Main product image
BACK TO PRODUCT CATEGORY
AG-UX180
Ana Özellikler (Temel Özellikler)

20x optik zum ve 24 mm ile sektördeki en geniş açıya* sahip LEICA DICOMAR lens

4K 24p ve UHD 60p/50p kayıt kapasiteli 1.0 tipi 4K MOS Sensör

Akıllı Otomatik Odak 4K ile çekim yaparken sorunsuz ve hızlı odaklanmayı destekler

Yüksek Çözünürlüklü Akıllı Zum, yüksek çözünürlüğü korurken zum kapasitesini 30 kat artırır

Tam HD olarak 120fps’de Süper Ağır Çekim kayıt

Video Prodüksiyonunda Profesyonel 4K Görüntülere Geçin.

AG-UX180 üst düzey kullanıcılara yönelik profesyonel işlevlere ve özelliklere sahip “UX serisi birinci sınıf modeldir”. Bu model, yeni tasarlanmış 24 mm açı ve 20x optik zuma ve aynı zamanda 1.0-tipi (etkili boyut) yüksek hassasiyetli MOS sensöre sahip kompakt bir lensle donatılmıştır. Bu modelin gelişmiş Optik Görüntü Sabitleyicisi (O.I.S.) ve akıllı AF işlevi profesyonel kamera işleri için uygundur.

AG-UX180 ürünü 4K 24p, UHD 60p/50p, FHD 60p/50p çok formatlı kayıtları ve HD süper ağır çekimleri destekler. Gelişmiş güvenilirlik sağlamak üzere aktarma/simültane/yedekleme kayıtlarını mümkün kılmak için iki SD hafıza kartı girişi*1 bulunmaktadır ve aynı zamanda, daha verimli bir iş akışı için UHD/FHD ikili kodek kaydını da destekler.

AG-UX180 modelinin manuel üç halka ve kullanıcı düğmesi kumanda birimleri ve ayrıca 3G-SDI/HDMI ve XLR girişi gibi arayüzleri profesyonel video kaydetme işlerine dair gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. Konvansiyonel HD el kameralarıyla aynı düzeyde çabukluk ve mobilite özelliği sunan AG-UX180, yüksek görüntü kaliteli 4K video yapımlar için güçlü destek sağlar.

 

Yeni Geliştirilmiş, 24 mm*2 ile Sektörün En Geniş Açılı, 20x Optik Zum Lensi

 • 1.0 tipi*4 Sensörlü Kayıt Kamerasında Dünyada İlk Kez*3 20x Optik Zum Özelliği Söz konusu 20x optik zum lensi, geniş açıda 24 mm’den teleskopik açıda 480 mm’ye kadar olan bir aralığı kapsar (4K 24p’de 35mm’lik film eşdeğeri).
 • 4 Sürüşlü Lens Sistemi: Simültane ve bağımsız olarak 4 lens grubu kullanır (grup 2, iris, grup 3, grup 4). Bu 4 grubun her birine ait lens boyutu ve sürüş aralığı, görüntü kalitesini/zum gücünü optimize etmek ve kompakt bir gövde sağlamak için verimli bir şekilde kısaltılabilmektedir.
 • 24 mm*5 ile Sektörün En Geniş Açılısı: Entegre lensi, 24 mm ile sektörün en geniş açılı olma özelliğini geniş açılı ortamlarda destekler. Bu model bir geniş dönüştürme lensi kullanmadan minimum bozunmalı ve geniş açılı çekimlere olanak tanır ve ayrıca örneğin bir araç veya oda içerisinde video kaydedilmesine/yapımına imkan verir.
 • Süper Yüksek Çözünürlükte Maksimum 30x Zoom İçin Akıllı Zoom Özelliği: FHD çekim modlarında, i.Zum işlevi yüksek çözünürlüğü korurken maksimum zum yapabilme imkanını yaklaşık olarak maksimum 30 katına kadar çıkarır. Zoom özelliği, 20x optik zoom sınırına ulaştığında kusursuz bir şekilde i.Zoom özelliğine geçer.

