımını ve operasyonu kolaylaştırır. Görüntü sıkıştırma ve 50 fps'ye kadar IP aktarımı özelliklerine sahip olan ürün, farklı kalitelerde en fazla 4 video akışını aktarabilir.

Kamera, Internet Explorer veya Safari gibi IP tarayıcılar kullanılarak uzaktan ayarlanabilir ve kontrol edilebilir. Bu özellik, bir kampüsün çeşitli bölgelerindeki kameraların veya dünya çapındaki kurumsal bir ağdaki kameraların kontrolünü kolaylaştırır. Ayrıca iPhone, iPad veya Android cihazlar gibi mobil terminallerden IP video takibi ve uzaktan kamera kontrolü yapılabilir.

 

Mükemmel Pan-Tilt Mekanizması

AW-HR140 Pan-Tilt


Son derece gelişmiş pan-tilt tasarımı sayesinde HR140, canlı yayın çekimleri sırasında sorunsuz ve doğal hareket imkanı sunar. Pan-tilt başlığı, ±175° pan aralığı ve -30° ila 210° tilt aralığı ile geniş bir çekim aralığına sahiptir. Ürün, beklemeli montajı destekler.


Yeni geliştirilen pan tilt sürücüsü uzaktan kontrole mükemmel yanıt veren maksimum 60°/sn'lik yüksek hızda işlem imkanı ve yüksek derecede hassas durdurma kontrolü sunar. Bu özellikler hareketli spor karşılaşmaları veya konser çekimlerinin doğru bir biçimde yakalanmasını sağlar. Kamera ayrıca, 60°/sn pan-tilt hızında NC45 veya daha az değerler sunan, çalışma sırasında düşük ses seviyesine sahiptir.

AW-HR140 System Controllers

 

Panasonic Kontrol Üniteleriyle Uyumluluk

AW-HR140, aşağıdaki Panasonic uzaktan kontrol ünitelerinden kontrol edilebilir:

 • AW-RP50 ve AW-RP120 (aygıt yazılımı yükseltmesi gereklidir)
 • AK-HRP200 (aygıt yazılımı yükseltmesi gereklidir)
 • RS422 arabirimi aracılığıyla VISCA protokolünü destekler

 

Sistem Örneği

AW-HR140 System Example