• A perfect match for Prime TV

Prime TV ile mükemmel uyum

Burning Reel Productions, Seafret'in 'Wildfire' şarkısına yeni bir video klip yapmakla ilgili olarak Prime TV'ye gelip yardım istediğinde, bu klibi başarıya taşıyacak temel öğenin 'özgünlük' olduğu vurgulamıştı.

Söz konusu video, psikolog Arthur Aron'un 1997 yılında yaptığı, birbirine yabancı insanların belirli uyarıcılar kullanılarak birbirlerine aşık olup olamayacağını analiz eden 'Kişiler Arası Yakınlığın Deneysel Oluşumu' adlı deneyinin günümüz koşullarında yorumlanışı özelliğini taşıyordu. Çalışma her çiftin dört dakika boyunca birbirinin gözüne baktığı 36 soruluk bir setten oluşuyor.

Prime TV, inanılır bir video çekmek ve izleyiciler üzerinde duygusal bir etki bırakmak için bu çalışmaya dahil olan çiftlerin doğal tepkilerinin tam manasıyla yakalanması gerektiğinin farkındaydı. 

Bunu aklının bir köşesinde tutarak, söz konusu şirket 1990 yılında, göze çarpmayan Panasonic uzaktan kontrollü kameralar kullanarak dünya çapında çeşitli haber ağlarına yönelik olarak bir ekipman servisi sağlayıcısı olarak kuruldu.

Prime TV'nin Genel Müdürü Nick Ludlow "Videonun esas noktası doğal olması" demişti. "Böylesi yakın ve karmaşık bir deneyi yeniden yaratırken ortaya çıkan son ürünün konulara yönelik özgün bir deney olarak aktarılmasını sağlamak gibi bir zorlukla karşılaştık.

"Bu amaçla, müzik videosunda kullanılan kameraların hem yüksek kalitede görüntü kabiliyetine sahip olması hem de odadakilerin dikkatini herhangi bir şekilde dağıtmayacak kadar ayrık olması gerekiyordu."

Müzik videosunda Panasonic AW-UE70 uzaktan kontrollü kameralarının dördü birden kullanıldı. AW-UE70, mükemmel zum aralığı ve üstün pan ve tilt yapma performansıyla 4K UHD görüntü kabiliyetine sahip PTZ bir kameradır. Ethernet üzerinden Güç kullanan tek kablolu çalışma özelliğine sahiptir ve bu özellik, tek kablo ile "ekipmanın kurulmasının daha basit ve daha kolay" olmasından dolayı Nick Ludlow tarafından da öne çıkarılmıştır.

Burning Reel Productions, dünyanın en heyecan verici sanatçıları, bandroller, kayıt firma ve markaları için filmler yapan, ödül sahibi bir Prodüksiyon Şirketidir. İdari Yapımcı Cal Gordon şunları söylüyor: "Bu şekilde sonuçlanmasından gerçekten de mutluyuz. "Bir müzik klibinde yalnızca böylesi bir duygusal görüntü çekimine sırtınızı yaslamak oldukça sıra dışı, bu nedenle seyircinin de olayın bir parçası olmasını sağlamak için gerçek gülümsemeleri, bakışları ve utanma hallerini yakalamamız gerektiğini biliyorduk. 

Müzik klibi yapmak için AW-UE70 kullanma kararı konusunda kendisine yöneltilen soruya Nick Ludlow, "Çok da rahatsız edici olmadan video çekerken istenen etkiyi yaratmayı başarmanın son derece uygun maliyetli bir tercih oldu. İnsanlar aktif olarak kameraya çekildiklerini gördüklerinde değişik tepkiler verir fakat hafif harekete sahip, uzaktan kontrol edilebilir bir başlık daha da hoş görülür olabiliyor, bu sayede insanlar yine filme alındıklarını biliyorlar ancak izlendiklerini bilmiyorlar.

Küçük bir uzaktan kontrollü kamera ile sabitlenmiş stüdyo kamerası kalitesine denk bir skeç yaratma zorluğuna prodüksiyon ekibi kafa tutmuştu. UE70 kamerada bulunan kontrollü ışıklandırma koşullarının ve sinematik modun kullanılmasıyla kameranın görüntü reprodüksiyon kabiliyetli oldukça etkili oldu.

"UE70 kameralar, frekans çok yönlülüğü anlamında bir önceki nesil uzaktan kontrollü kameralara göre büyük bir avantaja sahip. Bu büyük avantaj, 50i, 25p, 29.97psF vs. çekebilme kabiliyetidir. Çok az kamera gerçek 25p çekimi yapabilir," diye devam etti Ludlow.

UE70'in ön ayarlı modlarının avantajlarından faydalanarak ve bunları bazı kullanıcı kontrolleriyle birleştirerek Prime TV ekibi Ludlow'un yaptığı "oradaki herhangi bir stüdyo kamerasıyla çekemeyeceğiniz gerçek, özgün çekimler" tanımını gerçeğe dönüştürdü." 

Titrek, çekingen ellerden, telaşlı yansıma anlarından, karşılıklı gülümsemelere; söz konusu müzik klibi, özgün ve kuvvetli bir etki yaratmak için deneklerin en doğru hislerini yakalıyor.

AW-UE70, Panasonic'in kapsamlı uzaktan kontrollü kamera yelpazesinin SD den 4K UHD kaydını ve tek kablolu çözümleri kolaylaştıran en son versiyonu. Bu yelpazede ultra geniş açılı kameralar, dönüştürülebilir HD modeller, iç ve dış mekan pan ve tilt başlıkları, endüstri lideri entegre PTZ (pan/tilt/zum) kameralar ve ayrıca tüm profesyonel uygulamalara ve yayıncılık uygulamalarına uygun çok fonksiyonlu yüksek performansa sahip pan-tilt kontrol birimleri bulunuyor.

Spor alanlarındaki panoramik çekimlerden, yakın hayvan çekimlerine, iç mekan arenalarından dış mekan haber ve durum etkinliklerine, Panasonic tüm bu uygulamalar için hassas bir kamera yarattı.

The Seafret - Wildfire şarkısının klibini online olarak şu adreste izleyebilirsiniz