 • Dijital Zoom (2x, 5x veya 10x): AG-UX180 2x, 5x ve 10x dijital zoom kabiliyetine sahiptir. 20x optik zoom ve i.Zoom özelliğinin birlikte kullanılması ışık yoğunluğundan taviz vermeden 300x değerinde bir yakınlaştırmaya eşdeğer bir süper tele fotoğraf büyütmesi sağlar.

 • LEICA DICOMAR*6 Lens: Bu lens, Leica Kamera AG’nin en sıkı kalite standartlarından geçmeyi başarmıştır. Bir çoklu kaplama işlemi yankı izlerini ve yansımayı en aza indirerek sonucunda özellikle net görüntüler sunar.

*1 100 Mbps veya daha yüksek kayıt modları için UHS Hız Sınıfı 3 (U3) SD hafıza kartı gerekir.
*2 4K 24p’de (en boy oranı 17:9) 35 mm’lik film kamerası eşdeğeri 24 mm’lik açı, entegre lense sahip kayıt kameralarına yönelik olarak sektörde bir ilk olma niteliğini taşır. (Eylül 2016 itibarıyla Panasonic araştırmasına göre.)
*3 1.0 tipi veya daha büyük bir sensöre sahip kayıt kameraları için dünyada bir ilk. (Eylül 2016 itibarıyla Panasonic anketine göre.)
*4 Etkili boyut
*5 35 mm’lik film eşdeğeri. Video kayıt formatına bağlı olarak değişir. 4K/24p: 24,0 mm (17:9 en boy oranı), UHD/FHD: 25,4 mm (16:9 en boy oranı).
*6 Leica, Leica Microsystems IR GmbH’nin tescilli markasıdır. DICOMAR, Leica Camera AG’nin tescilli markasıdır. LEICA DICOMAR ürünleri, Leica Camera AG tarafından onaylanmış sıkı kalite standartları baz alınarak, Leica sertifikalı ölçüm aletleri ve kalite güvence sistemleri kullanılarak imal edilir.

 

Yüksek Hassasiyet ve Yüksek Hızlı 4K 60p/50p*7 Değerinde Kayıt İçin 1.0 Tipi (Etkili Boyut) MOS Sensörü,

 • Yüksek görüntü kaliteli, Yüksek Duyarlılıklı1.0 tipi*4 4K Sensör: 1.0 tipi (etkili boyut) MOS sensörü (4K 24p*8’de yaklaşık 9,460,000 piksel, UHD/FHD’de yaklaşık 8,790,000 piksel) uygun bir alan derinliği ve görüntü kalitesi ile duyarlılığı arasında mükemmel bir denge sunar. Görüntüler 4K (4096 x 2160) /24p, UHD (3840 x 2160) /60p/50p veya FHD (1920 x 1080) /60p/50p değerli çözünürlüklerde kaydedilebilir.
 • VFR (2 fps ila 60 fps)/Süper Ağır Çekim (120 fps/100 fps): VFR kaydı 2 fps’den 60 fps’ye (60Hz) olacak şekilde 10 adımda*9 / 2 fps’den 50 fps’ye (50Hz) olacak şekilde 9 adımda ayarlanabilir. Süper Ağır Çekim efekti, 120 fps’de (59.94 Hz) veya 100 fps’de (50 Hz) yüksek hızlı HD kaydıyla da elde edilebilir.

 • Karanlık Alanlarda IR (Kızılötesi) Çekimleri: IR Kesme Filtresi AÇIK/KAPALI olarak ayarlanabilir (Kullanıcı düğmesi üzerinde yer alır). Filtre KAPALI konuma getirildiğinde, IR ışıkları (ticari olarak temin edilebilir) karanlık alanlarda görüntü çekmek için kullanılabilir.

 • 4K/UHD/FHD/SD Çok Formatlı Kayıt: Çok yönlü ve kullanımı kolay MOV (Quick Time), MP4 ve AVCHD dosya formatlarını destekler. Seçilebilir görüntü kalitesi, kare hızı ve bit hızı ayarlarında oluşan kayıt modu çeşitliliği sinema çekiminden çevrimiçi dağıtıma kadar geniş bir uygulama yelpazesine yanıt verir.

