• Remote camera systems lineup

Robot Kamera Sistemleri

 

Panasonic, IP aracılığıyla çok çeşitli UHD (4K), Full HD ve SD uygulamaları için kapsamlı bir uzak kamera çözümü sunar. Uzak kameralarımız; sabit teçhizatlı TV prodüksiyonlarından yüksek öğrenimde ders kaydıyla e-öğrenme büyümesini desteklemeye, canlı akıştan oditoryumlarda kurumsal kullanımlara kadar hem iç hem de dış mekanlarda en zorlu çekim koşullarını destekler.

Uzak kamera ürün serimizin amiral gemisi olan AW-HE130, yeni geliştirilen ve düşük ışık koşullarında Full HD kalitesinde görüntülerin elde edilmesine olanak tanıyan 3MOS sensörü, dört kanala kadar IP akış video yayını, 20x optik yakınlaştırma ve kameranın monte edildiği durumlarda yüzey titreşimlerinin etkilerini en aza indiren Optik Görüntü Sabitleme (OIS) gibi özelliklere sahiptir.

Ayrıca AW-HE130 ile aynı görüntü kalitesine sahip olmakla birlikte bulanıklık azaltma fonksiyonu, rüzgar basıncına ve tuzun neden olduğu aşırı hasarlara karşı dayanıklılık, kontrol cihazı ile kontrol edilebilen bir lens silici ve -15°C ile 55°C arasındaki sıcaklıklarda çalışabilme özellikleriyle en zorlu dış mekan koşullarında kullanımı destekleyen AW-HR140 da ürün serimize eklendi.

UHD (4K) uzak kamera ürünümüz ise HDMI, USB ve LAN aracılığıyla UHD kalitesinde video sunan AW-UE70'tir. Yukarıdaki özelliklerin yanı sıra kamera, 3G-SDI aracılığıyla HD kalitesinde de harika performans sunar, 20x optik zoom özelliğine sahiptir ve microSD kart yuvasıyla hem UHD (4K) hem de HD formatlarında kamera içi kayıt yapabilir.

Hem 3G-SDI hem de HDMI sürümüne sahip olan AW-HE40 ürünü ise 30x optik zoom, düşük ışık koşullarında çekim yapmayı destekleyen gece modu, Yüksek Dinamik Aralık (HDR) modu ve geniş bir alanda sorunsuz çekim sağlayan olağanüstü pan-tilt performansı sunar.

Yukarıda listelenen kameraların benzersiz bir özelliği de, kurulumu son derece kolaylaştıran ve video, ses, kontrol ve gücü tek bir CAT5 kablosu ile sağlayan Ethernet üzerinden güç (PoE +) özelliğidir. Buna ek olarak, listede yer alan kameralar, bir kişinin otomatik olarak izlenmesini sağlayan ve hem eğitim hem de video konferans ortamları için uygun olan otomatik izleme yazılımımızı da (AW-SF100) desteklemektedir. Bu kameralar siyah ve beyaz renk seçenekleriyle sunulur.

AW-HE2, ultra kompakt gövdesinde 95° geniş açılı lens ve mikrofon barındıran, IP aracılığıyla kontrol edilebilen, düşük maliyetli ve sabit konumlu harika bir kameradır.

Panasonic, uzaktan kamera serisinde ek uygulamayı destekleyen bir dizi şirketle ortaklık kurdu. Hem AW-UE70 hem de AW-HE40 için aynı zamanda da AW-HE130 için duvar askı aparatları için açık hava konut çözümü sağlayan KST-Moschkau ile bir işbirliği yaptı. Ayrıca AR + ile ve 4K çok amaçlı kameralı AK-UB300 ile kullanılabilen UR10 robot kolu ile işbirliği yaptık.

Tüm uzak kamera ürünlerimiz, kompakt ve kullanımı kolay AW-RP50 kontrol cihazının yanı sıra analog kol ve ek çalışma iyileştirmeleri içeren işlevsel AW-RP120 aracılığıyla kontrol edilebilir. Her iki kontrol cihazı da seri bağlantı ile 5 adede kadar, anahtarlama hub'ı ile de 100 adede kadar uzak kameranın kontrol edilmesini sağlar.