• Professional Camera Solutions

VARICAM YÜKSELTME SERİLERİ İÇİN PANASONIC DUYURULARI

IBC '15'te yeni DVX200'ün fiyatı da duyuruldu.

Panasonic, IBC 2015'te amiral gemisi ürünü VariCam 35 4K prodüksiyon kamerası için bir dizi yükseltme duyurdu. Yükseltmelerin arasında Codex V-RAW kaydedici yeniden oynatma desteği de bulunuyor.  

Şirket 20 metrelik bir uzatma kablosu (AU-VCBL20) piyasaya sürdü. Bu kablo sayesinde kaydedici ve kamera başlığı ayrılabiliyor. Böylelikle VariCam, helikopter, vinç ve arabada kullanıma uygun hale geliyor.

Ek olarak bir dizi aygıt yazılımı yükseltmesi, kendisine doğa tarihi, epizodik prodüksiyon ve sinemada yer edinen kameranın performansını artıracak.

Panasonic ayrıca ProRes 4444 formatını destekleyeceğini de duyurdu. Format, HD olarak saniyede 60'a kadar film karesine olanak tanıyor, ProRes ile kayıt yaparken yeni bir PreREC fonksiyonu sağlıyor. Kullanıcının kayıt seçmesine gerek duymadan kameranın çekim yapması, kamerayı özellikle vahşi tabiatta kullanışlı hale getiriyor.

Diğer yükseltmeler arasında Codex V-RAW kaydedici yeniden oynatma desteği1, anamorfik objektif desteği2, flip-flop görüntü işlevselliği3 ve ISO ayarlamalarını ikinci ana çift ISO5000'den düşürme becerisi yer alıyor.

Ek olarak Panasonic, VariCam model V-Log L işlemiyle mümkün kılınan UHD (3840x2160/60p'ye varan) kaydı ve 12 stop dinamik aralık dahil olmak üzere birçok üst düzey özellik sunan geniş sensörlü 4/3 tipi elde tutulan 4K kaydedici kamera, yani AG-DVX200 için fiyat ayrıntılarını da sundu.

Sığ bir alan derinliği ve geniş bir görüş alanı sağlayan DVX200 entegre bir LEICA DICOMAR 4K 13x zoom lens tasarımına sahip. DVX200, bu yönüyle film, belgesel yapımı ve etkinlik videografisi alanlarında ideal bir ürün olacak.

Ayrıca yayın piyasasında amaçlanan, yeni piyasaya sürülen camsız 4K ekranları da Panasonic fuarında gösterimdeydi. 98” ve 84” olarak mevcut olan LED LCD paneller (TH-98LQ70L ve TH-84LQ70L), 3840 x 2160 çözünürlük sunmakta ve daha net, canlı görüntüler için Panasonic'in yeni nesil görüntü iyileştirme teknolojisini içeriyor.

Panasonic yayın ürünleri hakkında daha fazla bilgi için, IBC'deki C45 standını veya https://business.panasonic.co.uk/professional-camera/products-and-access... adresini ziyaret edin.

*1: Codex V-RAW kaydedici, Codex'in bir ürünüdür.
*2: EVF'de, VF çıkışında ve MON çıkışında küçük resim gösterme ve Alt Kaydedici'ye kaydetme.
*3: EVF'de, VF çıkışında ve MON çıkışında resim gösterme ve Alt Kaydedici'ye kaydetme.
 

ProRes Atomos lisansı altında Apple Inc. Apple ProRes kodek lisanslıdır.
Atomos, Atomos Global Pty. Ltd.'nin ticari markasıdır ve telif hakkı Atomos Global Pty. Ltd.'ye aittir.