• Professional Camera Solutions

Önemli Ölçüde İyileştirilmiş Kullanıcı Arayüzü ve Mükemmel Genişletilebilirliği ile Yeni AV-HS410 Canlı Değiştirici

Panasonic, Önemli Ölçüde İyileştirilmiş Kullanıcı Arayüzü ve Stereo 3D Destek 177.8 mm (7 inç) renkli LCD panel gibi Mükemmel Genişletilebilirliği ile Yeni AV-HS410 Canlı Değiştiriciyi Piyasaya Sunuyor; yeni hafıza ön izleme işlevi ve geliştirilmiş çoklu görüntüleme ekranı iyileştirilmiş kullanım kolaylığı sağlar. Stereo 3D ve SDK gibi mükemmel genişletilebilir özellikli hepsi bir yerde 1 ME değiştirici imkanı bulunmaktadır.

Amsterdam (10 Eylül 2011) — Panasonic Avrupa bugün yeni bir canlı değiştirici olan AV-HS410'u piyasaya sunduğunu duyurdu. Önceki modeli AV-HS400A'da olduğu gibi, yeni AV-HS410 da kompakt ve sadece 48.26 cm'lik (19 inç) genişlikte olan, ancak standart yapılandırmasında dokuz sinyal girişi imkanı sunan, seçenek paneliyle maksimum 13 sinyal girişine kadar genişletilebilen (HD/SD geçişi mümkün) hepsi bir yerde 19 tip raf boyutu 1 ME canlı değiştiricidir. 177.8 mm (7 inç) renkli LCD panel, ayarları kolay okunabilir bir formatta görüntüler ve kullanım kolaylığı yeni bellek ön izleme işlevi, geliştirilmiş çoklu görüntüleme işlevi ve canlı yayınlar için ideal seviyeye getirilmiş basit bir anahtar düzeni ile daha da iyileştirilmiştir. Kusursuz genişletilebilirlik, çeşitli giriş sinyallerini desteklenmesini mümkün kılan ve gelecekte 3D desteğini de içerecek olan opsiyonel panel yuvaları ve yazılım tabanlı işlevleri ekleme imkanı veren SDK koşulu ile sağlanır.

Standart yapılandırmada, AV-HS410 HD ve SD çoklu formatta sinyalleri destekler ve sistem frekansı 60 Hz, 50 Hz ile 24 Hz arasında geçiş yapmaya müsait olup, tüm dünyada operasyon ve dijital sinema prodüksiyonuna olanak verir. Sekiz SDI (HD/SD) girişi ve bir DVI-D girişi standart olarak bulunur. Opsiyonel paneller kullanılabilir durumdaki iki yuvaya takılarak giriş sayısı maksimum 13'e çıkarılabilir (giriş panelleri takılırsa). Alternatif olarak, çıkış panelleri maksimum 10 çıkışa izin verecek şekilde takılabilir. Ayrıca, tüm giriş kanalları, entegre bir çerçeve eşitleyici imkanı sunar ve dört kanal için yukarı çevirici, sekiz kanal için video işleme devresi bulunur. Standart yapılandırmada beş HD/SD SDI çıkışı ve bir DVI-D çıkışı mevcuttur. Ayrıca dört adet Yardımcı bus bulunmaktadır ve 1. Yardımcı karma geçiş işlevi ile birlikte sunulur. Karma efektler (ME) ile birleştirilmiş halde, AV-HS410 çok sayıda çalışma senaryosunu destekler.
Sayısız entegre efektler arasında ezme ve kaydırma gibi DVE geçiş efektlerine ek olarak, standart silme, karıştırma ve kesme efektleri bulunur. Kilit renkte, pek çok yüksek-uç doğrusal olmayan düzenleme sisteminde takılabilir yazılım olarak kanıtlanmış bir geçmiş performansı olan güçlü Primatte® algoritması kullanılır. Primatte® yüksek-uç kilit renk teknolojisi, hareketli görüntülerde ve TV prodüksiyonunda, bununla birlikte müzik videolarının ve reklamların oluşturulmasında yaygın olarak kullanılır ve profesyonellerce talep edilen yüksek hassasiyette bileştirme kapasitesi sağlar.

Yeni video hafızası ve hafıza ön izleme işlevleri mevcut çekim hafızasına ve etkinlik hafıza işlevlerine eklenir. Video hafıza işlevi, birçok durağan görüntüyü veya videoyu atanmış anahtar sinyalleri ile kaydetmeye veya oynatmaya olanak sağlar. AV-HS410, 1 ME bir değiştirici olmasına rağmen, video efektlerinin hafıza ön izlemesini destekler. Hafıza ön izlemeden yararlanarak çekim hafızası veya etkinlik hafızası video efektlerini doğrulamak mümkündür. Böylece kullanıcı canlı yayındayken bile video efektlerinin ön izlemesini yapabilir.

AV-HS410'da da iyileştirilmiş bir kullanıcı arayüzü bulunur. Menüleri ayarlama imkanının yanı sıra, giriş ve çıkış videosunu, WFM ekranını ve çoklu görüntüleme ekranını gösterebilen 177.8 mm'lik (7 inç) bir WVGA (800 x 480 piksel) renkli LCD monitör ile donanmıştır. Çoklu görüntüleme ekran formatları ekranı 4, 5, 6, 9, 10 veya 16 segmente böler ve görüntüleme süresi, ses seviye ölçüleri ve 4:3 göstergelerini destekler. Basit panel düzeninde, her biri 12 çapraz noktalı düğme bulunan (kayma genişletme işlevini kullanarak 22'ye kadar genişletilebilir) A bus ve B bus sıraları yer alır, sorunsuz çalışma için çeşitli işlevlere doğrudan erişime olanak verir.

Ayrıca, AV-HS04M7D opsiyonel panelin kurulması ile, 3D modunda 3D kameralardan stereo 3D video sinyallerine geçişe (dört 3D giriş standardı, maksimum beş 3D giriş) yönelik destek planlanmaktadır. Primatte® kilit renk oluşturma da desteklenecektir.

AV-HS410 3D video ayarlama kapasiteleri sağlar ve bu kapasiteler içinde yüksek-uç AV-HS450'de bulunan 3D rig video Sol / Sağ görüntü düzeltmesi ve 3D video sinyal durumu monitörü görüntüleme işlevi bulunur. AV-HS410 işlevselliğini esnek bir şekilde genişletmeyi mümkün kılan bir SDK (Yazılım Geliştirme Kiti) içerir. Panasonic'in sağladığı SDK'nın aksine, üçüncü taraf satıcılar ve SI profesyonelleri özgürce AV-HS410'a yeni işlevler kazandıran takılabilir yazılımlar geliştirebilir.

Yeni AV-HS410 2001 Kışı'nda KDV hariç 11.000 €'nun altında beklenen RRP ile satışa sunulacaktır. Stereo 3D işlevselliği için opsiyonel desteğin 2012 İlkbaharı'nda piyasaya sürülmesi planlanmıştır. Stereo 3D işlevselliği, AV-HS04M7D opsiyonel panelinin kurulmasını ve AV-HS410'un yükseltilmesini gerektirir.