Main product image
BACK TO PRODUCT CATEGORY
AW-HR140
Ana Özellikler (Temel Özellikler)

1/2,86 tipi tam HD 3MOS sensörler ve Dijital Sinyal İşleme (DSP)

20x Optik Zum (ayrıca 1,4x Dijital Genişletici)

IP65 Koruması, tuza dayanıklı boya, silecek, ısıtıcı ve buz çözücü dahildir (yıkama birimi isteğe bağlıdır)

Stabil çekim performansı için Hibrit Görüntü Sabitleyici (mekanik ve optik, DISS adında)

IP kontrolü ve yayını, PoE+ desteği

AW-HR140 en zorlu koşullarda stabil çekim performansı sağlayan, dış mekan koruma kılıfına, kameraya, lense ve sağa sola çevirme-eğme başlığına sahip bir entegre uzaktan kamera sistemidir. AW-HE130 ile aynı DSP’ye ve tam HD 3MOS sensörlerine sahip ürün, gelişmiş video işleme yetenekleriyle yüksek hassasiyet, yüksek S/N oranı ve yüksek çözünürlük sunar.

Başlıca ÖzelliklerAW-HR140

 • IP65 Koruması
 • 3MOS sensörü (AW-HE130 ile aynı)
 • 20x Optik Yakınlaştırma (ayrıca 1.4x Dijital Genişletici)
 • ND filtreleri (Net, 1/8, 1/64)
 • Silecek, Isıtıcısı ve Buz Çözücü dahildir (Yıkama Birimi isteğe bağlıdır)
 • Tuza dayanıklı boya
 • Hibrit Görüntü Sabitleyici (mekanik ve optik, DISS adında)
 • 1080/50p destekler (2 adet 3G-SDI çıkışı)
 • Özel fonksiyonlar: Akıllı, Bulanıklık Azaltma, Gece Modu
 • PoE++ destekler
 • IP kontrolü ve yayını
 • Mevcut Panasonic uzaktan kontrol sistemleriyle uyumluluk

 

Yüksek Görüntü Kalitesi

AW-HR140 OverheadYeni AW-HR140; dış mekan koruma kılıfına, kameraya, lense ve pantilt başlığına sahip bir entegre kamera sistemidir. AW-HE130 ile aynı Dijital Sinyal İşlemcisine (DSP) ve 1/2.86 tipi full HD 3MOS sensörlerine sahip ürün, gelişmiş video işleme yetenekleriyle yüksek hassasiyet, yüksek S/N oranı ve yüksek çözünürlük sunar.

HR140, en zorlu koşullarda bile stabil çekim performansını korur ve çeşitli dış mekan uygulamalarıyla uyumludur.

Keskin, hızlı F1.6, 20x optik yakınlaştırma lensine ek olarak HR140 aynı zamanda lensin etkili odak uzunluğunu %40 artırabilen, pürüzsüz ve yüksek çözünürlüklü bir video sunan yenilikçi bir 1.4x dijital genişletici ile donatılmıştır.

 

Download the PTZ Angle of View & Object Distance calculator

 

Dış Mekan Kullanımı için Tasarlandı

AW-HR140 Lens Wiper

HR140, tüm fonksiyonları için saniyede 15 metre hıza kadar ulaşan rüzgarlarda çalışma garantisi sunan rüzgar basıncı dayanıklılığına sahiptir. Saniyede 50 m hıza kadarki rüzgarlarda, kamera parçalanmadan temel fonksiyonlar kullanılabilir. Tuzdan kaynaklı aşırı hasara karşı koruma sağlamak amacıyla kaplanmış olan alüminyum ve diğer metal parçalar, tuzlu havaya maruz kalan deniz kenarındaki bölgelerde kurulum olanağı sunar. Kamera ayrıca, harika ısı direnci sağlayan reçinelerle kaplanmıştır.

Buz çözücü sayesinde, cam -15ºC'ye (5°F) kadarki düşük sıcaklıklarda buzlanmaz. Tipi durumunda bile cam yüzeye gelen karlar erir ve görünürlüğün korunmasını sağlar. Zorlu ortamlarda objektifi temiz tutmak karmaşık olabileceğinden, HR140 dahili bir mercek siliciye sahiptir.