 

 

Gelişmiş Optik Görüntü Sabitleyicisi [4K/UHD/FHD] ve Yüksek Hızlı, Yüksek Hassasiyetli Akıllı AF

 
 • Gelişmiş Optik Görüntü Sabitleyicisi [4K/UHD/FHD]: Yüksek açılı veya düşük açılı çekimler gibi değişken görüntü çekme durumlarında bile güçlü düzeltme sağlar. Bilyeli OIS sistemi sürüş kesimindeki aşınmayı azaltır ve düşük şiddetli el titremelerinde düzeltmeyi mükemmel şekilde artırır.
 • 5 Eksenli Hibrid Görüntü Sabitleyici [FHD]: HD çekim modlarında, hem optik hem de elektronik görüntü sabitleme efektlerini bir araya getiren el titreme düzeltmesini kullanılarak, döner yöndeki de dahil olmak üzere, çeşitli yönlerdeki el titremeleri tespit edilir ve düzeltilir.
 • Yüksek Hız Sunan Akıllı Otomatik Netleme, Harika Tarama Performansı ve Stabilitesi: Netleme durumu belirleme algoritması arama işlemine isabetli ve çabuk bir geçiş sağlar. Yüksek hassasiyetli, yüksek hızlı Micro Drive Netleme birimi, odak uzaklığında hızlı bir değişim meydana gelse bile konuyu isabetli bir şekilde tarar. AF sistemi, yüksek çözünürlüklü 4K görüntülerde anlık sallantı hareketlerini etkili bir şekilde kullanarak konudaki değişiklikleri isabetli bir şekilde belirler

 • AF Hızı Uyarlaması, Tarama Hassasiyeti ve Bölge Ayarları için Özelleştirilebilir AF İşlevi: Konu türüne ve uygulamaya göre AF’nin kullanıcı tarafından tam olarak amaçlandığı şekilde çalışmasını sağlar.

 

UHD/FHD İkili Kodek Kaydı, Çift SD Hafıza Kartı Yuvası

 • UHD/FHD İkili Kodek Kaydı: Görüntüleri Ana ve Alt olmak üzere, eş zamanlı olarak iki farklı formatta kaydeder. Ana kayıt dosyalarının çıkarılmasından önce düzenleme işinin yapılabilmesi için (8Mbps) alt kayıt dosyaları mobil ağlar aracılığıyla aktarılabilmekte ve bu sayede iş akışı verimliliğini artmaktadır.
 • Sınırsız Aktarma Kaydı: Çift SD hafıza kartı yuvaları kullanılarak, otomatik olarak sürekli 1. Yuvadan 2. Yuvaya kaydedilir. SD kartı değiştirilerek, görüntüler uzun saatler boyunca sürekli kaydedilebilir*10

 

Detaylar ve Gama Modları da Dahil Olmak Üzere Kamera Görüntü Uyarlama İşlevleri

 • 16 Eksenli Bağımsız Renk Düzeltme İşlevi: Video görüntülerine ait 16 aşamanın her birine bağımsız bir efekt sağlar. Aynı aydınlatma koşulları altında çoklu kameraların renk eşleşimi yapmasına ve ayrıca yaratıcı görüntü oluşturmasına olanak tanır.
 • Dış Görünüş Detayı: Cilt renginin yumuşak ve güzel görünmesini sağlar. Özellikle de kişilere yakın çekim yaparken.
 • 8 Modlu Gama: AG-UX180, VariCam için geliştirilen teknolojilerden faydalanılarak iki adet Cine-Like Gama da dahil olmak üzere, sekiz adet seçilebilir gama moduyla donatılmıştır.
 • Sahne Dosyaları: Sahne Dosyaları olarak resim kalitesi ayarları önceden yapılmış altı dosya bulunmaktadır (Standart, Flüoresan Işıklar Altında Çekim, Kıvılcım, Durağan Gibi, Cine-like karşıtlığı ve Cine-like dinamik aralığı). Bu ayarlardan herhangi birini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz ve bir seti AG-UX180 içinde, sekize kadar seti ise SD hafıza kartında Özelleştirilmiş Dosya olarak saklayabilirsiniz.
*7 Gerçek Kayıt UHD formatındadır (3840 x 2160) 59.94p/50p
*8 4K 24p’de (en boy oranı 17:9)
*9 1080/23.98p kayıt modu seçildiğinde.
*10 Çoklu SD kartlarına kaydedilebilecek maksimum veri miktarı 96 GB’dir. Veri boyutu 96 GB’yi aşsa bile kayıt durmayacaktır.

