• P2 iş akışı

10 Temel iş akışı avantajı

HER ZAMAN HAZIR
P2 kamera ürünleri sürekli ön kayıt ve döngü kaydı sunar, böylece haber ekiplerinin önemli bir olay kaçırma şansı çok daha düşer ve kayıttan önce tarayıcıların veya araçların çalışmaya başlaması için beklemeye gerek duyulmaz.

ÖNEMLİ SAHNELERİN İŞARETLENMESİ
Kamera operatörü istasyondaki prodüksiyon personelinin önemli sahneleri tespit etmesine yardımcı olmak ve böylece prodüksiyon sonrası zamandan tasarruf sağlamak için kamera başında önemli dosyaları simgelerle işaretleyebilir.

KAMERA BAŞINDAN PROXY VİDEO GÖNDERME
P2 prodüksiyon personeli tarafından gözden geçirilmesi veya çevrimdışı olarak düzenlenmesi için kamera başından kablosuz LAN üzerinden LAN MPEG-4 AVC gibi videoların taranmasına olanak tanır.

BÜNYEYE KATMA SÜRESİ YOK
P2 kartı bir dizüstü bilgisayar’ın PCMCIA yuvasına takıldığında, cihazın takıldığın anında fark edilebilir. Bu, “dijitalleştirme” veya “bünyeye katma” ihtiyacı olmadan anında düzenleme veya ağ aktarım işlemlerinin gerçekleştirilmesine izin verir.

KART ÜZERİNDE DOĞRUDAN DÜZENLEME
P2 kartı doğrudan düzenleme için kullanılabilir. Bu sayede gazeteci standart bir dizüstü bilgisayar kullanarak yükleme olmadan anında düzenlemeye başlayabilir.

KAMERA BAŞINDA MXF
MXF kamera başında DVCPRO DIF dosya formatı şeklinde “sarılır”. Dosya anında fark edilebilir ve haber odası ve dijital arşivleme sistemleri tarafından etiketlenebilir.

RASTGELE MATERYAL ERİŞİMİ
Bandın aksine, P2 kartı kamera başında, P2 yuvasında veya dizüstü bilgisayar editöründe materyalin hızlı bir şekilde aranmasına olanak tanıyacak şekilde rastgele erişim sunar.

OYNATMA LİSTESİ FONKSİYONU
P2 yuvasının benzersiz bir özelliği oynatma listesi hazırlama fonksiyonudur. P2 yuvası sadece kesme şeklinde düzenleme gerektiğinde basit bir doğrusal olmayan editör olabilir.

IT ORTAMINA EK BAĞLANTI
Kamera üzerindeki IEEE1394 ve USB2.0 dijital veri arabirimleri sahada doğrusal olmayan düzenlemeyi destekler ve doğrudan kameradan sabit disk kaydı veya video kasede dublajı için yol sunar.

AĞA HIZLI AKTARIM HIZI
P2 dosyaları ağa ışık hızında (600 Mbps+) aktarılabilir. Tüm materyali düzenleme öncesinde istasyonda arşivleyen bazı yayıncılar için P2 zamandan büyük tasarruf sağlar.