2017 Camerimage Film Festivali

Event Date: 
11 November 2017 to 18 November 2017

Panasonic, 25. ULUSLARARASI SİNEMATOGRAFİ SANATI FİLM FESTİVALİ sponsoru olmaktan ve dünya genelindeki sinematografların eriştiği yüksek standartları desteklemekten gurur duyar.

Panasonic, 2017 Cameraimage'de kompakt VariCam LT ve 120 fps'ye kadar sıkıştırılmamış 4K RAW çekim imkanı sağlayan VariCam Pure modellerini sergileyecek. 

2017'de, VariCam serisi kullanılarak çekilip yayınlanan çok sayıda prodüksiyona şahit olduk. Bu prodüksiyonlara örnek olarak İngiltere'de ITV Studios'un çektiği The Moorside ve Little Boy Blue'yu ya da ayırt edici ve gerçeğe yakın görüntüler sağlayan VariCam Look'un kullanıldığı HBO için yakın zamanda çekilmiş The Deuce'u gösterebiliriz. Tümü 

VariCam serisi ile çekilmiş olan Orange is the New Black, Master of None, Thirteen Reasons Why ve The OA gibi yapımlarda VariCam, Netflix ile de popüler olmaya başlamıştır.

Ayrıca, yakın zamanda piyasaya sürülen AU-EVA1 modelini de görücüye çıkaracağız. Yeni geliştirilen 5.7K Süper 35 mm sensöre, iki ana ISO hassasiyetine sahip olan bu model, aynı renk gamını paylaştığı için VariCam serisinin B Kamerası olarak da kullanılabilecek.

Hafta boyunca Panasonic iki atölye çalışması düzenleyecek. Bu çalışmalardan birinde, VariCam LT kullanılarak çekilen The Forgiven'ın galası yapılacak. Gösterim, ASC'den sinematograf William Wages ile yönetmen Roland Joffe tarafından sunulacak.

Tanınmış sinematografların ve yönetmenlerin yer aldığı, sektörün en yaratıcı uzmanlarından oluşan bir grup ve ortaklarımız ile birlikte, festival süresince uzmanlık dersleri vereceğiz:
 

 

1. Varicam Deneyimi | "The Forgiven" Galası

William Wages, ASC Sinematografı, "The Forgiven", "Sun Records" ve "Into the West"
Roland Joffe, Yönetmen, "The Forgiven", "The Mission" ve Oscar ödüllü "The Killing Fields"

Tarih:  16.11.2017 Salı, 17:30-19:00
Konum: MCK - Orzel Cinema ul. Marcinkowskiego 12 | 85-056 Bydgoszcz   
 

2. Varicam Deneyimi | Netflix 

Tarih: 14.11.2017 Salı, 17:30-19:00
Konum: MCK - Orzel Cinema ul. Marcinkowskiego 12 | 85-056 Bydgoszcz