Main product image
BACK TO PRODUCT CATEGORY
AV-HLC100
Ana Özellikler (Temel Özellikler)

1ME Değiştirici, PTZ Kamera Kontrol Cihazı ve Ses Mikseri ile tek bir kişi, PTZ kamera çekiminden yayın aktarımına kadar her şeyi yapabilir

Çıkış formatı desteğine 1080/59,94p ve 50p dahildir; çapraz dönüştürme (1080 ve 720 arasında) fonksiyonu da mevcuttur

Canlı etkinlikler ve video yayını için kendi harika ortam içeriğinizi oluşturun

Desteklenen ağ protokolü: NDITM ve RTMP (YouTube Canlı gibi canlı yayın hizmetlerine doğrudan aktarım)

Çevirme/eğme ve yakınlaştırma özellikli 3D kumanda kolunu tek elle kullanabilirsiniz

1ME değiştiriciyi, PTZ kamera kontrol cihazını ve ses mikseri fonksiyonlarını tek bir cihazda bir araya getiren AV-HLC100, PTZ kamera çekiminden yayın aktarımına kadar her şeyi tek bir kişinin yapabilmesini sağlar.

 

AV-HLC100 Canlı Yayın Prodüksiyon Merkezi Akış Değiştirici

AV-HLC100 Canlı Yayın Prodüksiyon Merkezi Akış Değiştirici

 

Bu Sizin Gösteriniz.

AV-HLC100 Canlı Yayın Prodüksiyon Merkezi Akış Değiştirici ile yaratıcılığınızı serbest bırakın. Canlı içeriği profesyonelce yakalamak, üretmek ve yayınlamak herkes için kolaylaştı! AV-HLC100 Canlı Yayın Prodüksiyon Merkezi; üniversite spor etkinlikleri, canlı yayınlar ve konferans video prodüksiyonu gibi sınırlı sayıda operatörün bulunduğu durumlarda kolayca AV oluşturmanızı sağlayan bir multimedya prodüksiyon ünitesidir. 1ME değiştiriciyi, PTZ kamera kontrol cihazını ve ses mikseri fonksiyonlarını tek bir cihazda bir araya getiren AV-HLC100, PTZ kameradan çok kameralı yayın aktarımına kadar her şeyi tek bir kişinin yapabilmesini sağlar. PTZ kameranın kullanımına yönelik bağlantı ve ayarlar Kolay IP bağlantısı fonksiyonu kullanılarak kolayca yapılabilir ve çevirme, eğme, yakınlaştırma ve odak işlemleri büyük kumanda kolu kullanılarak tek elle gerçekleştirilebilir.

 

Canlı Yayın Kolaylaştı

YouTube, Facebook Live, Twitch, ChurchStreaming.tv, LiveStream, Periscope veya harici kodlayıcıya ihtiyaç duymadan özel bir RTMP hedefi dahil olmak üzere çeşitli kaynaklara yayın yapın. AV-HLC100, RTMP bağlantılarını destekler ve bu da akış sırasında kayıt yapılmasına izin verirken PGM çıkışının doğrudan canlı akış servislerine yüklenmesini sağlar. Akış/kayıt sadece bir tuşa dokunarak başlatılabilir ve durdurulabilir.

 

Canlı Yayın Prodüksiyon Merkezi

AV-HLC100, tam anlamıyla hepsi bir arada değiştiricidir; canlı değiştirici, uzak kamera kontrol cihazı ve ses mikserini bir araya getirir. Küçük canlı müzik performansları, konferanslar ve sunumlar için canlı ses prodüksiyonları için genellikle birden çok operatör gerekirdi, şimdi ise tek bir operatör tarafından kolayca yapılabilecek. Bununla birlikte NDI® ve NDI® HX standartlarıyla uyumlu olması, uzaktan çekimin sorunsuz gerçekleştirilmesi için güç sağlayan aynı LAN kablosu üzerinden (PoE ve hub ile) hem bağlantı sağlanıyor hem de uzak kamera kontrol edilebiliyor.

