Panasonic'ten AVC-ULTRA

İş akışını baştan sonra değiştirir.

Yeni AVC-ULTRA kodek ailesi, daha iyi görüntü kalitesi ve bit hızları ile profesyonel kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılar. Tüm yayın ve görüntü prodüsiyonu uygulamalarının maliyetini azaltır; hız ve hareketliliğinde kolaylıklar sağlar.

Mastering'den yayına kadar, AVC-ULTRA görüntü prodüksiyonu alanında çalışan herkese aşağıdaki üç ana faydayı sağlamak üzere tasarlanmıştır:

  1. Görüntü prodüksiyonu iş akışında işletme maliyetlerini ciddi şekilde azaltır.
  2. Zaman ve mekan sınırlamalarını ortadan kaldırarak ağ tabanlı görüntü elde edimi ve prodüksiyonu sağlar.
  3. Yaratıcı görüntü içeriği üretiminin gerçekleşmesini sağlar.

Görüntü üretimi için oldukça uygun bir çerçeve içi sıkıştırma yöntemidir. 1080p destekleyen geliştirilmiş AVC-Intra Class100/50'ye ek olarak*1, AVC-ULTRA AVC-Intra Class 200 kodeğini de içermektedir.*1 Sıkıştırılmamış kaliteye yakın mükemmel görüntüler ve 24 bit ses ile, mastering ve arşivleme ihtiyaçlarını karşılayan bir kalite seviyesi sunmaktadır. 4K çözünürlükte çalışma ihtiyacı duyanlar için, AVC-Intra Class 4:4:4'ü, AVC-ULTRA düşük bit hızında yüksek kalite HD kayıt imkanı sağlayan bir çerçeve içi sıkıştırma yöntemidir.

sunmaktadır. Doğrudan çekim alanından canlı içerik sağlanması ve internet üzerinden aktarılan içeriğin kullanıldığı iş akışları için idealdir. Dört bir hızı bulunmaktadır: AVC-LongG50/25/12*1/6*1 Mbps. Örneğin, AVC-LongG25 yaklaşık 25 Mbps bit hızında 10 bit/4:2:2 kalite sunmaktadır

Düşük hızda, yüksek çözünürlüklü kayıt, yüksek ses kalitesi olan proxy video kayıtları (Quick Time/H.264) da gerçek verilerle kaydedilmektedir.*2 Etkili çevirim dışı düzenleme için metaveri de içermektedir. 

*1: Yakında satışa sunulacaktır.
*2: Proxy veriler, Loop Rec veya Interval Rec fonksiyonları kullanılırken kaydedilemez. Proxy veriler, bir dosya formatında zaman kodu, metaveri ve diğer yönetim verilerini içeren düşük çözünürlüklü videolar ve seslerdir. DCF Teknolojilerinin kullanımı Multi-Format, Inc. şirketinin lisansı ile yapılmaktadır