Profesyonel Kamera İşlerini Desteklemek İçin İşlevler ve Tasarımlar

 • Kayar 3.5 tipi Dokunmatik Panelli LCD ve Yüksek Çözünürlüklü OLED EVF
 • HDMI OUT*11: 4K 24p, UHD 60p ve UHD 50p*12’ye Kadar Görüntü Çeker
 • VIDEO/AUDIO ÇIKIŞI: Video ve ses izlemesi için analog sinyaller verir
 • Yüksek Ses Kalitesi için 16-Bit PCM*13: İki kanallı XLR ses girişiyle (değiştirilebilir 48 V fantom güç kaynağı, MIC ve LINe ile) ve manuel ses düzeyiyle donatılmış
 • iPad Uzaktan Kumandası: iPad AG ROP uygulamasını*14, Apple App Store'dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Uygulama, kablosuz modülünün (isteğe bağlı AJ-WM50/AJ-WM30) takılmasına bağlı olarak AG-UX180’in uzaktan ve kablosuz olarak kontrol edilmesine olanak sağlar. Kamera ayarları, görüntü kalitesi ayarı, REC başlat/durdur ve menü ayarı gibi birçok kontrol işlevine ek olarak, AG ROP uygulaması ayrıca i.Zum, zum ve netleme özelliklerinin çalıştırmak için AG-UX180’in dahili lenslerinin kontrol edilmesini sağlar. Bununla birlikte, kaydedilen kliplerin iPad üzerinden kontrol edilebilmesi için ekranda küçük resim izleme ve ön izlemeyi*15 mümkün kılar.
*11 Eş zamanlı HDMI ve SDI sinyal çıkışlarına izin verilmez.
*12 UHD 60p ve UHD 50p kayıtları sırasındaki görüntü çıktısı FHD’dir.
*13 MOV/MP4 kayıt modu seçildiğinde.
*14 iOS 7.1, iOS 8.1, ve iOS 9 desteklenir. App Store, Apple Inc. şirketinin bir hizmet markasıdır; Apple, Apple logosu ve iPad ABD’de ve diğer ülkelerde tescillenmiş bulunan Apple Inc. Şirketinin markalarıdır.
*15 İkili kodek kaydının yalnızca alt kaydında (8Mbps) ön izleme özelliği desteklenmektedir.
DAHA FAZLA GÖSTER

SEKTÖRLER

Click an icon to find out more about the sectors this product is used in.

Broadcast
Broadcast
Education
Education Sector Icon

Technology

Click an icon to find out more about the technology used

HDMI Logo PNG 4K Professional Gold LEICA Logo Bk
 • Broşürler
Technical
Operating Instructions
Marketing
Broşürler
Marketing Videos
Posters/POP
Tools
Product
Image Data
Ecodesign
Ecodesign