 

PTZ Kontrol cihazı / 3D Kumanda Kolu

PTZ Controller

TELE / GENİŞ yakınlaştırma ünitenin sol alt kısmındaki devre anahtarı ile yapılabilir. Detaylı kamera IRIS ve FOCUS ayarları çevirmeli düğmeler aracılığıyla yapılabilir. PTZ Kamera çevirme/eğme ve ekran PiP/Başlık konumu gibi pozisyon kontrolleri ise ünitenin sağ üst kısmındaki 3D kumanda koluyla ayarlanabilir.

 

Ses Mikseri

Audio Mixer

AV-HLC100; gömülü dijital ses, analog ses ve mikrofon ses girişleri ile en fazla 8 toplam ses giriş kaynağını destekler. Bu 8 kaynağı 8 x IP girişi, 4 x gömülü ses kaynağı, 2 x giriş kaynağı ve 1 x mikrofon giriş kaynağı arasından seçebilir ve miksere atanabilir. Bu ses kaynakları karıştırılabilir ve analog ses çıkışlarına, kulaklık çıkışına ve video çıkışlarına gömülebilir. Değiştiricide ses seviyesini kontrol etmek için kullanılabilen, ünitenin yüzeyindeki LED ışıkları ile izlenebilen bir ses düğmesi bulunur. Üstelik ekran üzerindeki Grafik Kullanıcı Arayüzü (GUI) aracılığıyla tüm kaynaklar için daha karmaşık ses seviyesi ayarları yapılabilir.

 

Başlık Ekleyici / Anahtarlayıcı / PiP / Ortam Yürütücü

AV-HLC100, hızlı ve profesyonel canlı prodüksiyonlar için geniş bir video efekt yelpazesine sahiptir. Resim İçinde Resim (PiP) ile başka bir kaynağın üzerini kaplayabilir ve bu PiP penceresini ekranda istediğiniz yerde yeniden boyutlandırabilir / yeniden konumlandırabilirsiniz. Gösterinize efektler eklemek için 3D-DVE de dahil olmak üzere 190'dan fazla geçiş deseninden birini seçebilirsiniz. Başlık eklemek, yazı tipi ve rengi gibi metin niteliklerinin düzenlenebildiği ve ekran üzerine yerleştirilebildiği tasarım şablonları kütüphanesi sayesinde oldukça basittir. Ayrıca canlı yayın akışı sırasında pürüzsüz bir iş akışı için hazır ayar olarak önceden tasarlanmış 8 başlığı sıraya ekleyebilirsiniz.

 

AV-HLC100 ayrıca, Windows® destekli çeşitli dosya formatlarının yanı sıra video ve fotoğrafların kaynak olarak eklenmesine olanak tanıyan bir klip ve fotoğraf oynatıcısına da sahiptir (Bazı formatların desteklenmediğini lütfen unutmayın). Otomatik oynatma, önceden hazırlanmış birden fazla kaynağı otomatik olarak oynatmak için ayarlanabilir.

 

Hibrit Değiştirici: Baseband SDI / HDMI ve NDI®

AV-HLC100, 1080/59.94p ve 1080/50p'de 3G-SDI video dahil olmak üzere çok çeşitli video formatlarını destekler ve 1080p/1080i ve 720p arasında çapraz dönüştürme sağlar. SDI x 4 veya SDI x 3 / HDMI x 1 seçilebilir ve ayrıca bir sistemin prodüksiyon ortamına uyacak şekilde yapılandırılabilmesine olanak veren 8 kanallı IP girişine sahiptir. Bunun yanı sıra yüksek çözünürlüklü videoların gerçek zamanlı olarak kodlanıp aktarılmasını sağlayan NDI® ve NDI® | HX ile uyumludur. Bu aynı zamanda Profesyonel PTZ Entegre robotik kameralarının* en fazla 8 tanesinin harici IP kod çözücüleri olmaksızın tek bir LAN kablosuyla bağlanabileceği ve AV-HLC100'e otomatik olarak bağlanabileceği anlamına gelir. Bu da tek bir kablo ile video ve ses aktarımı, PTZ kamera kontrolü, kamera gücü ve sinyal lambalarını etkinleştirir, hızlı kurulum ve basitleştirilmiş kablo yönetimi sağlar. Desteklenen video çıkışları arasında HDMI x 1, 3G-SDI x 2, RTMP akış x 1 ve NDI® x 1 de dahildir.

