• Professional Camera Solutions

Panasonic AVC Ultra-LongG, uçtan uca tam Avid iş akışı desteği alıyor

Panasonic ve Avid®, AVC Ultra-LongG video formatı için sunulan, sektörün ilk tam uçtan uca iş akış desteğini duyurdu. Bu destek sayesinde yapımcılar ve yayıncılar, Panasonic’in yüksek verimli sıkıştırma sistemlerinden faydalanırken alıştıkları modern iş akışlarını kullanmaya devam edebilecek.

Pek çok yeni kuruluş ve yayıncı, yarı yarıya daha az bit hızı ve depolama ile yüksek kaliteli medya sunan AVC Ultra-LongG formatında çekim yapıyor. Yayıncılar bu sayede dosya aktarım sürelerini yarıya indirirken aynı ağ ortamında normalin iki katı sayıda yayın yapabiliyor.

Kapsamlı Avid MediaCentral™ Platform desteğinden yararlanan prodüksiyon ekipleri, artık geliştirilmiş ve yüksek oranda entegre edilmiş iş akışları sayesinde bu modern ve yüksek verimli sıkıştırma sistemini en etkili şekilde kullanabilecek.

İş akışları, Avid MediaCentral Platformunda sunulan çözümlerle tam entegrasyonu da içeriyor. Temmuz ayının ilk günlerinde Panasonic, Media Composer® 8.6 ile birlikte kullanıldığında gelişmiş performans sağlayan P2 Plugin 4.7'nin en son sürümünü kullanıma sundu. Böylece P2, DVCPRO HD ve AVC-Intra için yerel medya ve meta veri erişimi sağlanmış oldu.

Interplay® 3.6'nın kısa süre önce kullanıma sunulan son sürümü de, AVC-LongG ile bazı diğer formatlar arasında kodlama dönüştürme işlevi kazandırdı. Bunun yanında, Avid’in AirSpeed® 5500 video sunucusu, kalite kaybını en aza indirirken tam uyumluluk sağlayan Panasonic LSI Codec desteği de elde etti.

Avid'in AVC Ultra-LongG akışlarının birleştirilmesini sağlayan benzersiz özelliği sektörde bir ilk. Bu özellik sayesinde, mevcut sekanslarda değişiklik yaparken tamamlama veya konsolidasyonun ardından tam yeniden kodlama gerekmiyor.

Avid'in Piyasa Çözümlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Alan Hoff konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: "Bu özellik sayesinde yayıncı müşterilerimiz, her gün kullandıkları endüstri formatları için özel destek elde ediyor. AVC Ultra-LongG'u Avid MediaCentral™ Platformuna entegre ederek, bugün kullanılabilen en etkili ve yüksek performanslı haber iş akışını da sunabiliyoruz.”

Panasonic Sinema ve Yayın, Görüntüleme Ağı İşletme Bölümü Başkan Yardımcısı Kunihiko Miyagi ise şunları söylüyor: "Avid MediaCentral Platform ile entegrasyon, müşterilerin eski kamera envanterlerini, yerleşmiş operasyonel pratiklerinde aksama olmadan güvenle değiştirmelerini sağlıyor."

Panasonic Yayın ve ProAV ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen http://https://business.panasonic.com.tr/professional-camera/ adresini ziyaret edin.

 

Avid, Avid Everywhere, Interplay, AirSpeed, MediaCentral and Media Composer are trademarks or registered trademarks of Avid Technology, Inc. or its subsidiaries in the United States and/or other countries. The Interplay name is used with the permission of the Interplay Entertainment Corp. which bears no responsibility for Avid products. All other trademarks are the property of their respective owners. Product features, specifications, system requirements and availability are subject to change without notice.