Service and Support
 • Broadcast & ProAV Operating Manual Database
  Broadcast & ProAV Operating Manual Database
  Link to the Panasonic global Operation Manual Database for Broadcast & ProAV Products
  Mon, 12/02/2018 - 13:50
  Download File
 • New 4K Handheld Camcorder AG-UX180 (US edition)-HD
  New 4K Handheld Camcorder AG-UX180 (US edition)-HD
  Marketing Videos: The promotion video No.2 of the new 4K Handheld Camcorder AG-UX180. *This footage will be available from IBC show (Sep.9.2016) for public use. Length: 3m 40s Format: 1920x1080/59.94p mp4 (H.264 114MB), mov (Prores 444, Prores 422 HQ)* Edition: English sub for US area (AG-UX180/UX90)
  Mon, 26/11/2018 - 14:54
  Download zip - 114.51 MB
  New 4K Handheld Camcorder AG-UX180 (Europe edition)-HD
  New 4K Handheld Camcorder AG-UX180 (Europe edition)-HD
  Marketing Videos: The promotion video No.2 of the new 4K Handheld Camcorder AG-UX180. *This footage will be available from IBC show (Sep.9.2016) for public use. Length: 3m 40s Format: 1920x1080/59.94p mp4 (H.264 114MB), mov (Prores 444, Prores 422 HQ)* English sub for EU area (AG-UX180/UX90)
  Mon, 26/11/2018 - 14:54
  Download zip - 114.57 MB
  New 4K Handheld Camcorder AG-UX180 (India Edition)-HD
  New 4K Handheld Camcorder AG-UX180 (India Edition)-HD
  Marketing Videos: The promotion video No.2 of the new 4K Handheld Camcorder AG-UX180. *This footage will be available from IBC show (Sep.9.2016) for public use. Length: 3m 40s Format: 1920x1080/59.94p mp4 (H.264 114MB), mov (Prores 444, Prores 422 HQ)* English sub for India/China (AG-UX180/UX170/UX90)
  Mon, 26/11/2018 - 14:55
  Download zip - 114.75 MB
  New 4K Handheld Camcorder AG-UX180 (Japanese Edition)-HD
  New 4K Handheld Camcorder AG-UX180 (Japanese Edition)-HD
  Marketing Videos: The promotion video No.2 of the new 4K Handheld Camcorder AG-UX180. *This footage will be available from IBC show (Sep.9.2016) for public use. Length: 3m 40s Format: 1920x1080/59.94p mp4 (H.264 114MB), mov (Prores 444, Prores 422 HQ)* Japanese sub for Japan (AG-UX180/UX90)
  Mon, 26/11/2018 - 14:55
  Download zip - 115.74 MB
  "Making of" Panasonic
  "Making of" Panasonic's UX-series Sizzle Reel ( SHORT VERSION )
  "Making of" Panasonic's UX-series Sizzle Reel ( SHORT VERSION )
  Mon, 15/10/2018 - 12:21
  View video
  Episode 5. UX Series: Enabling wireless remote control of the camera
  Episode 5. UX Series: Enabling wireless remote control of the camera
  Episode 5. UX Series: Enabling wireless remote control of the camera
  Mon, 15/10/2018 - 12:21
  View video
  Episode 4. UX Series: Advanced features for high precision video recording
  Episode 4. UX Series: Advanced features for high precision video recording
  Episode 4. UX Series: Advanced features for high precision video recording
  Mon, 15/10/2018 - 12:21
  View video
  Episode 3. UX Series: Creating cinematic image
  Episode 3. UX Series: Creating cinematic image
  Episode 3. UX Series: Creating cinematic image
  Mon, 15/10/2018 - 12:21
  View video
 • Episode 2. UX Series: Filming 4K Slow motion and Super Slow Motion
  Episode 2. UX Series: Filming 4K Slow motion and Super Slow Motion
  Episode 2. UX Series: Filming 4K Slow motion and Super Slow Motion
  Mon, 15/10/2018 - 12:21
  View video
  Episode 1. UX Series: Introducing intelligent AF and accurate focus assist
  Episode 1. UX Series: Introducing intelligent AF and accurate focus assist
  Episode 1. UX Series: Introducing intelligent AF and accurate focus assist
  Mon, 15/10/2018 - 12:21
  View video
  First footage from the new 4K large sensor camcorder UX180 you have to see!
  First footage from the new 4K large sensor camcorder UX180 you have to see!
  First footage from the new 4K large sensor camcorder UX180 you have to see!
  Mon, 15/10/2018 - 12:21
  View video
  "Making of" Panasonic
  "Making of" Panasonic's UX-series Sizzle Reel
  "Making of" Panasonic's UX-series Sizzle Reel
  Mon, 15/10/2018 - 12:21
  View video
  PANASONIC UX180 TEASER
  PANASONIC UX180 TEASER
  PANASONIC UX180 TEASER
  Mon, 15/10/2018 - 12:21
  View video
  "Making of" Panasonic
  "Making of" Panasonic's UX-series Sizzle Reel TEASER
  "Making of" Panasonic's UX-series Sizzle Reel TEASER
  Mon, 15/10/2018 - 12:21
  View video
  Panasonic Live @ IBC - Introducing the UX series
  Panasonic Live @ IBC - Introducing the UX series
  Panasonic Live @ IBC - Introducing the UX series
  Mon, 15/10/2018 - 12:21
  View video
  New 4K Handheld Camcorder AG-UX180
  New 4K Handheld Camcorder AG-UX180
  New 4K Handheld Camcorder AG-UX180
  Mon, 15/10/2018 - 12:21
  View video

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

GENEL SERVİS VE YÜKLEMELER TEKNİK DESTEK İSTEĞİ

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

GENEL SERVİS VE YÜKLEMELER TEKNİK DESTEK İSTEĞİ

There are currently no key services available.

