• AJ-PD500

AJ-PD500

  • AVC-LongG50/25/12*1/6*1içeren AVC-ULTRA kodek alan kaydedici/oynatıcı.
  • İki P2 yuvası ve iki microP2 yuvası*2
  • Hem AV hem de IT giriş/çıkış arayüz bağlantısı konağı.
  • Şebeke ve 4 pin XLR 12V DC ile çalışır.
  • Kolay kullanım için taşınabilir ve hafiftir.

Karşınızda AJ-PD500, özgün AVC-ULTRA kayıt imkanı sağlayan ve yerleşik microP2 yuvaları olan ilk P2 HD kaydedici. Çeşitli seçenekleri (standart olarak AVC-LongG, kayıttan oynatma için AVC-ULTRA Class200 ve AVCHD seçenekleri dahil*1) ve birçok profesyonel giriş/çıkışı, AJ-PD500'i realite programları, ayrıntılı belgeseller, canlı etkinlikler, uydu tesisleri, haber arabaları ve haber tesisleri için yedek bir geri oynatma/kayıt cihazı olarak kullanılması için idealdir.

AJ-PD500’'nin diğer kuvvetli özellikleri arasında sezgisel, çoklu kontrollü jog dial; özgün 24p kayıt, süper hızlı USB 3.0 arayüz; ve 24 bit dört dijital ses kanalı, iki analog ses kanalı bulunmaktadır. Panasonic’in AVC-ULTRA ürünü, mastering'den yayına kadar kullanıcının çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak üzere üstün kalite ve/veya düşük bir oranında 10 bit, 4:2:2 Full HD kayıt imkanı sunmaktadır. Dosya boyutunun oldukça önemli olduğu uygulamalar için tasarlanmış olan AVC-LongG, çok daha düşük bir dosya boyutu ile 10 bit, 4:2:2 örneklenmiş kayıt imkanı sunarak MPEG-2 dosyalarına kıyasla depolama maliyeti ve aktarma süresinden tasarruf edilirken eşit derecede veya daha iyi video kalitesi sunmaktadır. Var olan AVC-Intra sıkıştırma modlarına saniyede 50 kare ile 1080p kayıt da eklenmiştir, bu ayrıca 24-bit, 16 ses kanalı içermektedir. Ultra yüksek kalitede mastering ve ara kat iş akışları için, Class200 seçeneği, platforma özel birçok ara kat biçimlerinden çok daha küçük bir dosya boyutuyla mevcut HD ana bantlarının bozulma oluşmadan dosya bazlı bir biçeme taşınması için ideal olan görsel olarak kayıpsız sıkıştırma sunmaktadır.

AJ-PD500, Panasonic’in SD kart form faktörü olan yeni microP2 kartları için iki yerleşik yuvaya sahiptir. PD500 ayrıca iki standart P2 kart yuvasına*2, ayrıca proxy/metaveri ve AVCHD Playback*1 için bir SD kart yuvasına sahiptir (seçenek). 12V pille çalışan AJ-PD500’nin sert, yarı raf tasarımı açık alan prodüksiyonunun taleplerini karşılamaktadır, diğer yandan da 4kg'ın altındaki ağırlığı ile kompakttır (yarı raf montaj) ve kolaylıkla taşınacak kadar hafiftir.

AVC-Intra 100/50 kayıt/geri oynatma ve AVC-LongG ile birlikte, AJ-PD500 10-bit, 4:2:2 ana bant kalitesinde videoları çok amaçlı, ucuz ve taşınabilir hale getirmektedir. Bu ultra güvenilir ve özel bölüm, kullanıcıların 8.9 cm (3.5 inç) 16:9 LCD ekranından görüntüleri oynatıp incelemesini; klip dosyaları ile metaveri kullanmasını; HD-SDI girişi sayesinde birçok Panasonic ve diğer kamera kaydedicilerle tam çözünürlük ve 10-bit kalitede kayıt yapmasını sağlamaktadır.

AJ-PD500, özgün 24p 1080 kayıt ve 1080/24PsF giriş/çıkış sunmaktadır. Kaydedici, 60p/50p/60i/50i/25p/24p'de 1080; 60p/50p/24p'de 720 ve 480/60i; tercihe bağlı DVCPRO50, DVCPRO ve DV kodeklerinde 576/50i dahil olmak üzere birçok yüksek çözünürlüklü ve standart çözünürlüklü kayıt formatlarını desteklemektedir. Ünite HD/SD içeriği otomatik olarak geri oynatmaktadır (ayarları değiştirmenize gerek yoktur) ve 50Hz veya 60Hz'de bütün ülkelerde kullanılabilmektedir.

AJ-PD500’ün “SuperSpeed” USB 3.0 konak arayüzü, 4.8Gbps hıza kadar süper hızlı aktarım oranları sağlamaktadır. Böylelikle kullanıcılar, müşterilerine hızlı ve güvenli bir şeklide teslime etmek için, içeriği düşük maliyetli sabit disk sürücülerine ve katı hal sürücülerine kolaylıkla aktarabilmektedir. Bir bilgisayara bağlandığında, USB cihaz modu PD500'ün iki kartlı bir microP2 veya P2 sürücüsü olmasını sağlamaktadır. Kullanıcılar ayrıca AJ-PD500'e bir sabit sürücü bağlayarak gerçek zamanlı olmayan içeriğin incelemesini sağlamaktadır. Bu işlev, bir sürücüye kopyalanmış bir içeriğin doğrulanması ve önceden çekilmiş bir içeriğin bir sürücü üzerinden incelenmesini sağlamaktadır.

Kaydedicinin ’HDMI çıkışı, sıkıştırılmamış dijital verilerin birtakım tüketici geri oynatma cihazlarına (video projektörleri, dijital televizyonlar) aktarılmasını sağlamaktadır. Bu bölüm, doğrusal olmayan düzenleme ve renk düzeltme sistemleri ile bir video kaynağı gibi kontrol edilmesini sağlayan bir RS-422A kontrol sunmaktadır. PD500 kabloyla bağlanma özelliği ve Gigabit Ethernet özelliklerine sahiptir. AJ-PD500 ses giriş çıkışları, kulaklık jakı ve hoparlör, zaman kodu giriş/çıkışı ve bir referans zaman uyumu girişi içermektedir.

Diğer önemli özellikleri arasında yukarı/aşağı dönüştürme, kolay metaveri girişi için bir USB klavye bağlantısı, bir dalga biçimi ve vectorscope ekran fonksiyonları ve altı kullanıcı tuşuna dağıtılmış birçok fonksiyon bulunmaktadır.

Standart yüksek çözünürlüklü proxy kayıt ve AES/EBU dört kanal 24-bit sesin yanı sıra AVCHD içeriği geri oynatma seçeneği de bulunmaktadır*1.

*1 Yakında satışa sunulacaktır
*2 Kullanıcılar microP2 ve standart P2 kart kaydı arasında seçim yapmalıdır.