• AJ-PX270

AJ-PX270
AVC-ULTRA*1 kodek ailesi, microP2 kartlar ve kablosuz LAN bağlantısı*2 özelliği bulunan ilk el tipi kamera kaydedici

 

 

Temel Avantajları:

  • AVC-Intra 200100/50 + AVC-LongG50/25/12
  • Yüksek kaliteli 10 bit/4:2:2 kayıt 50 Mbps ve 25 Mbps video kaydı
  • Yeni kompakt / hafif 22x mercek (f=28 mm-616 mm/35 mm)
  • Standart olarak LAN bağlantısı ile ağ iş akışı bağlantısı
  • Düşük maliyetli microP2 kartlar için ikili microP2 kart yuvası

AJ-PX270, AVC-ULTRA kayıt ve yerleşik microP2 kart yuvaları özelliğine sahip ilk P2HD el tipi kamera kaydedicidir. AJ-PX270'de, yerleşik AVC-Intra100'e ek olarak, uzun süreli kayıt için AVC-LongG ve uzman seviyesinde kayıt yapmak için kapsamlı seçenekler sunan opsiyonel AVC-Intra200 kodek vardır. Bu el tipi kamerada, eşzamanlı kayıt işlevi, yeni tasarlanmış çok amaçlı bir kompakt zum merceği ve kablosuz iş akışı seçeneklerinin yanı sıra iki adet yerleşik microP2 kart yuvası bulunur.

Yüksek Kalite Kodekler

Barındırdığı AVC-ULTRA kodek ailesi desteği sayesinde, AJ-PX270, hem düşük bit hızında hem de yüksek bit hızında kayıt yapabilir. AVC-LongG25, uzatılmış 1920 x 1080 10 bit 4:2:2 yayın kalitesinde kayıt yapmayı sağlar (AVC-Intra100'den dört kat daha uzun). AJ-PX270, SD kayıt için standart olarak DV, DVCPRO, DVCPRO50'yi destekler ve HD kayıt için standart olarak DVCPRO HD, AVC-Intra 50, AVC-Intra 100 ve yeni AVC-LongG6, G12, G25 ve G50'yi destekler. Daha yüksek kaliteli kayıtlar yapmak için AJ-PX270, yüksek kalite hepsi bir arada kompakt el tipi kameralar seçeneği olarak görsel kayıpsız AVC-Intra 200 kodeki destekler.

Üstün Görüntü Kalitesi - Yüksek Kalite ve Yüksek Hassasiyetli Sensör

Kameranın ilave özellikleri arasında, 28 mm - 616 mm aralığını kapsayan (35 mm kameraya eşdeğer) yeni tasarlanmış yerleşik kompakt 22x zum merceği de bulunur. Kamera Tipi Zum, Odaklama ve İris işlemine yönelik üç mercek halkası, değiştirilebilir merceklerdeki gibi rahat bir manüel kontrol sağlar. Yeni geliştirilen yüksek hassasiyetli ve düşük gürültülü 1/3 tipi 3MOS sensörler, loş ışıkta bile üstün görüntü kalitesi sağlar.

En Düşük Maliyetli Çalışma

İki microP2 kart yuvası, düşük maliyetli çalışma sağlar. P2 kartında olduğu gibi, microP2 kartlar da, adaptör olmaksızın röle kayıt (bir kart doluyken AJ-PX270 kayda devam etmek için sorunsuz bir şekilde ikinci karta geçer) veya eşzamanlı kayıt (aynı kodek, yedek kullanım için eşzamanlı olarak her iki kayda da kaydedildiğinde) için kullanılabilir. MicroP2 yuvaları, 50 Mbps veya daha azı ile*5 kodek kaydederken daha da yüksek verimlilik için standart SD kartlar ile kullanılabilir. Tek bir P2 yuvası, mevcut P2 iş akışları ile entegrasyon için de kullanılabilir.

Sahada Kolay Paylaşım için Geniş Bağlantı Fonksiyonları

Daha hızlı iş akışına ihtiyaç arttıkça kamera bağlantısının önemi de giderek artmaktadır. AJ-PX270, uzak proxy izleme, meta veri izleme ve değiştirme ve canlı yayın*3 ve çalma listesi*3 çözümleri gibi mevcut Panasonic ağ fonksiyonlarını destekleyen kablolu ve kablosuz LAN (opsiyonel bir AG-WM30 Kablosuz program kilidi) özelliğine sahiptir. Mobil bir 3G/4G/LTE ağı üzerinden bağlantıyı da içerecek AJ-PX270 ağ iş akışının daha fazla genişletilmesi planlanmıştır. Bu ağ özellikleri sayesinde AJ-PX270 kullanıcıları, düşük bit hızıyla proxy*2 veri ve yüksek kaliteli yayın içeriğini kolayca yayınlayabilecek. El tipi kameraların ağ fonksiyonu, üretim iş akışını daha verimli bir hale getiriyor ve çekim ile canlı yayın arasındaki iş akışını hızlandırıyor.

Esnek Çekim için Profesyonel Sonuçlar

Ağ bağlantısının eklenmesi, geleneksel video ve ses bağlantısını ortadan kaldırmadı. AJ-PX270'de; profesyonel bir kameradan bekleyebileceğiniz SD/HD/3G-SDI çıkış, HDMI, Video çıkışı veya GEN Kilit girişi ve Zaman Kodu GİRİŞ/ÇIKIŞI gibi tüm görsel-işitsel bağlantılar mevcuttur. AJ-PX270'de, biri harici bir mikrofona kolay bağlamak için önde, mikrofon desteğinin arkasında, diğeri ise izleme için arkada, kulaklık ve ses çıkışının yanında olmak üzere iki adet 3 pin XLR ses girişi mevcuttur.

Yeni Ergonomik, Kompakt ve Sezgisel Tasarım

AJ-PX270'in ergonomik tasarımı, kablolar takılıyken kameranın yanında bulunan genel video ve ses bağlantılarının engel olmamasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Kontrol düzeni söz konusu olduğunda, hafif ve dengeli AJ-PX270 tasarlanırken birçok bakımdan profesyonel omuz tipi kameralardan ilham alınmıştır. Beyaz dengesi ve video kazanç ayarı düğmeleri, kolayca ulaşılabilmesi için merceğin altına yerleştirilmiştir ve el tipi bir kamerada*4 ses azaltıcı ayar ve kayıt başlatma/durdurma düğmeleri ilk kez kameranın önüne yerleştirilmiştir.

Kullanım kılavuzlarının listesini indirmek için için lütfen buraya tıklayın.

*1: AVC-ULTRA, Panasonic'in profesyonel video kodek ailesidir. AJ-PX270, AVC-ULTRA ailesindeki tüm formatları desteklememektedir.
*2: DCF Technologies, Multi-Format, Inc'in lisansı ile kullanılmıştır.
*3: Yakında piyasaya çıkacak.
*4: 2014 Mart ayından itibaren
*5: Tüm SD kartları, AJ-PX270EJ ile çalışmaz veya kayıt yapmaz. Kayıt hızları sınırı 50 Mb/sn'dir.