• Professional Camera Solutions

Panasonic 4K kamera yelpazesini genişletiyor

Panasonic, iki yeni, uygun maliyetli, yüksek yakınlaştırma özellikli ve entegre mercekli kamera kayıt cihazı ile profesyonel 4K kamera yelpazesini genişleteceğini duyurdu.

Şirketin profesyonel AVCHD kamera kayıt cihazlarına ait AVCCAM serisinin halefi konumda olan UX premium modeli (AG-UX180), 1 tip MOS sensörü, 20 kat optik yakınlaştırma ve UHD 60p kayıt özelliğine sahipken; UX standart model (AG-UX90) 1 tip MOS sensörü, 15 kat optik yakınlaştırma ve UHD 30p kayıt özelliğiyle sunuluyor.

Zorlu çalışma şartlarında kullanılmak üzere sağlam bir tasarıma sahip olan ve şu anda geliştirme aşamasında olan bu iki modelin 2016 sonbaharında piyasaya sunulması planlanıyor.

Avrupa Ürün Pazarlama ve İş Geliştirme Başkanı Guilhem Krier, genişleyen ürün yelpazesiyle ilgili şunları söylüyor: “Panasonic, video endüstrisindeki profesyonellerin daha rahat bir şekilde 4K video çekimi gerçekleştirmelerine yardımcı olmak üzere UX serisini sunuyor. Endüstride 4K video talebi gün geçtikçe artıyor. UX kamera kayıt cihazları, AG-AC90 gibi son derece başarılı HD modellerimize 4K güncellemesi sağlarken aynı zamanda kolayca taşınabiliyor ve kullanıcılarımızın mevcut profesyonel ve entegre lensli el cihazlarımızdan bildikleri ve bu cihazlarda kullandıkları aynı iş akışını sunuyor."

UX serisi 4K'ya kadar (4096x2160, yalnızca 24p), UHD (3840x2160) ve 120p'ye kadar FHD kayıt olanağı sağlayacak. Kamera kayıt cihazları, kayıt ortamı olarak ise SD bellek kartı1 kullanacak. UX premium model aynı zamanda çift kodek kayıt (UHD2/FHD), düşük ışıkta kızılötesi kayıt ve 3G SDI/HDMI2.0 çıkışı sağlıyor.

UX kamera kayıt cihazlarının 1 tip MOS sensörü standart el kameraları ile aynı hassasiyet seviyesini sağlıyor. FHD modu için ise değişken kare hızı (VFR) kayıt işlevi (2-60 fps) planlanıyor.

UX modelleri, Panasonic'in ana ürünleri VariCam 35, VariCam LT ve AG-DVX200'e ek olarak 4K profesyonel kamera seçeneklerini beşe yükseltiyor.

Panasonic Yayın ve ProAV ürünleriyle ilgili daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://business.panasonic.com.tr/professional-camera/

 

NOTLAR

1) 100Mbps ya da daha yüksek hızlarda video çekimi için UHS hız sınıfı 3 (U3) ile uyumlu bir SD kart gerekir.

2) UHD 60p, 4K hariçtir.