 

Montaj Avantajları

AW-HR140 DISS
Yeni geliştirilen sabitleme teknolojisinin kullanıldığı AW-HR140, hem optik hem de mekanik sabitleme özelliğine sahiptir. Dinamik Görüntü Sabitleme Sistemi (D.I.S.S.) adı verilen bu teknoloji, çözünürlük kaybı olmadan dış mekanda sorunsuz çekim yapılmasını sağlar.

 

AW-HR140 Low Installation Cost

 

HR140, 12V-24V DC güçle çalışabilir. HR140 ayrıca, ek güç kaynağı monte edilmesine ve hatta yerel AC prizi olmasına gerek bırakmayan, düşük montaj maliyeti için PoE++ desteği sunar. Cihaz, IEEE802.3bt sürüm 2.0 standardı desteğine sahip ağ cihazlarına bağlanarak gücünü LAN kablosu üzerinden alabilir.

Kamera, SDI-Fiber dönüştürme modülü gibi harici cihazlara da güç sağlayabilir.

 

Özel Fonksiyonlar

 
 • Bulanıklık Azaltma Fonksiyonu: Görüntüdeki bulanıklığı azaltarak, düşük kontrastlı ögelerin daha kolay görülmesini sağlar. Bu efektin keskinliği, bulanıklığın kalınlığına göre manuel olarak ayarlanabilir. AW-HR140 Haze Reduction
 • DRS: Aşırı ışıklı parlak alanlarda normal çekim sırasında, kontrast sürdürülürken görüntü sinyali sıkıştırılarak dinamik aralık artırılabilir
 • Hibrit Dijital Gürültü Azaltma (Hybrid DNR): Çok çeşitli aydınlatma koşullarında, görüntü sonrası bulanıklığı veya görüntü bozulmasını minimum düzeyde tutarak net video kaydı elde etmek için 2B ve 3B iki tür gürültü azaltma yöntemi birlikte kullanılırAW-HR140 Night Mode
 • Akıllı Fonksiyon: Dış mekandaki değişikliklere göre görüntü seviyesini ve renk sıcaklığını otomatik olarak düzeltir. Beyaz dengesi, kazanç, iris, deklanşör ve ND filtresi ayarlarını otomatik olarak kontrol edebilir
 • Gece Modu: İsteğe bağlı IR (kızılötesi) aydınlatıcıyla birlikte, kamera zifiri karanlıkta bile yüksek kaliteli monokrom video sunabilir

Çeşitli Video Formatları

AW-HR140 Rear View

Kamera; 1080/50p, 1080/50i, 1080/25p ve 720/50p gibi uygulamalar için gereken çok sayıda çıkış formatını destekler. Uzaktan kontrol edilen video yakalama işlemleri artık tele-prodüksiyon ve bilimsel araştırma gibi özel uygulamalar için daha kolay şekilde gerçekleştirilebilir.

Kamera iki adet 3G-SDI uyumlu çıkışa ve bir Genlock girişine sahiptir. Ayrıca ses hat girişini (2 kanal) destekler.

AW-HR140 IP Connectivity

 

IP Bağlantısı

Tek bir Panasonic kontrol ünitesinden 100 adede kadar ünitenin IP üzerinden kontrol edilebildiği esnek IP kontrol mimarisi, sistem tasarımını ve operasyonu kolaylaştırır. Görüntü sıkıştırma ve 50 fps'ye kadar IP aktarımı özelliklerine sahip olan ürün, farklı kalitelerde en fazla 4 video akışını aktarabilir.

Kamera, Internet Explorer veya Safari gibi IP tarayıcılar kullanılarak uzaktan ayarlanabilir ve kontrol edilebilir. Bu özellik, bir kampüsün çeşitli bölgelerindeki kameraların veya dünya çapındaki kurumsal bir ağdaki kameraların kontrolünü kolaylaştırır. Ayrıca iPhone, iPad veya Android cihazlar gibi mobil terminallerden IP video takibi ve uzaktan kamera kontrolü yapılabilir.

 

Mükemmel Pan-Tilt Mekanizması

AW-HR140 Pan-Tilt

Son derece gelişmiş pan-tilt tasarımı sayesinde HR140, canlı yayın çekimleri sırasında sorunsuz ve doğal hareket imkanı sunar. Pan-tilt başlığı, ±175° pan aralığı ve -30° ila 210° tilt aralığı ile geniş bir çekim aralığına sahiptir. Ürün, beklemeli montajı destekler.

