• Professional Camera Solutions

PANASONIC SİNEMA GRUBUNU VARICAM'LE GENİŞLETTİ

Panasonic, 4K VariCam 35'in birçok özelliğini bünyesinde barındıran, hafif, kompakt bir kamera olan VariCam LT ile sinema grubunu genişletti.

Hem 4K (4096 x 2160) hem de UHD (3840 x 2160) çekim özelliğine sahip olan kamera, yüksek duyarlılık, düşük kirlilik, geniş dinamik aralık ve sinematik bir alan derinliği sunuyor.

VariCam "görünüşünün" devam ettirilmesi amacıyla VariCam LT, VariCam 35 için geliştirilen 35 mm tek çipli MOS sensörü ile donatılmanın yanı sıra, benzer genişlikte bir dinamik aralığa sahip olacak şekilde tasarlandı. Bu özellik, karanlık bölgelerden parlak bölgelere kadar görüntünün tamamında net ve kesin görüntü oluşmasını sağlıyor.

Bu sensörün 800 ve 5000 olmak üzere iki ana ISO ayarı bulunuyor. İki özel analog devre sayesinde çok daha fazla yüksek hassasiyet sağlanırken gren artmıyor. VariCam LT'deki "V-Gamut" özelliği kameraya geleneksel filmden daha geniş bir renk gamı sağlıyor. "V-Log" gama eğrisi, dinamik aralığı 14+ durağa kadar genişletir.

 VariCam LT, standart EF montaj kitini PL montaj kiti (opsiyonel) ile değiştirme olanağı sunarak kullanılabilir lens aralığını da artırıyor.

Panasonic Teknik Ürün Yöneticisi Luc Bara ürünle ilgili şu açıklamayı yapıyor: "Bu, dijital sinema alanındaki inovasyonda yeni bir boyut. VariCam LT, sinema yapımları için özellikle önemli olan az ışıklı sahnelerde bile görüntü kalitesinden ödün vermeden düşük gren oranına sahip görüntüler sağlıyor. Bunun  serbest çalışanlar piyasasında ve tek operatör saha kullanımı için tasarlanmış gerçek 4K kameraya ihtiyaç duyan belgesel kamera operatörleri arasında popülerleşmeye başladığını görüyoruz.” 

4K'da 60 fps özellikli kamera, HD ve 2K'da yavaş çekim için 240 fps sağlayan yeni sensör merkezi kesme moduna sahip.

VariCam LT, dahili kamera renklendirme, AVC-Ultra kodek ve birden fazla kayıt formatı (4K/UHD/2K/HD proxy) sayesinde hem çalışma hem de iş akışı sırasında düşük maliyet avantajı sağlıyor.

VariCam LT, Panasonic ve üçüncü taraf vizörleri destekliyor. Omuzluk, grip ve PL montaj kiti gibi opsiyonel ekstra araçlarla da destekleniyor. Kamera gövdesi 18.000 avroluk tavsiye edilen satış fiyatı ile Mart 2016'dan itibaren piyasaya sürülecek.

Panasonic’in Broadcast ve ProAV ürün serisi hakkında daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://business.panasonic.com.tr/professional-camera/