 

SkypeTX Uzaktan Sunum / Görüşme

AV-HLC100 ile yayın kalitesinde video iletişimi sağlayan kaynaklardan biri olan Skype TX kullanabilir. Uzak konumlardan Skype tabanlı video kanalları tarafından gönderilen görüntüler, canlı gösterilere doğrudan dahil edilebilir ve röportajlar ya da dünyanın her yerinden misafirlerinizi canlı etkinliklerinize, konferanslarınıza, web seminerleri ve sunumlarınıza dahil etmenize olanak veren stüdyo dışı yayınlar için kullanılabilir.

 

Kolay Sistem Yapılandırması

 

Çıkış formatı desteğine 1080/59.94p ve 50p dahildir ve ayrıca bir çapraz dönüştürme (1080 ve 720 arası) fonksiyonu da mevcuttur. Gömülü, hat girişli ve mikrofon girişli sesi karıştırmak ve videoya eklemek mümkün olduğu için esnek aktarım elde edilebilir. Buna ek olarak, ağ protokolü NDI®, RTSP (Panasonic PTZ kameralardan IP videonun doğrudan girişi) ve RTMP (YouTube Live gibi canlı akış hizmetlerine doğrudan aktarım) desteklenir. Sınırlı sayıda çalışan ve personel eğitimi olan durumlarda bile son derece değerli prodüksiyon çalışmaları elde edilebilir.

 

 System Diagram HLC100 Live Streaming Production Center

NDI®: Network Device Interface, NewTek, Inc. teknolojisidir.

*N Serisi PTZ Modelleri. Seçili AW-Serisi kamera modelleri, NDI® | HX'i desteklemek için yükseltilebilir. DAHA FAZLASINI OKUYUN

DAHA FAZLA GÖSTER

 • Broşürler
Marketing
Broşürler
Marketing Videos
Product
Image Data
Ecodesign
Ecodesign

Service and Support
 • AV-HLC100 Brochure
  AV-HLC100 Brochure
  Catalog PDF : AV-HLC100
  Mon, 04/06/2018 - 09:27
  Download pdf - 5.4 MB
  System Camera and Switcher Product Lineup Catalog [March 2019]
  System Camera and Switcher Product Lineup Catalog [March 2019]
  Catalog : System Camera and Switcher Product Lineup Catalog PDF
  Wed, 17/04/2019 - 13:29
  Download pdf - 21.53 MB
 • Panasonic
  Panasonic's New NDI Developments and AV-HLC100 Feature | Panasonic Live @IBC 2017
  Panasonic's New NDI Developments and AV-HLC100 Feature | Panasonic Live @IBC 2017
  Tue, 20/03/2018 - 10:36
  View video
  Live Streaming Production Center from Panasonic!
  Live Streaming Production Center from Panasonic!
  Get to know the Panasonic AV-HLC100 ‘Live Streaming Production Center’ with our colleagues Jaume Miro and Dean Offord. The HLC100 combines 1ME switcher, PTZ camera controller, and audio mixer functions to enable easy live streaming with one-person operation.
  Mon, 05/03/2018 - 10:01
  View video
  AV-HLC100 Live Production Center: Inputs & Outputs
  AV-HLC100 Live Production Center: Inputs & Outputs
  Introduction to the I/O capabilities of the AV-HLC100 Live Production Center. To learn more about this powerful new switcher
  Tue, 29/05/2018 - 11:16
  View video

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

GENEL SERVİS VE YÜKLEMELER TEKNİK DESTEK İSTEĞİ

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

GENEL SERVİS VE YÜKLEMELER TEKNİK DESTEK İSTEĞİ

There are currently no key services available.

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

GENEL SERVİS VE YÜKLEMELER TEKNİK DESTEK İSTEĞİ

There are currently no other services available.