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

GENEL SERVİS VE YÜKLEMELER TEKNİK DESTEK İSTEĞİ

There are currently no other services available.

Specifications

General
Power DC 7.28 V (when the battery is used) DC 12 V (when the AC adaptor is used)
Power Consumption 19.7 W (when the LCD monitor is used)
Operating Temperature 0 °C to 40 °C (32 °F to 104 °F)
Operating Humidity 10 % to 80 % (no condensation)
Weight Body: Approx. 2.0 kg (4.41 lb) (body only, excluding lens hood, battery, and accessories) Shooting: Approx. 2.4 kg (5.29 lb) (including lens hood, battery, and eye cup)
Dimensions 173 mm (W) x 195 mm (H) x 346 mm (D) (6-13/16 inches x 7-11/16 inches x 13-5/8 inches) (excluding protrusion and eye cup) 173 mm (W) x 195 mm (H) x 392 mm (D) (6-13/16 inches x 7-11/16 inches x 15-7/16 inches) (including eye cup, excluding protrusion)
Camera Unit
Pickup Devices 1.0-type (effective size) MOS solid state image sensor
Effective Pixels 8.79 megapixel: UHD/FHD 59.94p/29.97p/23.98p 9.46 megapixel: 4K 24p
Lens Optical image stabilizer lens, optical 20x motorized zoom F2.8 to F4.5 (f=8.8 mm to 176 mm) 35 mm equivalent: f=25.4 mm to 508.0 mm: UHD/FHD 59.94p/29.97p/23.98p f=24.0 mm to 480.0 mm: 4K24.00p Filter Diameter: 67 mm ND Filter: 4 Positions (OFF, 1/4, 1/16, 1/64) IR Filter: Incorporates the ON/OFF control function Shortest Shooting Distance (M.O.D.): Approx. 1.0 m from the front lens
Gain Setting L/M/H selector switch Standard mode: 0 dB to 24 dB (Adjustable in 1 dB steps) (Automatic setting can be assigned to L/M/H) Extended ON: -3 dB to 24 dB (Adjustable in 1 dB steps) (Automatic setting can be assigned to L/M/H) 30 dB and 36 dB switched (when assigning [S. GAIN] to the USER button)
Color Temperature Setting ATW, ATW LOCK, Ach, Bch, preset 3200 K/preset 5600 K/VAR (2000 K to 15000 K)
Shutter Speed When [SYSTEM MODE] = 59.94 Hz 60i/60p mode: 1/60 sec., 1/100 sec., 1/120 sec., 1/180 sec., 1/250 sec., 1/350 sec., 1/500 sec., 1/750 sec., 1/1000 sec., 1/1500 sec., 1/2000 sec., 1/3000 sec., 1/4000 sec., 1/8000 sec. 30p mode: 1/30 sec., 1/50 sec., 1/60 sec., 1/100 sec., 1/120 sec., 1/180 sec., 1/250 sec., 1/350 sec., 1/500 sec., 1/750 sec., 1/1000 sec., 1/1500 sec., 1/2000 sec., 1/3000 sec., 1/4000 sec., 1/8000 sec. 24p mode: 1/24 sec., 1/48 sec., 1/50 sec., 1/60 sec., 1/100 sec., 1/120 sec., 1/180 sec., 1/250 sec., 1/350 sec., 1/500 sec., 1/750 sec., 1/1000 sec., 1/1500 sec., 1/2000 sec., 1/3000 sec., 1/4000 sec., 1/8000 sec. When [SYSTEM MODE] = 50.00 Hz 50i/50p mode: 1/50 sec., 1/60 sec., 1/100 sec., 1/125 sec., 1/180 sec.,1/250 sec., 1/350 sec., 1/500 sec., 1/750 sec., 1/1000 sec., 1/1500 sec., 1/2000 sec., 1/3000 sec., 1/4000 sec., 1/8000 sec. 25p mode: 1/25 sec., 1/50 sec., 1/60 sec., 1/100 sec., 1/125 sec., 1/180 sec., 1/250 sec., 1/350 sec., 1/500 sec., 1/750 sec., 1/1000 sec., 1/1500 sec., 1/2000 sec., 1/3000 sec., 1/4000 sec., 1/8000 sec.
