Main product image
BACK TO PRODUCT CATEGORY
AW-HE42
Ana Özellikler (Temel Özellikler)

Yüksek çözünürlüklü lens, görsel olarak kayıpsız i.Zoom x30 (optik x20) sayesinde en iyi resim kalitesini mümkün kılar

Optik görüntü sabitleyici, kurulum esnekliğini artırır

Canlı ve Prodüksiyon kullanımına yönelik 3G-SDI ve GENLOCK dahil çok sayıda arayüz desteği

PoE+ güç kaynağı desteğiyle IP yayın ve kontrol özellikleri

Hazır NDI|HX desteği (NewTek, Inc.'den lisans satın alınması gerekir)

Yüksek performanslı lensler ve çeşitli arayüzler, çok çeşitli canlı video prodüksiyonu ortamlarını destekler

AW-HE42 kamera, konferans video, etkinlik çekimi, sahne hazırlama ve düzenleme, uzaktan öğrenim ve ibadethaneler gibi yüksek kalitede HD video gerektiren çeşitli uygulamalarda mükemmel sonuçlar elde etmek üzere tasarlanmıştır. AW-HE42 serisi, ilk kez sunduğu 3G-SDI, HDMI ve IP üzerinden eş zamanlı çıkış alma olanağı sayesinde farklı etkinliklerde kullanılabilecek çok yönlü bir cihaz kimliği kazanıyor. Profesyonel düzeyde video ve yayınlarda kullanıma yönelik olarak senkronizasyon için Generator-Lock özelliği eklendi. 

AW-HE42, 20x optik yakınlaştırmanın yanı sıra büyük oditoryumlarda ve ders salonlarında kaliteli yakın görüntüler yakalamaya yarayan 30x'e varan akıllı yakınlaştırma özeliğine de sahip. HE 42 ayrıca gerek büyük gerekse küçük mekanlardaki aksiyonu yakalamayı kolaylaştıran 65,1 derecelik geniş bir görüntüleme açısı da sunuyor.

AW-HN42, profesyonel video sistemi kullanıcılarının yeteneklerini artırmak amacıyla geliştirilen birçok yenilikçi standart özelliğe sahip. Panasonic'in Dinamik Aralık Esnemesi (DRS) ve gelişmiş Dijital Gürültü Azaltma (DNR) özelliklerinin yanı sıra marifetli Yüksek Dinamik Aralık (HDR) modu, aşırı kontrast ve ışık koşullarında dahi çok iyi videolar üretmeye yardımcı olur. Örneğin, görüntüdeki aşırı parlak kısımlar ve seçilemeyen karanlık alanlar HDR modu ile düzeltilebiliyor.

HE42'nin Gece Modu, tamamen karanlık bir ortamda çekim yaparken 850nm aralığında (isteğe bağlı) bir kızılötesi aydınlatıcı yardımıyla yüksek kalitede, HD monokrom videoya otomatik olarak geçiş yapmayı mümkün kılıyor. Bu özellik, kamerayı realite programı prodüksiyonu, gece çekimleri ve sahne hazırlama desteği açısından ideal bir seçenek haline getiriyor.

±175° pan aralığı ve -30° ila +90° tilt aralığı sayesinde geniş bir çekim alanına sahip. Pan ve tilt 90°/saniye maksimum hızda çalışıyor ve uzaktan kumanda ile verilen komutlara hemen yanıt veriyor. HE42, NC35 veya daha düşük bir ses seviyesinde sessiz bir biçimde çalışıyor. Kamerada 100 adede kadar ön ayarlı konum ve kamera ayarı depolanabiliyor. Bu rakam, en zorlayıcı büyük mekan kurulumları için bile gerekenin üzerinde bir sayıyı ifade ediyor. Ağırlığı sadece 1,5 kg/3,3 lb olan kamera, 12VDC'de 14,4W seviyesinin biraz üzerinde elektrik tüketiyor.

