• Professional Camera Solutions

Panasonic IBC 2016’da Thunderbolt™3’e sahip yeni expressP2 sürücü kartını tanıttı

Panasonic IBC 2016’da bugün Thunderbolt™ 3’e sahip yeni expressP2 sürücü kartı AU-XPD3’ü duyurdu.

AU-XPD3; 10 Gbps veri transferi sunan Thunderbolt™ 3 ile birlikte, çok hızlı iş akışı sağlayan muhteşem veri transferi hızına ulaşabiliyor.

Thunderbolt 3’ün gücü sayesinde, expressP2 B serisi kartının tam potansiyeli, inanılmaz bir veri transferi hızına erişebiliyor. Ayrıca sürücünün liste fiyatı 2.000 avronun altında olarak belirlendi.

2017’nin ilk çeyreğinde satışa çıkması planlanan AU-XPD3, geleceğin yayın iş akışları için yeni nesil 4K’yı içeren süper yüksek çözünürlüklü veri transferi ve düzenleme sağlamak için üretildi.

Yüksek kalite sağlamak üzere özel olarak tasarlanan, 4K/120fps ve HD/240fps ile yüksek kadraj oranlı kayıt özelliğine sahip B Serisi kartları, süper yüksek çözünürlüklü kayıt için gereken ihtiyaçları karşılamak adına önemli bir iyileştirme olarak görülüyor.

Panasonic Yayın ve ProAV Avrupa Ürün Pazarlama Müdürü Guilhem Krier, konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Prodüksiyon endüstrisinde 4K’ya geçişe dair bir istek var ama iş akışını yavaşlatabilen veri boyutu nedeniyle bir miktar çekince de mevcut. Sıkıştırma teknolojimiz ve kart sürücümüzle bu tür zorluklara yönelik çözümler sunuyoruz."  

Intel’in Thunderbolt Pazarlama Müdürü Jason Ziller ise şunları söylüyor: “İlk defa bir bilgisayar girişi Thunderbolt™ aygıtlarına, her ekrana ve milyarlarca USB aygıtına bağlanıyor. ExpressP2 için Panasonic AU-XPD3 gibi ürünler, Thunderbolt™ 3’ün yayın endüstrisinin bant genişliği ve hız ihtiyaçlarını nasıl karşıladığını ortaya çıkarıyor.”

Panasonic Yayın ve ProAV ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen https://business.panasonic.com.tr/professional-camera/ adresini ziyaret edin.

 

Intel, Intel logosu, Thunderbolt ve Thunderbolt logosu ABD ve/veya diğer ülkelerde Intel Corporation’ın ticari markalarıdır.

*Diğer isimler ve markalar üzerinde başkaları hak iddia edebilir.