Yeni geliştirilen pan tilt sürücüsü uzaktan kontrole mükemmel yanıt veren maksimum 60°/sn'lik yüksek hızda işlem imkanı ve yüksek derecede hassas durdurma kontrolü sunar. Bu özellikler hareketli spor karşılaşmaları veya konser çekimlerinin doğru bir biçimde yakalanmasını sağlar. Kamera ayrıca, 60°/sn pan-tilt hızında NC45 veya daha az değerler sunan, çalışma sırasında düşük ses seviyesine sahiptir.

AW-HR140 System Controllers

 

Panasonic Kontrol Üniteleriyle Uyumluluk

AW-HR140, aşağıdaki Panasonic uzaktan kontrol ünitelerinden kontrol edilebilir:

 • AW-RP50 ve AW-RP120 (aygıt yazılımı yükseltmesi gereklidir)
 • AK-HRP200 (aygıt yazılımı yükseltmesi gereklidir)
 • RS422 arabirimi aracılığıyla VISCA protokolünü destekler

 

Sistem Örneği

AW-HR140 System Example

DAHA FAZLA GÖSTER

 • Vaka Çalışmaları
 • White Papers
 • AV teknolojisi, Media City Bergen
  AV teknolojisi, Media City Bergen'deki hikâye
  Media City Bergen genelinde Panasonic teknolojisinin kurulumu modern, teknolojik olarak gelişmiş bir medya merkezi oluşturuyor.
 • WHITEPAPER: PTZ cameras have grown up
  In the last few years, PTZ (Pan, Tilt and Zoom) cameras have become more powerful - and versatile. The latest cameras are full broadcast quality (up to 4K) and have such comprehensive connectivity that there's usually no need for a conventional broadcast infrastructure.This is ideal for modern video productions in an environment where broadcast infrastructure is rapidly being replaced by IP/IT technology.At the same time, demand for video content is mushrooming beyond the capacity of traditional budgets. This calls for more TV production facilities but without the cost. Here's how PTZ cameras can help.
Marketing
Vaka Çalışmaları
Marketing Videos
White Paper
Product
Image Data
Technical
Operating Instructions

Service and Support
 • AV teknolojisi, Media City Bergen
  AV teknolojisi, Media City Bergen'deki hikâye
  Media City Bergen genelinde Panasonic teknolojisinin kurulumu modern, teknolojik olarak gelişmiş bir medya merkezi oluşturuyor.
  Thu, 01/11/2018 - 09:26
  Download pdf - 1.95 MB
 • Live@ISE 2017 | Jaume Miro talking about robotic camera technology as part of live events
  Live@ISE 2017 | Jaume Miro talking about robotic camera technology as part of live events
  Live@ISE 2017 | Jaume Miro talking about robotic camera technology as part of live events
  Thu, 01/03/2018 - 13:25
  View video
  Panasonic Live @ IBC - remote cameras systems and the AW-HE230
  Panasonic Live @ IBC - remote cameras systems and the AW-HE230
  Panasonic Live @ IBC - remote cameras systems and the AW-HE230
  Thu, 01/03/2018 - 13:25
  View video
  AW-HR140 (Full-HD Outdoor Integrated Camera)
  AW-HR140 (Full-HD Outdoor Integrated Camera)
  Full-HD Outdoor Integrated Camera, AW-HR140
  Thu, 30/08/2018 - 14:37
  View video
  AV technology is the story at Media City Bergen!
  AV technology is the story at Media City Bergen!
  The challenge for ‘Media City Bergen’ was to create a modern, functional office space benefitting some of Norway’s leading media and tech companies.
  Tue, 04/09/2018 - 10:23
  View video
 • WHITEPAPER: PTZ cameras have grown up
  WHITEPAPER: PTZ cameras have grown up
  In the last few years, PTZ (Pan, Tilt and Zoom) cameras have become more powerful - and versatile. The latest cameras are full broadcast quality (up to 4K) and have such comprehensive connectivity that there's usually no need for a conventional broadcast infrastructure.This is ideal for modern video productions in an environment where broadcast infrastructure is rapidly being replaced by IP/IT technology.At the same time, demand for video content is mushrooming beyond the capacity of traditional budgets. This calls for more TV production facilities but without the cost. Here's how PTZ cameras can help.
  Tue, 06/03/2018 - 17:43
  Download pdf - 92.58 KB
 • Broadcast & ProAV Operating Manual Database
  Broadcast & ProAV Operating Manual Database
  Link to the Panasonic global Operation Manual Database for Broadcast & ProAV Products
  Mon, 12/02/2018 - 13:50
  Download File

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

GENEL SERVİS VE YÜKLEMELER TEKNİK DESTEK İSTEĞİ

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

GENEL SERVİS VE YÜKLEMELER TEKNİK DESTEK İSTEĞİ

There are currently no key services available.

