• Professional Camera Solutions

Panasonic Yeni, Şık AVCCAM Kamerası AG-AC90'ı Sunar

Maliyet Açısından Etkin Profesyonel Kullanım ve İşlevsellik

Bracknell, UK. 14 AĞUSTOS 2012– Panasonic Corporation yeni "AVCCAM" serisi modeli olan AG-AC90 hafıza kartlı kamerasını Ekim 2012'de piyasaya çıkartacak.

AH-AC90 yeni hafıza kartlı kamera, profesyonellerin talep ettiği yüksek görüntü kalitesi, ileri seviye fonksiyonlar ve kolay kullanımı modern, kolay kullanılabilir bir tasarımla birleştirdi. F1.5 parlaklıkta yüksek hız ile, zum lensi 29.8 mm (35 mm eşdeğeri) geniş açıdan, 12x optik zuma genişletildi. BSI (arka taraf aydınlatması) tipindeki 3MOS görüntü sensörleri yüksek hassasiyet, Full-HD çözünürlük ve yüksek S/N oranına sahip. AVCHD kayıt bölümü hem Full-HD progresif görüntü oluşturma için PS modunu hem de pro-kullanıma yönelik PH modunu desteklemektedir. Bu özellik, kamera kullanıcısına haber toplama ve görüntü oluşturma için ihtiyaç duyacağı görüş açısı, görüntü kalitesi ve dosya/video formatlarını sağlamaktadır. Diğer profesyonel kullanım özelliklerine değiştirilebilir lenslerin çok yönlülüğü ve hissini uyandıran Üçlü Manüel Kadran (odak, zoom ve diyafram), XLR Mikrofon/Ses girişleri ve sistemi genişletmek için profesyonel uygulamaların ihtiyaç duyacağı uzak bağlantı terminalleri de dahildir.

AG-AC90 AVCCAM hafıza kartlı kamera Ekim 2012'de önerilen €1800 RRP (KDV hariç) fiyatıyla piyasada olacak.

AG-AC90, 22 Ağustos, Çarşamba ve 25 Ağustos, Cumartesi tarihleri arasında Çin Uluslararası Fuar Merkezinde (CIEC) düzenlenecek olan Pekin Uluslararası Radyo, TV & Film Ekipmanları Fuarı "BIRTV2012"'de ve 7 Eylül, Cuma ile 11 Eylül, Perşembe tarihleri arasında Amsterdam, Hollanda'daki RAI Merkezinde düzenlenecek olan Avrupa Uluslararası Yayın Konvansiyonu "IBC2012"'de sergilenecek.

AG-AC90'ın

ana özellikleri: 29,8mm Geniş Açı / Yüksek güçlü Zoom Lens


Yüksek güçlü 12x zoom lense 29,8 mm (35 mm eşdeğeri) geniş açı ayarı dahildir. Akıllı 25x dijital zumu kullanırken, 25x'e kadar kusursuz yakınlaştırma sağlar. Ayrıca, 2x, 5x ve 10x dijital zum fonksiyonu da içerir. Panasonic’in özgün Nano Yüzey Kaplaması gölgelenme ve parlama sorunlarını minimize ederken yüksek hızlı F1.5, aşırı net görüntü Entegre 5 eksenli Hybrid OIS (Optik Görüntü Sabitleyici) fotoğraf çekerken titreme oluşmamasını garanti ediyor.

Yüksek Hassasiyetli BSI Tipi 3MOS Sensörler

Üç (RGB) arka taraf aydınlatmasına karşılık gelen 1/4,7 tip MOS görüntü sensörünün 2.190.000 piksellik bir efektif piksel sayısı vardır. Böylece yüksek çözünürlükte mükemmel görüntüler yakalanabilir ve loş ışıklı ortamlarda bile üstün renk yeniden üretimi elde edilebilir. Profesyonel kullanım için ayarlanmış görüntü işleme devresi oldukça doğal bir şekilde oluşturulmuş gradyanlar ve keskin detaylar üretir.

Üçlü Manüel Kadran ve Yüksek Çözünürlüklü LCD ekran ile kolay çalışma

Lens gövdesinde genellikle değiştirilebilir lenslerle ilişkilendirilmiş hızlı, sezgisel kamera kullanımını mümkün kılan odaklama, zum ve diyafram ayarları için manüel kontrol bulunmaktadır. Kolçağın üst ön kısmının içinde kolayca muhafaza edilen 8.89 cm (3.5 inç) LCD monitör (dokunmatik panel), odaklamayı güçlendiren yaklaşık 1.150.000 noktalı çözünürlük sağlar ve odak yardımcısı, zebra, renk çubuğu göstergesi işlevleri içerir. LCD ekranı kolay düşük açı, yüksek açı ve oto portre çekimlerini kolaylaştırmak için 270 derece döner.

