• Professional Camera Solutions

ISE 2016’NIN EN İYİ YAYIN ÜRÜNLERİ

Panasonic ISE 2016’da etkinlikler ve sahne çekimleri için canlı video yayınını destekleyen yayın ürünlerini sergiledi.

Tüm görsel sistem çözümleri ürünlerine ek olarak, otomatik izleme ve kumanda desteği çözümleri ile sektördeki ilk profesyonel 4K entegre PTZ kamerası olan AW-UE70 de Panasonic standında yerini aldı.

Otomatik izleme, konferanstaki ya da derslikteki bir kişiyi kesintisiz olarak izleyebilen yazılım temelli bir çözümü olarak öne çıkıyor. Kumanda desteği ise, bir uzaktan kameranın tablet aracılığıyla kumanda edilmesini sağlayan bir uygulama. Uygulama sayesinde kullanıcı kablosuz olarak farklı insanları görüntüleyebiliyor, yakınlaştırabiliyor ya da odaklayabiliyor. Her ikisi de uzman desteği olmadan önemli toplantılar, dersler ve seminerler yapmayı kolaylaştırır.

Uygulamaların ikisi de HDMI ile 25p UHD görüntü aktarabilen ve 4K yayın ve dahili 4K kayıt yapabilen yeni AW-UE70 4K uzaktan kamera ile uyumlu.

Panasonic Yayın ve ProAV Avrupa Ürün Pazarlama Başkanı Guilhem Krier görüşlerini şu şekilde ifade etti: “UE70, sistem entegratörleri için mükemmel bir kamera. IP uzaktan kumandaya, video yayınına, SDI çıkışına ve Genlock’a ek olarak kamera, PoE+ (Ethernet üzerinden Güç) özelliği barındırıyor. Yani tek bir CAT5 kablosundan güç alabiliyor ve tam kapsamlı olarak çalıştırılabiliyor.”

Panasonic ISE 2016’da, kameranın Crestron sertifikalı 4K olduğunu ve KST Moschkau'nun geliştirdiği bir sistem sayesinde bina dışı kullanıma uygun olduğunu da açıkladı.

Panasonic ayrıca, Analog Way ile bir iş birliği içinde olduğunu da duyurdu. Analog Way Pazarlama ve İletişim Direktörü Franck Facon iş birliği hakkında, “Analog Way olarak, Ascender 48 4K kesintisiz anahtarlayıcının ve Vertige™ uzaktan kumandanın, bundan sonra Panasonic kamera çözümleri ile entegre çalışacağını duyurmaktan mutluluk duyarız. Panasonic’in öncü PTZ kamera teknolojisi ve Analog Way’in üstün görüntü işleme, anahtarlama ve kumanda sistemleri tek ve bütün bir sistem çatısı altında toplanabilir,” diye konuştu.

Panasonic, AK-HC5000 ve AK-UC3000 isimli iki yeni stüdyo kamerasının, 2016 ilkbaharında yayın ürünleri arasındaki yerini alacağını doğruladı. AK-UC3000, kullanıcıların 4K çekim yapabilmelerini sağlayan ve yeni bir teknoloji sunan bir 4K ve HD kamera. Kameralar, makul bütçeler ile mükemmel görüntü kalitesi ve üstün hassasiyet sağlayarak, 4K çekim yapmayı daha geniş bir müşteri kitlesine yaymaya ve 4K teknolojisine geçişe yardımcı oluyor.

Serinin tanıtımını izlemek için 9-12 Şubat tarihleri arasında Amsterdam RAI’de düzenlenecek olan ISE2016 fuarının 1-H20 salonundaki Panasonic standına uğrayın veya Panasonic Görsel Sistem serisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için https://business.panasonic.com.tr/professional-camera/adresini ziyaret edin.