• AW-SF100G

AW-SF100G
Otomatik Takip Yazılımı

Panasonic'in yeni yazılımı, bir Panasonic Uzak Kamera tarafından çekilen bir kişinin otomatik olarak takip edilmesine yardımcı olur. Tek bir kişiyi takip etme becerisi sayesinde, bu yazılım eğitim ve video konferans gibi ortamlar için çok uygundur.

Kamera sisteminizle aynı ağa bağlı olan bir PC'de çalıştırıldığında, yazılım bir PTZ kameranın önündeki bir kişiyi otomatik olarak algılar ve kontrol işlemlerini kolaylaştırmak için kameranın bu kişiyi takip etmesini sağlar.

"Hareket algılama" teknolojisinin kullanılması ile, kişinin yüzü ne tarafa dönük olursa olsun öznenin asgari takip hatasıyla takip edilmesi mümkün olur. Bu, konuşmacının tahtaya yazı yazarken sırtı kameraya dönük olması halinde bile takip edilebilmesini mümkün kılar.

Takip fonksiyonunun hassasiyeti, takip edilen hedefin hareket miktarına göre ayarlanabilir ve böylece doğruluk artırılır. 

 

- Yeni 64bit sürümü için derin öğrenme algoritmasını uyumlu hale getirerek insan vücudu tespitinin doğruluğunu arttırın.*
- Desteklenen kameralara AW-UE150 serisi eklendi.
- GUI’yi AW-SF200 formatına dönüştürerek daha iyi çalışabilirlik.
- H.264 ve NDI|HX ile yeni yayın desteği. 
- Kameranın birden fazla kayıtlı yüz verisinden birini algılaması ve izlemeye başlaması işlevi eklendi.

* Derin öğrenme ile tespit etmek ve en iyi izleme performansını elde etmek için NVIDIA GPU’yu (Grafik İşlem Birimi) ve CUDA Araç Setini kurmanız gerekir. GPU kurulu olmasa bile derin öğrenme algılaması kullanılabilir. Ancak, uygulama yazılımı bu durumda derin öğrenmenin performansını en iyi şekilde kullanamaz.

Bu yazılım yakınlaştırma fonksiyonunu tam olarak kontrol edemese de, yazılım ayarlanırken takip edilen kişinin bir tam, tam vücut ya da üst vücut görünümü seçmek mümkündür. Buna ek olarak, otomatik takip yazılımı aynı zamanda kamera görünümünün belirli alanlarının maskelenmesine imkan verir ve böylece çevredeki nesnelerin yanlışlıkla ya da gereksiz şekilde algılanmamasını sağlar. Takip edilen alanı en az seviyeye indirmek için bütün bir alanın tamamen hariç tutulması da mümkündür.

Otomatik Takip Yazılımını bir PC'ye kurup entegre bir kamera bağlayarak basit, düşük maliyetli bir takip sistemi kurmak mümkündür. AW-UE70, AW-HE40 ve AW-HE130 kamera modelleri desteklenir. Yeni sensör kurulumuna ve başka ekipmanlara gerek yoktur.

Bu yazılımın iki sürümü vardır:  Tek bir PC'de kullanılabilecek olan bağımsız sürüm ve bir tabletten, akıllı telefondan ya da masaüstü PC'den kontrolü mümkün kulan Web uygulaması sürümü. Kullanıcılar çalışma ortamlarına göre bu iki sürümden istediğini seçebilir.

AW-SF100G, hesaba eklenebilen bir yazılımdır. Panasonic 30 günlük bir deneme süresi sunar. Bu süre içinde müşteriler yazılımı ücretsiz olarak kullanır. Deneme süresi sona erdikten sonra, herhangi bir Panasonic satıcısından satın alınabilecek bir anahtar (lisans) kullanılarak yazılımın etkinleştirilmesi gerekir.

Sistem Örneği

remote camera, autotracking software, broadcast camera, broadcast software

 

Temel Özellikler

  • Bir sensör giyme zorunluluğu yoktur; pile gerek duyulmaz.

  • İlave ekipmanlar (kızılötesi kamera, geniş açılı kamera, sinyal vericisi, işlemci vs.) gerekmez.

  • Kolay kurulum
  • Yüksek görüntü kalitesi, hem HD hem de 4K
  • PC'den kolay kullanım
  • IP bağlantısı ile PC ve yazılım farklı bir odaya ve hatta uzaktan bile kurulabilir

Otomatik takip yazılımını destekleyen kameralar

 

Ücretsiz deneme sürümünü buradan indirebilirsiniz.