AVCHD PS/PH Modlarıyla Yüksek Kaliteli Kayıt

  • Profesyonel AVCHD Modları: Full HD (1920 x 1080) ve progresif (60p) görüntü yakalama için PS Modu ve yüksek kaliteli PH modu.
  • HD/SD Çoklu Formatlar: 
 
[60 Hz modeli]: 1080/60p, 60i, 30p, 24p, 480/60i. 
 
[50 Hz modeli]: 1080/50p, 50i, 25p, 576/50i.
  • Çift SD Kart Yuvası (SDXC/SDHC/SD Hafıza Kartlarını destekler). Bir kamera kullanıcısı iki SD kartla yedek kayıt yapmayı seçebilir.
  • 3 megapiksel çözünürlükte fotoğraf çekimi. (Fotoğraf çekimleri video kayıt esnasında da yapılabilir.)

Profesyonel Kullanımı Destekleyen Özellikler

  • 2 kanal XLR ses girişi (MIC/LINE/+48 V seçilebilir).
  • Ayrı kontrol ve giriş seçimine sahip CH1/CH2 Ses kanalları.
  • HDMI çıkışı, AV Çoklu girişi (D-konektörü, kompozit video ve 2 ses kanalı), USB konektörü.
  • Uzak terminal bağlantıları diyafram, odak, zum ve Kayıt Başlatma/Durdurma fonksiyonlarını uzaktan çalıştırmayı mümkün kılar.
  • Tutamağın üst kısmında hem Kayıt Başlatma/Durdurma düğmesi hem de lens için zum hız kontrolü (üç kademde) bulunur.

Medya

Basın bültenini indirin:

Resimler: Açılı görünüm, Yan görünüm

Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) Hakkında.


PSCEU, Panasonic'in global B2B bölümü olan Panasonic Systems Communications Company'nin Avrupa koludur. PSCEU’nun hedefi iş dünyasındaki profesyonellerin çalışma hayatlarını iyileştirmek ve kurumlarının etkinlik ve performansına yardımcı olmaktır. Biz kuruluşların her türden bilgiyi yakalamasına, hesaplamasına ve iletmesine yardım ederiz: görüntü, ses ve yazılı veriler. Ürünler arasında, PBS telefon santralleri, belge yazıcılar, profesyonel kameralar, projektörler, geniş görsel ekranlar ve dayanıklı seyyar bilgisayarlar bulunur. Yaklaşık 500 personeli, tasarım geliştirme uzmanlığı, küresel proje yönetim kapasitesi ve geniş bir Avrupalı ortak ağı ile PSCEU, pazarlarında rakipsiz bir kapasite sunuyor.

Yeni PSCEU dört iş bölümünden oluşmaktadır:

• İçinde profesyonel tarayıcılar, çok fonksiyonlu yazıcılar, telefon sistemleri ve HD video konferans sistemleri bulunan İletişim Çözümleri.

• İçinde projektörler, interaktif beyaz tahtalar, sunum yardımcıları ve ekranların bulunduğu Görsel Sistem Çözümleri. Panasonic
%28 gelir payıyla Avrupa pazarında liderdir.

• Professional Camera Solutionsne profesyonel ses görsel, güvenlik ve endüstriyel amaçlı görüntüleme (IMV) teknolojisi dahildir. Panasonic, Avrupa'daki ilk iki profesyonel kamera satıcısından biridir.

•  Bilgisayar Ürün Çözümleri sağlam dizüstülerden oluşan Toughbook serisini, Toughpad iş tabletlerini ve EPOS sistemlerini içerir. Panasonic Toughbook, 2010'da %62,9 ile Avrupa sağlam diz üstü piyasasının lideridir (VDC, Haziran 2011).

Panasonic Corporation geniş bir yelpazede yer alan tüketici, ticari ve endüstriyel ihtiyaçlara yönelik elektronik ürünlerin geliştirilmesinde ve üretiminde dünya lideridir. Merkezi Osaka, Japonya'da bulunan şirket, 31 Mart 2012 tarihi itibariyle biten yıl için 7.85 trilyon yen (71.4 milyar €) konsolide net satış kaydetmiştir. Şirketin hisseleri, Tokyo, Osaka, Nagoya ve New York (NYSE:PC) borsalarında listelenmektedir. Şirket ve Panasonic markası hakkında daha fazla bilgi için, şirketin İnternet sitesini ( http://panasonic.net/) ziyaret edebilirsiniz.