• Professional Camera Solutions

PANASONIC, AVRUPA B2B BÖLÜMÜNDE GENEL MÜDÜR OLARAK HIROYUKI NISHIUMA’YI GÖREVLENDİRDİ

Panasonic, tüm Avrupa'da B2B ürünlere ve çözümüne yönelik ticaretin büyümesine odaklanıyor.

Panasonic, Almanya’nın Wiesbaden şehrinde bulunan Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU), şirketinin genel müdürü olarak Hiroyuki Nishiuma’yı görevlendirdi.30 yıldan fazla deneyime sahip bir Panasonic yöneticisi olan Hiroyuki Nishiuma, Avrupa’nın dört bir yanındaki işletmelere yüksek kaliteli ürünler ve katma değerli çözümler sağlayarak Panasonic’in B2B müşterilerinin başarısına katkı sunmayı hedefliyor.

Nishiuma konuyla ilgili görüşlerini şöyle belirtiyor: “Avrupa “yeni normal” ve sosyal sorunlarla yüzleşmede dünyaya öncülük eden olgun bir toplum. Kuruluşların, çalışma şekillerinden mal ve hizmetleri üretme ve piyasaya sürüş şekillerine kadar birçok farklı zorlukla yüzleştiği hızla değişen ve olgunlaşan bir iş ortamında faaliyet gösteriyoruz. Teknolojimiz ve yeni çözümler sağlamak için teknolojileri entegre etme kabiliyetimiz, birçok sorunun çözümünün temelinde yatıyor.”

Şirket, kaliteyi sürekli olarak artırmak için en kritik operasyonlarda kullanılan bir dizi ürün sunuyor. Bunların arasında mobil bilişim, güvenlik, yayın, ticari iletişim ve görsel çözümlerin yanı sıra endüstriyel tıbbi görüş kameraları da bulunuyor. Bu ürünleri, sistem ve servis entegrasyon kapasiteleriyle birleştiren Panasonic, Avrupa’daki üretim, lojistik ve perakende sektöründeki işletme müşterilerinin, verimliliği ve müşteri tatminini artırmalarına yardımcı olmak amacıyla Gemba Process Innovation adında yeni ve büyük bir B2B çözümleri girişimini de tanıttı.

Nishiuma, sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Müşteriyle faaliyetlerin gerçekleştirildiği “GEMBA”da yakın şekilde çalışmak ve işleriyle ilgili derin bir anlayış elde etmek bizim için çok önemli. Gemba Process Innovation, müşterilere potansiyellerini keşfetmeleri ve hızlı sosyal ve teknolojik değişim karşısında çalışma şekillerini geliştirebilmeleri için temel operasyonel sorunları ele almalarına yardımcı olmak amacıyla Panasonic’in geniş işletme, teknoloji ve çözüme yönelik teknik bilgisinden faydalanıyor.”

Japonya'da güçlü ürünler ve katma değerli çözümler sunan Panasonic System Solution'ın yönetiminde üst üste yedi mali yıl gelir ve kar artışı elde eden Nishiuma, buradaki eski Kıdemli Genel Müdürlük ve yönetim kurulu üyeliği rollerinden geniş çaplı bir deneyimi de beraberinde getiriyor.

Nishiuma, Tokyo’da bulunan prestijli Waseda Üniversitesi’nde Siyaset ve Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra 1988 yılında Panasonic’e katıldı.