• AJ-PX800

    “P2 cam” hafıza kartlı kamera kaydedici

AJ-PX800
“P2 cam” hafıza kartlı kamera kaydedici

AJ-PX800 - P2 cam

Dünya'nın en hafif*1 üç görüntü sensörlü 2/3 tip omuz tipi HD kamera kaydedicisi yüksek hareketliliği, süper fotoğraf kalitesi ve ağ işlevleriyle haber toplamada devrim yaratıyor.

AJ-PX800G haber toplama için kullanılan bir yeni nesil kamera kaydedicidir. Ağa bağlanabilir ve süper fotoğraf kalitesi, yüksek hareketlilik ve mükemmel maliyet performansı sunar. Yaklaşık ağırlığı sadece 2,8kg olan (ana ünite),AJ-PX800G dünya'nın en hafif*1 kamera kaydedicisidir ve yayın uygulamalarına dönük üç adet MOS görüntü sensörüyle donatılmıştır. Cihaz aynı zamanda AVC-ULTRA çoklu kodek kaydı destekler.*2 Fotoğraf kalitesi ve kaydedilen veri hızı kodek’erin AVC ULTRA ailesindeki bir üründen (AVC-Intra/AVC-LongG) uygulamaya göre seçilebilir. Düşük hızlı AVC Proxy çift kodek kayıtla birlikte, ağ bazlı çalıştırma ve çevrimdışı düzenleme için idealdir. Dahili ağ işlevleri kablolu LAN'ı kablosuz LAN*3'ı ve 4G/LTE ağ bağlantılarını destekleyerek, *4 sahada ön izleme, bir sunucuya veri gönderme ve yayınlamaya imkanı sunar. AJ-PX800G, neredeyse tüm yayın ihtiyaçlarına dönük bir tekli paket çözümüdür.

*1: Üç sensörlü 2/3 tip omuz tipi bir HD kamera kaydedici için geçerlidir (Ağustos 2014 itibariyle)
*2: Tüm AVC-ULTRA formatları desteklenmeyecektir.
*3: Kablosuz LAN bağlantısı için, AJ-WM30 Kablosuz Modül gereklidir.
*4: Üçüncü taraftan bir 4G/LTE modülü edinilmelidir. Bu işlevin kullanılabilirliği alanlara bağlıdır .
DCF Teknolojisinin kullanımı Multi-Format, Inc lisansıyla mümkündür.

Önemli Özellikler

1. AJ-PX800 dünya'nın en hafif*1 kamerası olması sayesinde yüksek mobilite sunar. Kamera kısmı üç MOS sensörü içerir ve yüksek fotoğraf kalitesi ve gelişmiş işlevleriyle yayıncılık ihtiyaçlarını karşılar.

AJ-PX800 yaklaşık 2,8kg (6,2 lb) ağırlığındaki ana ünitesiyle sınıfında dünya'nın en hafif kamerasıdır. 2,2 megapiksel 2/3 tip MOS (RGB 3) görüntü sensörleri kabul edilen ful piksel HD (1920 × 1080) çözünürlük, F12 (59.94 Hz) veya F13 (50 Hz) 62 dB'lik bir S/N ile hassasiyet ve düşük gürültü seviyesi. Aynı zamanda zengin tonlama ve canlı renk reprodüksiyonu sağlar. Üstelik, tek bir kamerada çok sayıda işlev mevcuttur, bunlar arasında objektif tarafından telafi edilmeyen çevredeki düşük miktarlı kromatik aberasyonun (çevresel bulanıklığın) telafi edildiği CAC (Kromatik Aberasyon Dengeleme), görsel olarak geniş bir dinamik aralık sağlamak için bloke edilmiş gölgelerin ve aşırı parlaklıkların bastırıldığı DRS (Dinamik Aralık Esnemesi) ve yüksek hassasiyetli bant algılaması ve telafisi sağlayan Gelişmiş Flaş Bant Dengelemesi (FBC) yer alır.

2. Kaydedici kısım AVC ULTRA kodek kayıt becerisi, iki yuva ve çeşitli kayıt modları sunar.

Görüntü kalitesi ve bit hızı uygulamaya uyacak şekilde seçilebilir. Bu, özel yayıncılık ihtiyaçlarını karşılamak ve yayın akışı için video prodüksiyonu*2 yapmak için standart olarak sunulan Panasonic''in profesyonel A/V kodek ailesi AVC-ULTRA ile mümkün hale gelir. Ayrıca HD/SD Çoklu Format/Çoklu Kodekte desteklenir. AJ-PX800 1080/50i'nin yanı sıra 24p*5, 25p ve 720p HD/SD çoklu format kaydı yapar. Aynı zamanda küresel kullanıma dönük prodüksiyonlara uygun kullanım için 59,94 Hz/50 Hz geçişiyle 60i*5, 24p ve 30p formatlarını destekler. Aynı zamanda SD (480/576) kaydın yanı sıra geleneksel DVCPRO HD/DVCPRO50/DVCPRO/DV kodek kayıtta desteklenir. Ayrıca iki P2 kartta kabul edilebilir. Hafıza kartı adaptörü AJ-P2AD1G (ayrı satılır) kullanıldığında, microP2 kartlar kullanılabilir.

3.Ağ bağlantısı daha hızlı bir haber iş akışı sağlar. Kablolu LAN, kablosuz LAN*3 ve 4G/LTE*4 ağlar desteklenir.

Standart LAN (Ethernet) port kablolu LAN üzerinden ağ bağlantısı sağlar. İsteğe bağlı AJ-WM30 Kablosuz Modül (ayrı satılır) takıldığında, AJ-PX800 kablosuz LAN (IEEE 802.11g/n) bağlantı özelliği kazanır. Bu ağa bağlı bir PC/Mac, tablet cihaz veya akıllı telefondan*6 Proxy Önizleme ve Kameranın Uzaktan Kumanda edilmesi gibi işlevlerin kullanılmasını sağlar. Aynı zamanda 4G/LTE ağ bağlantısı da desteklenir. AJ-PX800, FTP üzerinden bir ağ sunucusuna doğrudan veri gönderir ve bu da yayın istasyonlarının kayıtlı verileri düzenleme masasında anında düzenlemesini sağlar. Üstelik, proxy görüntü akışı yapabilir. Bu görüntüleri bir hafıza kartına kaydederken canlı akışı mümkün hale getirir.*7

Üç MOS sensörüne sahip 2/3 tip sensör boyutuna sahip omuz tipi bir HD kamera için geçerlidir (Ağustos 2014 itibariyle).
*2:Tüm AVC-ULTRA formatları desteklenmeyecektir.
*3:Kablosuz bir bağlantı için, AJ-WM30 Kablosuz Modül (ayrı satılır) gereklidir.
*4:Bölge ve cihaz uyumluluk bilgileri için, bkz. "Hizmet ve Destek".
*5:60i, 60p, 24p ve 30p şu anda sırasıyla 59,94p, 23,98p, ve 29,97p'de kaydedilmektedir.
*6:Cihaz uyumluluk bilgileri için, bkz."Hizmet ve Destek".
*7:Çift kodek kayıt sırasında canlı akış mümkün değildir.
DCF Teknolojilerinin kullanımı Multi-Format, Inc lisansıyla mümkündür.