• Professional Camera Solutions

Doctor Foster yayınlandığında VariCam BBC'deki ilk gösterimini yapmış olacak

BBC'de yeni çıkan beş bölümlük dizi Doctor Foster, İngiltere'de Panasonic VariCam 35'i kullanan ilk yapım oldu. 

Prodüksiyonu Drama Republic tarafından yapılan Doctor Foster, ödüllü oyun yazarı Mike Bartlett tarafından yazılıyor.

Dizinin başrolünde, eşinin bir ilişkisi olduğundan şüphelenen ve gerçeği bulmak üzere yola çıkan doktor Gemma Foster'ı canlandıran Suranne Jones bulunuyor. Dizinin ilk bölümü 9 Eylül'de BBC One'da yayınlandı.

Panasonic Grup Müdürü Nigel Wilkes, konuyla ilgili şunları söyledi: ''BBC ve Drama Republic, Panasonic'e ve VariCam'in yeni çıkan kamerasına çok güveniyor. Yapım ekibiyle çok yakın çalıştık ve geri bildirimleri son derece değerliydi. Ortaya çıkardıkları sadece harika bir kadın baş karakteri olan heyecanlı bir dizi değil, aynı zamanda baş döndürücü görüntülere sahip bir yapıt da oldu.  Yapım, dizi piyasası ve filmler için (VariCam için yeni alan) kameranın kusursuz bir konum kazanmasına yardım ediyor.''

Doctor Foster'ın Uygulayıcı Yapımcısı Christine Healy ise, ''Çok yeni bir kamerayla çalışıyorduk ve bu, VariCam'in kullanılıp kullanılmayacağına karar vermek açısından bir süre boyunca riskli bir işti. Devam ettiğimiz için çok memnunuz çünkü birkaç ufak teknik hata giderildikten sonra yapım ekibi kamerayla harikalar yarattı ve ortaya çıkan sonuçlar gurur verici oldu. Görüntüler dizi için mükemmel, cilt tonunu tamamen değiştirebiliyorduk ve renkler sıcak ve hoşa giden bir hale geliyordu" şeklinde konuştu.

Kiralayıcı şirket 24/7 Drama, Dr Foster için VariCam'e yatırım yaptı. Şirketin Yönetim Müdürü Gragam Hawkins, ''VariCam piyasada çok hızlı bir şekilde yer edindi. Sadece Panasonic 'görüntüsü' vermiyor, aynı zamanda çift yönlü asıl ISO, tamamen farklı iki film stoğu olan bir kamera da veriyor. Dahası, çift kayıt eş zamanlı olarak hem ana kaydı hem de günlük çekimlerinizi kaydetmenizi sağlıyor. Bu sayede 4K iş akışı kolaylaşıyor. İçeriği anında 4K'ya çevirmek bir zamanlar olduğu gibi korkutucu olmamaya başladı'' diyor.

Doctor Foster için BBC One'da Charlotte Moore tarafından ve BBC Drama Commissioning'de  Ben Stephenson tarafından görevlendirmeler yapıldı. Dizinin baş yapımcılarını Drama Republic'den Roanna Benn, Greg Brenman ve Jude Liknaitzky ve BBC'den Matthew Read oluşturuyor.

Doctor Foster'ın bir fragmanına şu adresten ulaşabilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=3h9-kpiV9X0

Panasonic Profesyonel Kamera Çözümleri konusunda daha fazla bilgi için, lütfen https://business.panasonic.com.tr/professional-camera/ adresini ziyaret ediniz.