• Professional Camera Solutions

Ücretsiz aygıt yazılımı güncellemesi, Panasonic AJ-PX270 P2HD el kamerası için haberleri ve ürün uygulamalarını genişletiyor

Panasonic, popüler el kamerası AJ-PX270 P2HD için yeni bir codec (AVC-Intra Class200) içeren ücretsiz bir aygıt yazılımı güncellemesini duyurdu. Bu güncellemede ayrıca Full HD akış ve otomatik içerik transferi ile prodüksiyonu ve uzaktan haber toplamayı geliştiren yeni kayıt formatları bulunuyor.

Yüksek kaliteli AVC-Intra Class200 codeci'inin* (10bit, 4:2:2, bit oranı yaklaşık 200Mbps)  eklenmesiyle, AVC-Intra Class100'e göre iki kat daha yüksek bit oranında görsel olarak kayıpsız (lossless) kayıt mümkün hale geliyor ve böylece ağ seviyesinde programlama ve arşivleme için stüdyo master kalitesi sunuluyor.

Panasonic Avrupa Ürün Müdürü Rob Tarrant şunları söyledi:“ AVC-Intra Class200, dış çekimlerde içerik yakalamak için ideal; daha yüksek kayıt kalitesi sayesinde renk düzeltme işlemleri, yeşil ekran ve mevcut uygulamaları geliştiriyor. AVC-Intra Class200 kaydının eklenmesi ile, PX270 bir profesyonel el kamerasında var olan en yüksek kayıt kalitesini sunuyor."

Ayrıca ağ işlevselliği de yeni eklenen akış özelliği ile destekleniyor. Böylece kayıt esnasında full HD çıkış kolaylaşıyor**** (kablolu, kablosuz**, 4F/LTE ağ***).  Bunun haber toplama için anlamı, bir son dakika haberinin bir yayın istasyonuna, sahada alım devam ederken akış olarak sunulabilmesi oluyor.

Ayrıca Panasonic, AJ-PX270 modeline "Yükleme sırasında Kayıt" fonksiyonunu da ekledi. Bu özellik sayesinde kaydedilen içeriklerin bir FTP sunucusuna transferi mümkün oluyor. Bu da video içeriğinin yüklenmesi devam ederken kayıt yapılabileceği anlamına geliyor.

Aygıt yazılımı aynı zamanda yeni bir iPad tabanlı P2 Uzak İşletim Paneli (ROP) uygulaması içeriyor. Bu uygulama PX270 kamera ayarlarının (görüntü kalitesi, yakınlaştırma, odak ve kaydet/durdur işletimi gibi) bir iPad kullanılarak kontrol edilebilmesini sağlıyor. P2 ROP Uygulaması, Apple App Store'dan ücretsiz olarak edinilebilecek.

Aygıt yazılımı güncellemesi, AJ-PX270’in zaten var olan kapsamlı kayıt formatı seçeneklerini 1080/30p, 25p, 24 ve özgün 1080 24PsF HD-SDI çıkışı destekliyor. Böylece harici kayıt ve izleme gibi üretim kullanımlarını genişletirken, 720/30p, 25p, 24p ile web üretim verimliliklerini iyileştiriyor. Güncelleme aynı zamanda, bir web tarayıcısı üzerinde proxy düzenlemesini de aktifleştiriyor.

Bu güncellemeler, bugünden itibaren Panasonic servis destek web sitesinden indirilebilir: http://eww.pass.panasonic.co.jp/pro-av/support/content/download/EN/ep2ma....

AJ-PX270 hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen https://business.panasonic.co.uk/professional-camera/p2hd/camera-recorde... adresini ziyaret edin.

 

*Sadece 1080/59.94 kaydı
** Kablosuz LAN bağlantısı için, AJ-WM30 Kablosuz Modül gereklidir
***Bir üçüncü taraftan 4G modülü gereklidir
****Sadece belirlenmiş bir sunucuya transfer yapılabilir

iPad, ABD ve diğer ülkelerde Apple Inc.'nin ticari markasıdır. App Store, Apple Inc.'nin bir servis markasıdır.