 

Download the PTZ Angle of View & Object Distance calculator

 

Temel Özellikler:

 • Tam HD 3G-SDI
 • 65,1 derecelik daha geniş bir görüntüleme açısı
 • Eş zamanlı HD çıkışı: 3G-SDI, HDMI ve IP
 • 10x akıllı yakınlaştırma özelliğine sahip 20x optik yakınlaştırma
 • 1/2.3 tipi MOS sensörü
 • Arkadan aydınlatmalı durumlar için Geniş Dinamik Aralık (HDR) fonksiyonu
 • Uzaktan video ve ses için tek kablolu çözüm
 • PoE+ desteği

 

Video Çıkışları: Standart profesyonel arayüzlere 3G-SDI'nin yanı sıra 1080/60p veya 1080/60i'ye kadar yüksek kaliteli içeriğin tek kablolu aktarımı için IP/Ağ dahildir.

 

Ses Girişi: Ses girişi ve yerleştirme (IP, HDMI'da) aynı zamanda geçiş yapılabilen, stereo MIC/LINE girişi üzerinden de kullanılabilir.

 

Seri Kontrolü: RS-422 seri uyumluluk, seri tabanlı kontrol iş akışları (örn. AW-RP150, AW-RP50/120 veya önceki kontrol cihazlarına bağlantı) için kullanılabilir. RS-232 ve RS-422 VISCA protokolü, bir Panasonic kamerayı mevcut bir kontrol yapısına tanıtırken kullanılabilir.

 

USB veya microSD Kart Kaydı: Mini USB konektörü, standart USB Video/Ses sınıfı sürücüleri kullanan AW-HE42'nin USB kamerası olarak kullanılmasını sağlar. Telekonferans veya yazılım anahtarlama çözümleri gibi USB kameralarına bağlanan birçok uygulama, HE42'ye harici dönüştürücüler olmadan bağlanabilir. Alternatif olarak microSD kaydı, HE42'de dahili ISO MP4/H.264 kaydına ve içeriğin ağ üzerinden web tarayıcısı veya FTP aracılığıyla aktarılmasına imkan tanır

 

Ağa Bağlanma: HE42'deki LAN bağlantı noktası aşağıdaki olanakları sunar:

 • Daha kolay sistem kurulumu ve ayarı için ilave kablolama gerekliliklerini ve maliyetleri azaltan Ethernet Üzerinden Güç+ (PoE+) özelliği.
 • Kamerayı, bir AW-RP150/AW-RP50/AW-RP120 donanım kontrol cihazı veya Panasonic yazılım çözümleri ile ağ üzerinden kontrol edin.
 • Kameranın tüm açılarını izlemek ve kontrol etmek için yerleşik web arayüzüne erişin.
 • Yayın kontrol sistemleri, değiştiriciler, ders kayıt sistemleri, AV Kontrol sistemi ve fazlasından oluşan üçüncü parti bir kontrol sisteminden faydalanın.
 • Kamera, 25 Mbps'e kadar 7 kanallı kodlama için varsayılan olan yerleşik bir H.264/MJPEG kodlayıcıya sahiptir. Desteklenen bir donanım veya yazılım kod çözücüsü ile eşleştirin.

 

Ek lisans gerekir: Ultra düşük gecikme süresi sunan video, ses, kontrol, sayım ve tek kablo üzerinden güç sağlayarak tek kabloyla üst düzey prodüksiyon iş akışı için NDI|HX yükseltmesi (bir New Tek, Inc. teknolojisi) mevcuttur.

 

Esnek Kurulum ve Montaj:

 • Uyum: Kamera, çok çeşitli uygulamalara kolaylıkla entegre edilebilir ve bu amaçla iki farklı renkte piyasaya sunulmuştur: -W = inci beyazı ve -K = siyah mat
 • Tavan Montajı: Çevirmeli kilide sahip bir tavan montaj düzeneği standart aksesuar olarak sunulmaktadır.
 • Mobil Prodüksiyon için Tripod Montaj Düzeneği: HE42, çok sayıda montaj ve kavrama sistemiyle birlikte kullanılabilecek bir 1/4-20 tripod montaj vidası yuvası ve bir güvenlik kordonu ile de donatılmıştır.
 • Duvar Montajı: KST Moschkau GmbH üretimi isteğe bağlı bir duvar montaj düzeneği (KST-WM-HE40/UE70) mevcuttur

 

Desteklenen Video Formatları:

 • 1080/59,94p, 29,97p, 59,94i, 29,97psF
 • 1080/50p, 25p, 50i, 25psF
 • 720/59,94p ve 50p

 

Ek Özellikler:

 • Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) / 4 eksenli hibrit görüntü sabitleyici mevcuttur.
 • Dört Sürücülü Lens Sistemi, üç adet yakınlaştırma lensi ile bir adet odak lensinin eş zamanlı olarak birbirinden bağımsız şekilde çalışabileceği anlamına gelir.
 • Ön ayarlı oynatma sırasında videoyu donduran Ön Ayar Fonksiyonu Sırasında Donma özelliğine sahiptir.
 • Generator-lock fonksiyonuna sahiptir.
 • IP kontrollü tarayıcı, kameranın uzak konumlardan kontrol edilebilmesini destekler. Bilgisayar, Mac ve mobil cihazlar desteklenmektedir.
 • Kayıt başlatma/durdurma işlemlerinin ve kaydedilen dosyaların bir FTP sunucusuna aktarımının dışarıdan kontrolü bir IP ağı üzerinden gerçekleştirilebilir.
 • Kamera tarafından çekilen videonun bir microSD karta hareketsiz görüntü olarak kaydedilmesine, oynatılmasına ve silinmesine olanak tanıyan bir JPEG Görüntü Kaydetme fonksiyonu ile donatılmıştır.

 

Çok Sayıda Arayüz Desteği:

DAHA FAZLA GÖSTER

 • Broşürler
Marketing
Broşürler
Ecodesign
Ecodesign

Service and Support
 • PTZ Line-up Brochure [January 2021]
  PTZ Line-up Brochure [January 2021]
  Tue, 17/11/2020 - 16:23
  Download pdf - 1.7 MB
  System Camera and Switcher Product Lineup Catalog [March 2019]
  System Camera and Switcher Product Lineup Catalog [March 2019]
  Catalog : System Camera and Switcher Product Lineup Catalog PDF
  Wed, 17/04/2019 - 13:29
  Download pdf - 21.53 MB
  AW-HE42 Brochure
  AW-HE42 Brochure
  June 2019-1
  Wed, 12/06/2019 - 09:44
  Download pdf - 5.52 MB

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

GENEL SERVİS VE YÜKLEMELER TEKNİK DESTEK İSTEĞİ

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

GENEL SERVİS VE YÜKLEMELER TEKNİK DESTEK İSTEĞİ

There are currently no key services available.

Please see below the services available for this product. You can also use this section to access the general Service & Downloads area of the website or contact our Technical Support team.

GENEL SERVİS VE YÜKLEMELER TEKNİK DESTEK İSTEĞİ

There are currently no other services available.