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

GENEL SERVİS VE YÜKLEMELER TEKNİK DESTEK İSTEĞİ

There are currently no other services available.

Specifications

General
Power Requirements DC 12 V to 21.8 V (DC IN connector) DC 42 V to 57 V (PoE++ power supply)
Current Consumption 3.1 A to 5.5 A (DC IN connector) 1.2 A (PoE++ power supply)
Ambient Operating Temperature -15 °C to 45 °C (5 °F to 113 °F) (preheating is required when -5 °C (23 °F) or less)
Ambient Operating Humidity 10% to 100% (no condensation)
Storage Temperature -20 °C to 55 °C (-4 °F to 131 °F)
Storage Humidity 10% to 95% (no condensation)
Mass Approx. 9.0 kg (19.84 lb)
Dimensions (W x H x D) 258 mm x 357 mm x 397 mm (10-5/32 inches x 14-1/16 inches x 15-5/8 inches) (including protrusions and cable cover)
Finish Silver, salt resistant coating
Waterproof and Dust Proof IP65 compliant
Maximum Permissible Wind Speed 15 m/sec: Operates normally 50 m/sec: Operation possible 60 m/sec: No damage
Wiper Installed as standard
Heater Installed as standard
Defroster Installed as standard
Controller Supported AW-RP120G, AW-RP50, AK-HRP200G ・ It may be necessary to upgrade the version of the controller in order to support the unit. For details on upgrading, visit the support page on the following website.
Camera Unit
Imaging Sensors 1/2.86-type Full-HD 3MOS
Lens Optical 20x zoom/10x digital zoom, F1.6 to F3.4 (f=4.5 mm to 90 mm; 35 mm equivalent: 32.13 mm to 642.5 mm)
Focus Switching between auto and manual
Focus Distance Entire zooming range: 800 mm (2.62 ft) Wide end: 400 mm (1.31 ft)
Color Separation Optical System 3MOS
Minimum Illumination 2 lx (50 IRE, F1.6, 36 dB, without accumulation)
Horizontal Resolution 1000 TV lines Typ (Center area)
Gain Selection Auto, 0 dB to 42 dB (1 dB steps) 37 dB to 42 dB is Super Gain Mode
Frame Mix 0 dB, 6 dB, 12 dB, 18 dB, 24 dB ・ This cannot be configured when the format is 1080/29.97p, 1080/23.98p, 1080/29.97PsF, 1080/23.98PsF, 1080/25p, or 1080/25PsF. ・ When [Iris Mode] or [Focus Mode] is set to [Auto], this cannot be set to 18 dB or 24 dB.
Electronic Shutter Speed | 59.94p/59.94i 1/100, 1/120, 1/250, 1/500, 1/1000, 1/2000, 1/4000, 1/10000
Electronic Shutter Speed | 29.97p 1/30, 1/60, 1/120, 1/250, 1/500, 1/1000, 1/2000, 1/4000, 1/10000
Electronic Shutter Speed | 23.98p 1/24, 1/60, 1/120, 1/250, 1/500, 1/1000, 1/2000, 1/4000, 1/10000
Electronic Shutter Speed | 50p/50i 1/60, 1/120, 1/250, 1/500, 1/1000, 1/2000, 1/4000, 1/10000
Electronic Shutter Speed | 25p 1/25, 1/60, 1/120, 1/250, 1/500, 1/1000, 1/2000, 1/4000, 1/10000
Synchro Scan | 59.94Hz 60.15 Hz to 642.21 Hz (255 steps)
Synchro Scan | 50Hz 50.15 Hz to 535.71 Hz (255 steps)
Gamma HD, FILMLIKE1, FILMLIKE2, FILMLIKE3 0.30 to 0.75 (Manual setting)
White Balance AWB A, AWB B, ATW, 3200K, 5600K, VAR (2000K to 15000K)
Chroma Amount Variability OFF, -99% to 40%
Scene File Scene1, Scene2, Scene3, Scene4
Intelligent Functions Auto function for each of accumulation, gain, iris, electronic shutter, ND, and ATW
Output Format 1080/59.94p, 1080/29.97p*1 , 1080/23.98p*2 , 1080/59.94i, 1080/29.97PsF*3 , 1080/23.98PsF*3 , 720/59.94p, 1080/50p, 1080/25p*1 , 1080/50i, 1080/25PsF*3 , 720/50p
