• Professional Camera Solutions

Panasonic mikroP2 kart serilerinin tanıtımıyla P2 ortamında yapılan önemli yeniliği duyuruyor

Eşlikçi mikroP2 Kart Adaptörü Mevcut P2 Donanımı (Wiesbaden) ile Uyumluluk Güvencesi verir

Daha hızlı, daha düşük maliyetli ortama doğru evrimini sürdüren Panasonic bugün medya fiyatlandırmasında maliyet-etkinliği iyileştirecek bir SD kart formu faktörü bulunan yeni ‘mikroP2’ hafıza kartları serisini tanıttı. MikroP2 Kart Adaptörünün aynı anda tanıtımı, yeni 64 GB ve 32 GB mikroP2 kart serilerinin güncel P2 donanımında da çalışacağının güvencesini verir.

MikroP2 kart yüksek hızda aktarımı, yüksek derecede güvenilirliği ve tüm P2 çerçeve hızları, formatları ve kodeklerine dair yazma güvencesinin yanı sıra Panasonic’in en yeni sıkıştırma platformunun güvencesini verecektir: 2013 yılında kullanıma girecek olan AVC ULTRA'nın AVC-Intra200 modu. MikroP2 kart çeşitlerinin çok yönlülüğünü arttıran adaptör’ tasarımı, 10. sınıf veya daha yüksek SD kartlarının (sadece 50 Mbps'ye kadar bit hızlarında) acil durumlarda P2 ürünlerinde kullanılmasına olanak verir.

President, Panasonic System Communications Company Kuzey Amerika'nın (PSCNA) Başkan Yardımcısı John Baisley şunları ifade etmiştir: “Panasonic yaklaşık 10 yıl sene önce Emmy ödüllü, solid-state kayıt formatını tanıttığından bu yana, P2'de iyileştirmeler yapmayı sürdürüyor. “MikroP2 kartın gelişimi, tüm dünyada kullanımda olan 250.000'i aşkın P2 ürünün kullanıcılarına ek yenilikler getiriyor.” 

Panasonic’in P2 solid-state hafıza kartları, özellikle zorlayıcı uç sıcaklık, darbe ve titreşim koşullarında yüksek güvenilirlikte video, ses ve metaveri kaydının yapılmasını sağlıyor. P2 kartları profesyonel kullanıcıların hızlı, kolay, dosya tabanlı iş akışının ve sıradışı güvenirliğinin avantajını kullanma fırsatı veriyor.

MikroP2 Kart ve mikroP2 Kart Adaptörü, 2013 İlkbahar'ında kullanıma sunulacak. MikroP2 kart ve mikrP2 kart adaptörü P2 ürün gamı içindeki tüm ürünleri desteklemez. MikroP2 kart adaptörünü kullanmak için, mevcut P2 donanım yazılımının yükseltilmesi gerekmektedir.