• Professional Camera Solutions

Panasonic yeni stüdyo kamerası AK-HC3800’i tanıtıyor

IBC 2012’de 7 Eylül’de gösterimde

Wiesbaden. 7 Eylül 2012

Panasonic Corporation yeni AK-HC3800 stüdyo EFP kamerayı ve özel stüdyo seçeneklerini Aralık 2012’de piyasaya sürecek.

AK-HC3800 stüdyo  EFP kamera yüksek hassasiyette 2/3 tip 2.2 megapiksel IT 3CCD ve yeni geliştirilmiş 16 bit A/D dönüştürücülü 38 bit DSP (dahili video işlem devresi) ile yüksek kalitede görüntüler sunar. Kamera dinamik aralık genişletme (DRS) özelliğine ek olarak kromatik sapma düzeltmesi (CAC) ve sahne dosya ayarları gibi görüntü kalitesi dengeleme fonksiyonlarını içeren çeşitli görüntü kalitesi ayar fonksiyonlarına sahiptir.

Kamera kontrol ünitesi (CCU) AK-HCU200 uzaktan işletim paneli (ROP) AK-HRP200G ile birlikte düşük maliyette yüksek kalitede sıkıştırılmamış optik fiber aktarım kamera kontrol sistemi sunar. Bir LAN kablosu ile IP bağlantı desteklenecektir*. Bu kamera sistemi hem kullanım hem de kontrol açısından dikkat çekici bir maliyet etkililiği sergilemektedir.

Küçük ve hafif bir 17,8 cm (7 inç) LCD vizörü olan çeşitli yardım fonksiyonları ile donatılmış AK-HVF70G de piyasaya sürülecektir. Bu basit ve kompakt sistem yüksek kalitede stüdyo ve EFP görüntü kaydını destekler.

AK-HC3800, AK-HCU200, AK-HRP200G ve AK-HVF70G Aralık 2012’de toplam €60.000’luk tavsiye edilen liste fiyatı ile satışa sunulacaktır.

Bu ürün 7 Eylül Cuma ile 11 Eylül Salı tarihleri arasında Amsterdam’daki RAI Merkezi’nde düzenlenecek olan Avrupa Uluslararası Yayıncılık Ekipmanları Sergisi’nde"IBC2012" sergilenecektir.

 

l Başlıca özelliklerin açıklaması

 

1.   Yüksek görüntü kalitesi ile 2/3 tip 2.2-mega piksel 3CCD içeren yeni kamera başlığı

Yeni stüdyo  2/3 tip 2.2-mega piksel 3CCD içeren EFP kamera AK-HC3800G (Tajimi konektör modeli) ve AK-HC3800GS (LEMO konektör modeli) 50Hz’deF12 ve 59.94Hz’de (2,000 lx) F11 düzeyinde yüksek hassasiyet, düşük lekelenme ve ek DNR olmadan 60 dB S/N oranı sunar. HD formatları 1080/59.94i ve 1080/50i dünya çapında kullanım için değiştirilebilir.

Yeni geliştirilmiş 16 bit A/D ve 38 bit DSP (görüntü işleme devresi) yüksek görüntü kalitesi sunar. Bir oda içinden dışarı bakıldığında olduğu gibi parlak ve koyu nesnelerin bir arada olduğu sahnelerdeki engellenen gölgeleri ve parlak ışıkları azaltan dinamik aralık genişletme (DRS) fonksiyonu içerir. Aynı zamanda mercek çevresinde kromatik sapmayı düzelten CAC fonksiyonu içerir.

Düşük profil ve düşük ana gövde tasarımı ünlü daha yüksek kalitedeki AK-HC3500 modelinin tasarımına dayanırken, kamera operatörü’nün sağ tarafını rahatlıkla görmesine olanak tanır. Ayrıca, bu kamera VARICAM sistemine dayalı Film Kayıt Gamma fonksiyonu ve sinema merceği adaptörleri için Ters Tarama fonksiyonu ile donatılmıştır. Aynı zaman bir dahili dijital genişletici (x2 büyütme).

2. CCU AK-HCU200 ve ROP AK-HRP200G ile birleştirildiğinde düşük maliyetli bir fiber aktarım sistemi yapılandırılabilir.

Kompakt kamera kontrol ünitesi (CCU), AK-HCU200 (Tajimi konektör modeli) / AK-HCU200S (LEMO konektör modeli) ve uzaktan işletim paneli (ROP), AK-HRP200G ile kombinasyon halinde düşük maliyetle yüksek kalitede sıkıştırılmamış optik fiber aktarımlı bir kamera kontrol sistemi yapılandırılabilir. CCU AK-HCU200 kompakt ve hafif ünitenin boyut 2U ve rafa monte edilebilir olup  görüntü monitörü çıkışları ile birlikte kullanılabilecek iki SDI OUT kanalına sahiptir. Geri dönüş video girişleri için CCU iki SDI kanalı ve bir VBS (analog kompozit video) kanalı ile donatılmıştır. Aşağı dönüştürücü de dahil edilmiş olup Sinemaskop, Kırp veya Sıkıştır arasından SD SDI OUT en boy oranı seçilebilir.

CCU ve ROP yaklaşık 1.000 m (yaklaşık 1.000 yard) uzaklığa kablolarla bağlanabilir. Bir LAN kablosu ile IP bağlantı desteklenecektir*. Kompakt 6U boyutlu ROP AK-HRP200G, bu kamera sistemine ek olarak Panasonic’in dönüştürülebilir kamera sistemlerini ve entegre HD kameralarını (döner tabla entegreli HD kameralar) kontrol etmek için kullanılabilir.*

Hem CCU hem de ROP çeşitli ayarları depolamak veya programı güncellemek için kullanılabilecek SD kart slotları ile donatılmıştır. Bu fonksiyonları sayesinde, bu kamera sistemi hem kullanım hem de kontrol açısından dikkat çekici bir maliyet etkililiği sergilemektedir.

* 2013 ilkbaharında piyasaya sürülecektir.

 

3. Yeni geliştirilmiş AK-HVF70 19.8 cm (7 inç) renkli LCD de dahil olmak üzere üç elektronik vizörden biri seçilebilir.

Sadece stüdyo kullanımı için tasarlanmış yeni geliştirilmiş AK-HVF70 19.8 cm (7 inç) renkli LCD yaklaşık 1.8 kg (4 lb) (başlık dahil) ağırlığa sahiptir. Görüntü kalitesi SWVGA (1.024 x 600 piksel) ile yüksektir. Kullanıcının kontrast, parlaklık, pik ayarları, vb. gibi fonksiyonlar atayabileceği üç fonksiyon tuşu ile donatılmıştır. Odaklanılan bir nesnenin kenarlarının kırmızı renkte aydınlatıldığı "Kırmızıya Odakla" fonksiyonu, girilen videonun yeniden boyutlandırılmadan görüntülenmesine olanak tanıyan "Piksel-Piksel" fonksiyonuna sahiptir.

Elektronik vizör için AK-HVF70G’ye ek olarak 50,8 mm (2 inç) HD monokrom tüpü tip AJ-HVF21KG ve 24.4 mm (1 inç) renkli LCD AJ-CVF100G kullanılabilir.

  • Ürün teknik özellikleri ve tasarım detayları önceden bildirim yapılmaksızın değişikliğe tabidir.