• Professional Camera Solutions

Panasonic 21.5 inç (564.1 mm) ultra dayanıklı BT-LH2170 yüksek performanslı monitörü tanıtıyor

Doğal HD çözünürlük, gelişmiş 3D yardımcı işlevleri ve üstün renk üretimi sağlar

Panasonic, doğal 1920 x 1080 HD çözünürlüğü, gelişmiş 3D yardımcısı özellikleri ve işlevsellikte önemli geliştirmeleri ile 21.5 inçlik (546.1 mm) LCD prodüksiyon monitörü BT-LH2170'i tanıttı.

Prodüksiyon ve yayın için etkin güçte bir seçim olan LH2170, güvenilir renk nüansı ve pürüzsüz kademelendirme meydana getiren 3D taramalı tablosu (LUT) sunar. Bu kamerayı sahada kullanım için ideal hale getiren sert alüminyum kalıp dökümlü şasi ile üretimi ve 12 V DC ile çalışmanın yanı sıra cıvasız LED arkadan aydınlatmalı çevre dostu panel.

LH2170, 1920 x 1080 Full HD çözünürlüklü kritik görüntüleme imkanı sunar. Monitörün’ yüksek parlaklıkta (250cd /m²), yüksek kontrastta (1000:1), yatay olarak hizalanmış IPS panelinde 178 derece dikey ve yatay görüş açıları bulunmaktadır; bu panel, üstün renk hassasiyeti ile olağanüstü görüntüler sunar ve görüş açısına bağlı olarak parlaklık ve renkte minimum değişiklikler sergiler. LH2170’in altı kutuplu renk düzeltmeli 3D-LUT özelliği, her sinyal seviyesi için bir taramalı tablo içerir ve üç birincil rengin (RGB) altı koordinat eksenini ve bunların tamamlayıcı renklerini (CMY) dengelemek için her RGB renge 10 görüntü işleme uygular, bunun sonucunda düşük aydınlatma seviyelerinde renk sürüklenmesi giderilir ve renkler canlı bir doğallıkta korunur.

3D yardımcısı işlevi, örn. bir 3D donanım sistemi kullanırken, sahada 3D izleme yapması gereken prodüksiyon ekibi için idealdir. LH2170, yan yana ekrana ek olarak üst ve alt ekranın eklenmesi ile 3D yardımcısı işlevlerini güçlendirir (kompozisyon, yakınsama, renk ve aydınlatma, odak ve zum pozisyonu ve ıraklık açısı dahil çeşitli 3D kontrollerin 2D izlenmesi için); Yan Yana modu dahil olmak üzere, Kırmızı Odaklama odak yardımcısı; ek bir %1.5 aralıklı dikey gösterge ve bindirmede sadece gri değil aynı zamanda renk çıkarma.

LH2170'deki yeni gelişmiş özellikler, monitör içi ekran; aydınlatma seviyesi haritasını doğrulamayı kolaylaştıran bir Y harita ekranı; seviye porsiyonunun üzerindeki veya arasında atanmış seviyeyi tespit etmeye yönelik bir profesyonel kamera özelliği ile aynı işlevi gören bir Zebra ekran; Y harita ve Zebra ekranları ile birleştirilmiş halde kullanılabilen iki pencereli bir ekrandır. LH2170, bir SDI veya video çıkışı ile altyazıları gösterecektir; EIA/CEA-708 alt yazı yerleştirme standardını (EIA/CEA-608 SD-SDI alt yazı yerleştirme standardı) desteklemektedir,

LH2170, HDMI, 3G-SDI, HD/SD-SDI, Dijital ve analog DVI-I (Tek Link), kompozit ve GPI girişler ve RS-232C ile RS-485 dahil olmak üzere, bir sistem yapılandırmasında üstün çalışabilirliği gerçekleştiren farklı video girişlerini ve uzak terminalleri birleştirir. Yeni RS-485 Seri Uzaktan Kumanda, her biri ayrı bir ID numarası ile belirlenen ve denetlenen 32'ye kadar monitörün döngülü bir yapılandırmada birbirine bağlanmasına izin verir. TSL komutları, metin ekranına (8 alfa numerik karakter) ve tally göstergesine olanak verir. Monitör, özel Panasonic komutlarını da destekler (RS-232C'ye eşdeğer).

BT-LH2170, 2012 Kışında KDV hariç 4000 €'nun altında önerilen RRP ile satışa sunulacaktır. Daha fazla bilgi için, buraya tıklayın: www.panasonic.com/broadcast.