Specifications

General
Power Requirements DC 12 V (Supplied AC adaptor) DC 42 V to 57 V (PoE+ power supply)
Current Consumption 1.3 A (Supplied AC adaptor) 0.5 A (PoE+ power supply)
Ambient Operating Temperature 0 °C to 40 °C (32 °F to 104 °F)
Storage Temperature -20 °C to 50 °C (-4 °F to 122 °F)
Mass Approx. 1.5 kg (3.30 lb)
Dimensions (W x H x D) (mm) 160 mm x 186 mm x 179 mm[excluding protrusions, direct ceiling mount bracket]
Dimensions (W x H x D) (inch) 6-5/16 inches x 7-41/128 inches x 7-3/64 inches[excluding protrusions, direct ceiling mount bracket]
Finish [AW-HE42W] Pearl white [AW-HE42K] Metallic black
Controller Supported*1 AW-RP150GJ*1, AW-RP50, AK-HRP1000GJ*1, AK-HRP1005GJ*1
Input
Power DC 12 V IN, PoE+ (IEEE802.3at standard)
MIC/Line Input Stereo mini-jack (φ3.5 mm) Input impedance: Approx. 2 kOhm(unbalanced) [Mic input] Supported microphones: Stereo mic (plug-in power, on/off switching via menu) Supplied voltage: 2.5 V ± 0.5 V Mic input level: -60 dBV ± 3 dBV (0 dB=1 V/Pa,1 kHz) [Line input] Input level: -10 dBV ± 3 dBV
G/L In
Maximum speed during manual: 90°/s
Output
Video Output | HDMI HDMI connector * HDCP is not supported. * VIERA Link is not supported.
Video output | 3G/HD-SDI OUT Compliant with the SMPTE424/SMPTE292M standards/75 (BNC x 1)
Input/Output
Input/Output Connector | LAN LAN connector for IP control (RJ-45) Equipped with straight/crossover cable auto detection function
Input/Output connector | RS232C Mini DIN 8-pin (IN) Mini DIN 8-pin (OUT)
Input/Output connector | RS422 CONTROL IN RS422A (RJ-45)
INPUT/OUTPUT connector | USB Mini-B port
INPUT/OUTPUT connector | SD card microSD card slot
FUNCTIONS AND PERFORMANCE
[Camera unit]
Imaging Sensors 1/2.3-type MOS
Lens Motorized 20x zoom, F1.8 to F3.6 [f=4.08 mm (5/32 inches) to 81.6 mm (3-7/32 inches); 35 mm (1-3/8 inches) equivalent: 29.5 mm (1-5/32 inches)to 612.0 mm (24-3/32 inches)]
Focus Switching between auto and manual
Focus Distance Entire zooming range:1.5 m (4.92 ft) Wide end: 10 cm (0.33 ft)
Color Separation Optical System On-chip color filter system
Minimum illumination | 59.94 Hz 0.7 lx (50 IRE, F1.8, 48 dB,1/60 without accumulation) 0.35 lx (50 IRE, F1.8, 48 dB,1/30 with accumulation[Frame Mix 6 dB])
Minimum illumination | 50 Hz 0.7 lx (50 IRE, F1.8, 48 dB,1/50 without accumulation) 0.35 lx (50 IRE, F1.8, 48 dB,1/25 with accumulation[Frame Mix 6 dB])
Horizontal Resolution HD: 1000 TV lines Typ (Center area)
Gain Selection*2 Auto, 0 dB to 48 dB (3 dB step)
Frame Mix*3 Auto, Off, 6 dB, 12 dB, 18 dB, 24 dB
ND Filter Auto*4, Through, 1/4, 1/16, 1/64
Electronic shutter speed | During Full Auto 1/60 to 1/2000 (Auto Slow Shutter: Off)[59.94 Hz] 1/30 to 1/2000 (Auto Slow Shutter: On)[59.94 Hz] 1/50 to 1/2000 (Auto Slow Shutter: Off)[50 Hz] 1/25 to 1/2000 (Auto Slow Shutter: On)[50 Hz]
Electronic shutter speed | During Auto 1/60 to 1/2000 [59.94 Hz] 1/50 to 1/2000 [50 Hz]
Electronic shutter speed | During Manual 1/100, 1/250, 1/500, 1/1000, 1/2000, 1/4000, 1/10000 [59.94 Hz] 1/120, 1/250, 1/500, 1/1000, 1/2000, 1/4000, 1/10000 [50 Hz]
Synchro Scan 59.94 Hz : 59.94 Hz to 660.09 Hz (255 step) 50 Hz : 50.00 Hz to 570.12 Hz (255 step)
Gamma Off, Normal (Low, Mid, High), Cinema
White Balance ATW, AWB A, AWB B, ATW, 3200K,5600K, VAR (2400K to 9900K)
Chroma Amount Variability ±3 step
Scene File Full Auto, Manual1, Manual2, Manual3
Output Format HD 1080:59.94p/50p 1080:59.94i/50i 1080:29.97p/25p 1080:29.97PsF/25PsF 720:59.94p/50p
Synchronization System Internal synchronization/External synchronization (BBS, Tri-level sync)
Image Stabilization Optical /4-axis hybrid image stabilizer for stable
[USB connection] * This may vary depending on the operating environment.
Video Output USB Video Class Ver1.0
