• Professional Camera Solutions

Panasonic Live-U ile yeni işlevler eklemek için AG-HPX600 P2 kamera için yazılım yükseltme anahtarını tanıtıyor

Yer-uydu bağlantısı başlatma ve durdurma işlemleri kontrol edilebilir ve durum kamera üzerinde görüntülenebilir

Panasonic Corporation işlevleri artırmak için P2 kamerası AG-HPX600 için özel olarak AG-SFU603G yazılım yükseltme anahtarını piyasaya sürecek.*1. Bu çözüm, LiveU’nun uydu bağlantı teknolojisini dünyanın ilk entegre canlı kamera çözümünü sunmak için en yeni Panasonic yayın ekipmanları ile birleştiriyor.

AG-SFU603G LiveU LU40*2 taşınabilir hafif uydu bağlantısı çözümünü AG-HPX600 HD kamera kayıt cihazı ile entegre eden bir yazılım yükseltme tuşudur. Bu yazılım anahtarını kullanarak uzantı fonksiyonunu ancak AG-HPX600 kamera gövdesi üzerine aynı anda yayınlanması gereken ücretsiz indirilebilen yazılım yükseltmesini kurduktan sonra etkinleştirebilirsiniz (Panasonic'in web sitesinden indirilebilir).

LiveU LU40 ve AG-HPX600 SDI ve USB üzerinden birbirine bağlanır. Canlı kamera video (HD/SD signal) LU40 üzerinden altı bağlantı üzerinden aktarılabilir. Bu yükseltme uydu bağlantısı ‘başlatma ve durdurma’ işlemlerinin AG-HPX600 üzerinden kontrol edilmesine ve LU40 durumunun AG-HPX600 vizörü üzerinde görüntülenmesine olanak tanıyacak ve böylece kamera operatörlerinin canlı videoları güvenli bir şekilde göndermesine imkan tanıyacaktır.

AG-HPX600 P2 kamera kayıt cihazına isteğe bağlı bir yükseltme sistemi eklenmiştir, böylece sadece Internet bağlantısı (AG-SFU601G) ve VFR kaydı (AG-SFU602G) vb. gibi gerekli fonksiyonlar kurulur. En yeni AG-SFU603G yükseltmesinden sonra "microP2 kart," "AVC-ULTRA kodek" gibi başka yeni teknolojiler de desteklenecektir. LiveU işbirliği ile başlayarak Panasonic P2 kamera kayıt cihazlarının' ağ özelliğine dayalı olarak müşterilere yeni cihaz kullanım biçimleri sunmak için uydu bağlantısı çözümü sunan çeşitli şirketlerle kuracağı ortaklıkları güçlendirecektir.

AG-SFU603G yazılımı Şubat sonunda €270 (KDV hariç) tavsiye edilen satış fiyatı ile Avrupa’da piyasaya sürülecektir

*1: Artırılmış işlevsellik için yazılım yükseltmesi kurulmalıdır. Yazılım AG-HPX600 kameraya Panasonic’in internet sitesinden (ücretsiz) indirilebilir. Ardından yazılım yükseltme anahtarı satın alınabilir ve etkinleştirilebilir. Daha fazla bilgi için lütfen satış ekibi ile iletişime geçin veya internet sitemize başvurun: http://panasonic.biz/sav/
*2: LiveU’nun LU40’ı hakkında daha fazla bilgi için lütfen Sanshin Electronics Co., Ltd.’nin internet sitesine başvurun: http://www.realmovietools.com/liveuhome.html veya http://www.liveu.tv/LU40i.html.