Shutter Speed (Slow Shutter) When [SYSTEM MODE] = 59.94 Hz 60i/60p mode: 1/2 sec., 1/4 sec., 1/8 sec., 1/15 sec., 1/30 sec., 30p mode: 1/2 sec., 1/4 sec., 1/8 sec., 1/15 sec. 24p mode: 1/2 sec., 1/3 sec., 1/6 sec., 1/12 sec. When [SYSTEM MODE] = 50.00 Hz 50i/50p mode: 1/2 sec., 1/3 sec., 1/6 sec., 1/12 sec., 1/25 sec. 25p mode: 1/2 sec., 1/3 sec., 1/6 sec., 1/12 sec.
Shutter Speed (Synchro Scan) When [SYSTEM MODE] = 59.94 Hz 59.94i/59.94p mode: 1/60.0 sec. to 1/249.7 sec. 29.97p mode: 1/30.0 sec. to 1/249.7 sec. 23.98p mode: 1/24.0 sec. to 1/249.6 sec. 24.00p mode: 1/24.0 sec. to 1/249.9 sec. When [SYSTEM MODE] = 50.00 Hz 50i/50p mode: 1/50.0 sec. to 1/250.0 sec. 25p mode: 1/25.0 sec. to 1/250.0 sec.
VFR Recording Frame Rate When [SYSTEM MODE] = 59.94 Hz 30p mode: 2, 15, 26, 28, 30, 32, 34, 45, 60 (fps) 24p mode: 2, 12, 20, 22, 24, 26, 28, 36, 48, 60 (fps) SYSTEM MODE = 50.00, Hz 25p mode: 2, 12, 21, 23, 25, 27, 30, 37, 50 (fps)
Super-Slow Motion Recording When [SYSTEM MODE] = 59.94 Hz Shooting frame rate FHD 120 fps, Slow motion effect 1/4 speed (when 30p mode), 1/5 speed (when 24p mode) When [SYSTEM MODE] = 50.00 Hz Shooting frame rate FHD 100fps, Slow motion effect 1/5 speed (when 25p mode)
Sensitivity When [HIGH SENS.] mode F11 (2000 lx, 3200 K, 89.9 % reflect, 1080/59.94i) F12 (2000 lx, 3200 K, 89.9 % reflect, 1080/50i)
Minimum Subject Illumination 0.2 lx (F2.8, gain 18 dB, Manual slow shutter 1/2S, When [HIGH SENS.] mode)
Digital Zoom 2x/5x/10x, i.Zoom (max. 30x)
Lens Hood Hood with lens cover
Memory Card Recorder
Recording Media*1 SDHC memory card (4 GB to 32 GB), SDXC memory card (48 GB to 128 GB), UHS-I supported
Recording Slot Slot x 2
System Format 59.94 Hz/50 Hz
Motion Picture Recording Recording Format: MOV, MP4, AVCHD
Recording Mode Please see page 07 for the Recording Format table.
Recording Time Please see back cover for the Recording Time table.
2 Slot Functions Relay, Simultaneous, Background*2, Dual codec
Still Picture Recording Mode JPEG (DCF/Exif2.2)
Still Picture Recording Motion Picture Playback: 8.8M: 4096 x 2160 (17:9), 8.3M: 3840 x 2160 (16:9), 2.1M: 1920 x 1080 (16:9), 0.9M: 1280 x 720 (16:9)
Digital Video
Video Signal for External Output 8bit 4:2:2*3
Recording Video Signal 8bit 4:2:0
Video Compression Format MPEG-4 AVC/H.264 High Profile (MOV/MP4/AVCHD)
Digital Audio
Recording Audio Signal 48 kHz/16 bit 2CH
Audio Signal Format LPCM (MOV/MP4), Dolby Digital (AVCHD)
Headroom 12 dB
Dual Codec
Recording Method MOV, MP4
Video Compression Format (Dual Codec) MPEG-4 AVC/H.264 High Profile