[USB connection]Video compression format Motion JPEG
Resolution 1920 x 1080, 1280 x 720, 640 x 360
Frame Rate max 30 fps (59.94 Hz) max 25 fps (50 Hz)
Audio Output USB Audio Class Ver1.0
[USB connection]Audio compression format Linear PCM, 48 kHz, 16-bit, 2 channels
Transfer modes(JPEG) 1920x1080/1280x720/640x360 59.94 Hz: 30fps/15fps/5fps, 50 Hz: 25fps/12.5fps/5fps Supported
Supported Models Devices standardly equipped with a USB 2.0 compatible port
[Pan-tilt head unit]
Installation Method Stand-alone (Desktop) or suspended (Hanging)*5
Pan/Tilt Operation Speed Maximum speed during preset: 300°/s Maximum speed during manual: 90°/s
Panning Range ±175°
Tilting Range -30°to 90°*6
Quietness During preset: NC40 or less During manual: NC35 or less
[Camera/pan-tilt head control]
IP Connecting Cable When connecting through a hub: LAN cable*7 (category 5 or above),max. 100 m (328 ft) When using a PoE+ hub: LAN cable*7 (category 5e or above),max. 100 m (328 ft) When a hub is not used: LAN cable*7 (category 5 or above),max. 100 m (328 ft)
AW Protocol Connecting Cable LAN cable*7 (category 5 or above,straight cable), max. 1000 m (3280 ft)
Standard Protocol Connecting Cable Mini DIN 8-pin cable, male
[SD card recording]
SD Card Recording MPEG-4 AVC file standard compliant (.MP4)
Video Compression Format MPEG-4 AVC/H.264 High Profile
Audio Compression Format AAC-LC (48 kHz, 16 bit, 2 ch, 128 kbps)
Recording format/Bit rate | 59.94 Hz 1920x1080/59.94p (Up to 28 Mbps), 1920x1080/29.97p (Average 15 Mbps/Average 10 Mbps/Average 6 Mbps), 1280x720/59.94p (Average 15 Mbps), 1280x720/29.97p (Average 8 Mbps/Average 4 Mbps/Average 2 bps/Average 1 Mbps)
Recording format/Bit rate | 50 Hz 1920x1080/50p(Up to 28 Mbps), 1920x1080/25p(Average 15 Mbps/Average 10 Mbps/Average 6 Mbps), 1280x720/50p(Average 15 Mbps), 1280x720/25p(Average 8 Mbps/Average 4 Mbps/Average 2 Mbps/Average 1 Mbps)
[Network]
Transfer modes | JPEG 1920x1080, 1280x720, 640x360, 320x180, 59.94 Hz (30fps/15fps/5fps)*8, 50 Hz (25fps/12.5fps/5fps)*8
Transfer modes | H.264 1920x1080, 1280x720, 640x360, 320x180, 59.94 Hz (60fps*9/30fps/15fps/5fps)*8, 50 Hz (50fps*9/25fps/12.5fps/5fps)*8
Supported protocol | IPv4 TCP/IP, UDP/IP, HTTP, HTTPS, RTSP, RTP, RTP/RTCP, FTP, DHCP, DNS, NTP, IGMP, UPnP, ICMP, ARP, RTSPoverTCP, RTSPoverHTTP, SSL(TLS), MultiCast/UniCast
Supported protocol | IPv6 TCP/IP, UDP/IP, HTTP, HTTPS, RTSP, RTP, RTP/RTCP, FTP, DHCPv6, DNS, NTP, ICMPv6(MLD), RTSPoverTCP, RTSPoverHTTP, SSL(TLS), MultiCast/UniCast
iOS, Android Support JPEG image display
Accessories Mount bracket for installation surface (Hanging*10 / Desktop): 1 Drop-prevention wire (already attached to the unit): 1 Bracket mounting screws (bind-head) M4 x 10 mm: 4 Main unit mounting screw (with flat washer, spring washer) M3 x 6 mm: 1 Power cable (1.5 m [4.92 ft]): 1 AC adaptor: 1 CD-ROM: 1
Note *1: It may be necessary to upgrade the version of the controller so that the controller will support the unit. *2: During Auto, 6 dB to 48 dB (6 dB step) are available for AGC Max Gain setting. *3: During Auto, 0 dB, 6 dB, 12 dB and 18 dB are available for Auto F.Mix Max Gain setting. *4: “Auto” is available when “Scene” setting is “Full Auto”. *5: To ensure safety, the unit must be secured using the mount bracket supplied. *6: Depending on the pan or tilt position, the camera may be reflected in the image. *7: Use of an STP (shielded twisted pair) cable is recommended. *8: The frame rate may be lower than the setting depending on the operating conditions. *9: When the image resolution is “640x360” or“320x180”, 60fps or 50fps cannot be selected for the frame rate. *10: To ensure more safety, AW-HE42W/K can be secured by using the direct ceiling mount bracket (WV-Q105A).