• AVCCAM technology

AVCHD

DEVRİM sandığınızdan da yakın
Film ve video tarihi daha iyi çekim yapmanın yollarını aramayla doludur. Sıkıştırma teknolojisindeki büyük gelişmeler sayesinde film yapımcıları, veriyi daha verimli bir şekilde kaydedebilen daha basit, kullanımı kolay formatların sunduğu çok daha yüksek görüntü kalitesinin keyfini sürmeye başladılar. Video ve IT üzerine film çekimi rahatlık ve kalite arayışı haline gelmiştir.

Panasonic bant tabanlı MPEG-2 HDV sistemlerine göre inanılmaz avantajlar sunan yeni nesil, ekonomik bir HD video kamera serisi olan AVCCAM’yi tanıttı. AVCCAM videograflar, okullar, kiliseler, internet sitesi tasarımcıları, polis ve daha birçokları için yaratıcı fırsatlara yeni bir dünya açıyor.

AVCHD nedir?

AVCHD’nin başlıca özellikleri
AVCHD (Gelişmiş Video Kodek Yüksek Tanım) yüksek tanımlı bir sıkıştırma sistemidir. Yüksek verimli bir video kodlayıcı ve kod çözücüdür veya MPEG-4 AVC (H.264) tabanlı “kodektir”. Bu, görüntü kalitesinin MPEG-2 kodlamasından (HDV formatında kullanılan) çok daha üzerine çıkarılması anlamına gelir. AVCHD geleceğin sıkıştırma teknolojisini kullanır.

Dijital fotoğraf kamerası kullanımı kadar hızlı ve basit olan AVCHD video kamera yüksek tanımlı video görüntülerini doğrudan SDHC bellek kartlarına kaydeder. AVCHD video kameralarda hareketli parça yoktur, doğrudan bellek kartına kayıt özelliği son derece güvenilirdir ve düşüme veya kafa sıkışma olasılığı yoktur.

> Kayıt süresi