Specifications

Power Supply DC 19 V (AC adaptor provided)
Power Consumption 110 W
Ambient Operating Temperature 0 °C to 40 °C (32°F to 104°F)
Humidity 20 % to 80 % (no condensation)
Mass Approx. 6.05 kg (13.34 lbs)
Dimensions (W x H x D) 427 mm x 93 mm x 278 mm (16.8 inches x 3.67 inches x 10.96 inches) (excluding protrusions)
Number of ME 1ME
Number of switcher channel 10 ・ 8 External (selected from among 3G-SDI x 4, 3G-SDI x 3 + HDMI x 1, NDI sources x 8) ・ 2 Internal (CLIP x 1, STILL x 1)
Number of Keyer 2 Keyer (PinP / Title)
System Video Format 1080/59.94p*1 *2, 1080/59.94i, 1080/29.97PsF, 1080/23.98p, 1080/50p*1 *2, 1080/50i, 1080/25PsF 720/59.94p, 720/50p, 720/29.97p, 720/25p
Video Input SDI x 4 or SDI x 3 + HDMI x 1*1 *3
Network Input Sources 8 ・ NDI input from Panasonic PTZ Camera that supports NDI | HX and NDI compatible equipment ・ IP input from Skype TX compatible PC
Audio Input 15 ・ 4-channel SDI/HDMI embedded audio x 4 ・ 4-channel NDI embedded audio x 8 ・ 6.35 mm balanced line x 2 ・ 3.5 mm diameter, stereo mini jack x 1
Video Output 4 ・ BNC x 1 3G-SDI (PGM)*1 ・ BNC x 1 3G-SDI (selectable from PGM / PVW / AUX)*1 ・ HDMI x 1 or Display Port (for GUI)*4 x 1 ・ Network output x 1
Network Video Output 1 selectable from MIX (PGM or PVW) / AUX ・ NDI output ・ RTMP format streaming output*5
Audio Output 6 ・ SDI embedded audio x 2 ・ 6.35 mm balanced line x 2 ・ 3.5 mm diameter, stereo mini jack x 1 ・ NDI embedded audio x 1
Effects and Transitions Wipe / Mix / Cut ・ Background Video ・ PinP ・ Title
Audio Mixing ・ 4 ch. Master (Program) mix ・ 12 x faders: 1 for each of 8 external audio inputs, plus 1 x internal Clips player and 1 x Skype TX Talkback input; plus 1 x Master output and 1 x Headphones ・ Plus 1 x separate audio fader for video Streaming output ・ Seven-band equalizer and stereo compressor / limiter per input and output, with per-input audio delay control
Video Clip Memory DDR x 1 ch*6
Still Store Memory DDR x 1 ch*6
Title Buffer 1 Title Buffer (displays 1 of 8 Buffer presets)
Reference Input Internal only
PTZ Camera Control (Via IP) Number of connected cameras: Up to 8 cameras Pan / Tilt / ZOOM / FOCUS control: 3 axis joystick (ZOOM / FOCUS is switched by pressing the upper button) ZOOM control: Independent rocker switch IRIS control: independent IRIS knob, pressed AUTO / manual switching FOCUS control: Independent FOCUS knob, pressed AUTO / manual switching Preset control: store / recall, up to 100 positions OSD menu control: OSD button*7 White balance control: GUI screen Camera menu or OSD screen (Auto / PST A / PST B / Execute)*7 CAM / BAR selection: GUI screen Camera menu or OSD screen*7
Tally Output DB-15 Tally port
Network Connector RJ-45 x 2 1000BASE-T / 100BASE-TX / 10BASE-TX
USB Host I/F USB3.0 x 4
Accessory AC adaptor, Power cable, keyboard, mouse
Note *1: 3G-SDI corresponds to Level-A only. *2: The 1080/59.94p and 1080/50p formats are not supported for HDMI input. *3: You cannot use the SDI input 1 and the HDMI connector at the same time. *4: HDMI and Display port can not be used simultaneously. *5: Only available when plug-in provided by NewTek is installed. *6: See “Supported Formats” on page 6 for details. *7: OSD function is available for Panasonic PTZ camera of SDI and HDMI output. It is not available for those of NDI | HX output.