Synchronization System Internal/External synchronization (BBS/Tri-level sync)
Line Input Audio In 1/2 | Input Impedance High impedance
Line Input Audio In 1/2 | Input 2 channels, XLR balanced input ・ Input signal level: +4 dBu/0 dBu/-20 dBu (selectable in menu) ・ Volume variable range: -40 dB to +12 dB (can be changed in 1 dB steps in the menu)
Line Input Audio In 1/2 | Output ・ 4 channels, superimposed over SDI output ・ Embedded audio output level: FS-12 dB: -12 dBFS, FS-18 dB: -18 dBFS, FS-20 dB: -20 dBFS (selectable in menu) ・ Sampling frequency: 48 kHz (synchronized to video) ・ Quantization bit rate: 24-bit (LPCM) ・ Audio compression format (IP): G.726, AAC-LC (High quality)
Input
Input Connector | 12V In XLR connector
Input Connector | G/L In BNC connector ・ BBS (Black Burst Sync), tri-level sync supported ・ Locking to a subcarrier is not possible with BBS.
Input Connector | Audio Input mini XLR connector (line input) #1: INPUT1 Common, #2: INPUT1 HOT, #3: INPUT1 COLD, #4: INPUT2 Common, #5: INPUT2 HOT, #6: INPUT2 COLD
Output
Video Output | HD-SDI Out SMPTE424/SMPTE292 standards 75 Ω (BNC x 2) ・ OSD output is possible from the SDI OUT 1/PM connector but not from the SDI OUT 2 connector.
Input/Output
Input/Output Connector | LAN LAN connector for IP control/video output/audio output/ PoE++ power supply PoE++ (IEEE802.3bt Draft ver.2.0 standard)
Input/Output Connector | RS-422 CONTROL IN RS-422A
Input/Output Connector | EXT #1: DC GND, #2: HOT, #3: COLD, #4: 12V-OUT
Pan-Tilt Head Unit
Installation Method Stand-alone (Desktop) or suspended (Hanging) ・ To ensure safety, the unit must be secured using the mount bracket supplied.
Camera/Pan-Tilt Head Control | IP Connecting Cable ・ When connecting through a PoE++ hub: LAN cable*4 (category 5e or above, straight cable), max. 100 m (328 ft) ・ When a PoE++ hub is not used: LAN cable*4 (category 5 or above, straight cable) max. 100 m (328 ft)
Camera/Pan-Tilt Head Control | AW Series Connecting Cable/Standard Protocol Connecting Cable LAN cable*4 (category 5 or above, straight cable), max. 1000 m (3280 ft)
Pan/Tilt Operation Speed Maximum speed 60°/s or higher
Panning Range ±175° ・ For suspended installations, the positions of the pins that determine the movement range must be changed.
Tilting Range -30° to 210° ・ Depending on the pan or tilt position, the camera may be reflected in the image. ・ For suspended installations, the positions of the pins that determine the movement range must be changed.
Quietness 60°/s (NC45 or less)
Vibration Correction D.I.S.S. (Dynamic Image Stabilizing System)
Accessories Hexagonal bolt M8 × 30 mm: 4 M8 washer : 4 Spring washer: 4 Cable cover : 1 Washer nozzle mount bracket: 1 Drop-prevention wire : 1 Drop-prevention wire mounting screw (with hexagonal socket, for unit) M4 × 10 mm : 1
Note *1: Native output *2: Over 59.94i output *3: For 1080/25PsF, 50i may be displayed on the monitor screen. Furthermore, for 1080/23.98PsF and 29.97PsF, 59.94i may be displayed on the monitor screen. *4 Use of an STP (shielded twisted pair) cable is recommended. ・ When connecting directly to a controller without an Ethernet hub, use a cross cable.