• P2 teknolojisi
  • P2 technology

IT sistemlerine Yüksek Hızda veri aktarımı işletme verimini artırır

Dosyalar MXF formatında P2 karta kaydedilir. Bu Doğrusal olmayan editörler ve ağ sunucuları ile yapılandırılmış IT tabanlı yayıncılık ve prodüksiyon sistemlerine doğrudan veri aktarımına olanak tanır. P2 ekipmanları hem Windows hem Mac sistemlerini desteklemek için USB 2.0 ve IEEE 1394 arabirimleri ile donatılmıştır. P2 kartı doğrudan bir dizüstü bilgisayarın PC kart yuvasına takılır*. Dosya tabanlı kayda ek olarak P2 kartı doğrudan kart üzerinde düzenleme imkanı sunacak şekilde hızlı erişim ve yüksek veri aktarım hızları sunar.

Doğrusal olmayan düzenleme dijitalleştirme veya diğer zaman tüketen işlemler olmadan başlatılabilir. Ayrıca, düzenleme kayıtlar bir sabit diske veya arka plandaki başka bir arşivleme sistemine aktarılırken veya kaydedilirken de gerçekleştirilebilir. Bu özellikle program prodüksiyon zamanlarını önemli ölçüde kısaltır, prodüksiyon ekiplerinin küçülmesi sağlar, işçilikten tasarruf sağlar ve işletme ve yönetim açısından maliyet avantajlarını artırır.

* PC, P2 kartlarını takmak için pakete dahil olan P2 sürücüsü ile kurulmalıdır. Düzenleme için PC çeşitli şirketlerin P2 uyumlu düzenleme yazılımı ile kurulmalıdır.