Audio Signal Format (Dual Codec) LPCM
Recording Format Please see page 08 for the Dual Codec Recording table.
Recording Time (Dual Codec) 32 GB: Approx. 1 hour 20 min.(FHD 50Mbps) Approx. 8 hours 30 min.(FHD 8Mbps) 64 GB: Approx. 2 hour 40 min.(FHD 50Mbps) Approx. 17 hours 10 min.(FHD 8Mbps) 128 GB: Approx. 5 hours 20 min.(FHD 50Mbps) Approx. 35 hours(FHD 8Mbps)
Video Input/Output
SDI Out BNC x 1, 0.8 V [p-p], 75 Ω, 3 G/1.5 G, HD SDI, SD SDI supported Output format: 1080/59.94p LEVEL-A/50.00p LEVEL-A, 1080/29.97PsF/25.00PsF/24.00PsF/23.98PsF, 1080/59.94i/50.00i, 720/59.94p/50.00p, 480/59.94i, 576/50.00i
Video Output AV connector x 1
HDMI Type A connector x 1, VIERA Link not supported Output format: 2160/59.94p/50.00p/29.97p/25.00p/24.00p/23.98p, 1080/59.94p/50.00p/29.97p/25.00p/24.00p/23.98p/59.94i/50.00i, 720/59.94p/50.00p, 480/59.94p, 576/50.00p
Audio Input
Built-in Microphone Stereo microphone
XLR Input XLR (3-pin) x 2 (INPUT1, INPUT2) Input high impedance, LINE/MIC/MIC+48V (switchable SW) LINE: +4 dBu/0 dBu (switchable menu) MIC: -40 dBu/-50 dBu/-60 dBu (switchable menu)
Audio Output
SDI 2 ch (LPCM) switchable gain: 0 dB/-6 dB/-12 dB
HDMI (Audio Output) 2 ch (LPCM)
Audio Out AV connector x 1, Output level: 600 Ω, 316 mV
Headphone 3.5 mm diameter stereo mini jack x 1
Speaker 20 mm diameter, round x 1
Other Input/Output
Camera Remote 2.5 mm diameter super mini jack x1 (ZOOM, S/S) 3.5 mm diameter mini jack x1 (FOCUS, IRIS)
TC Preset In/Out BNC x 1, Used as the input and output terminals Input: 1.0 V to 4.0 V [p-p] 10 KΩ Output: 2.0 V ± 0.5 V [p-p] low impedance
USB 3.0 (Host) Standard-A connector, 9-pin, external media device connection*4, bus power supported
USB 3.0 (Device) Micro-B connector, 10-pin, Mass storage function (read only)
DC In 12V DC 12V (11.4V to 12.6V) EIAJ Type4
Monitor/Viewfinder
LCD Monitor 3.5 type LCD color monitor, Approx. 1,150,000 dots
View Finder 0.39 type OLED (organic EL display) Approx. 2,360,000 dots, video display area: approx. 1,770,000 dots
Included Accessories Battery (AG-VBR59), Battery charger (AG-BRD50), AC adaptor, Microphone holder kit, AC cable, Eye cup, Lens hood, INPUT terminal cap, Operating instructions
Note *1: An SD memory card with a capacity of UHS Speed Class 3 (U3) is required to shoot videos with a bit rate of 100 Mbps or higher. An SDXC memory card with a capacity of 64 GB or more and UHS Speed Class 3 (U3) is required to shoot UHD 2160/59.94p/50.00p videos with a bit rate of 150 Mbps or higher. *2: It supports in record mode less than 50 Mbps. *3: Output of UHD/59.94p/50.00p becomes 8 bit 4:2:0. *4: External media devices with a capacity of below 32 GB or a capacity above 2 TB cannot be used.