• PT-RZ660

    6.200lm (Center) / 6.000lm (ANSI) /

    WUXGA /1-Chip DLP Laser

6.200 lümen Solid Shine lazer projektör - PT-RZ660

Eğitim, müzeler, sergiler ve dijital sinyal uygulamalarında yoğun kullanım ve uzun süreli parlaklık sağlamak üzere tasarlanmış

  PT-RZ660 PT-RW620
Parlaklık

6.200 lm (merkez)/

6.000 lm (ANSI)

6.200 lm (merkez)/

6.000 lm (ANSI)

Çözünürlük

WUXGA/ (1.920x 1.200)

WXGA/ (1.280x 800)

Kontrast Oranı 10.000:1 10.000:1

 

  • Lazer ışık kaynağıyla yüksek parlaklık ve mükemmel görüntü kalitesi
  • Toza karşı dayanıklı optik blok ve uzun ömürlü lazer motoru ile 20.000 saate kadar bakım gerektirmez
  • 360 derece serbest kurulum ve Geometric Manager Pro fonksiyonu

 

7,200 lm (merkez) parlaklığa kadar geniş renk spektrumu

RZ660 serisi, gelecek nesil DLP™ teknolojisiyle detaylarda yüksek çözünürlük sağlıyor ve çift lazer modülü sayesinde 7.200 lm’ye (merkez) kadar parlaklık üretiyor. Dörtlü renk uyumlulaştırıcı, ışık kaynağının enerji kaybını azaltırken PT-RZ660 solid shine lazer serisinin ısıya dayanıklı fosfor diski güvenilirliğiyle sizi asla yarı yolda bırakmayan göz alıcı görüntüler sağlıyor.

Üstün beyaz dengesi ve renk yansıtma

Dörtlü renk uyumlulaştırma diski mekanizması, benzer projektörlere kıyasla daha geniş bir renk alanını yakalayarak beyaz rengin ekrana en gerçekçi şekilde yansıtılmasını sağlıyor. Geleneksel projektörlerde doğru beyaz dengesini yakalamak zor olduğundan, görüntüler rahatsız edici yeşil bir tonda görünür. Panasonic’in dörtlü renk uyumlulaştırıcısı renk diskine sarı bir segment ekleyerek doğal ve gerçekçi resim kalitesi ve rakipsiz doğrulukta beyaz renk sağlar.

Uzun kullanımda görüntü kalitesini koruyun

Uzun ömürlü çift katı hal lazer modülü sayesinde değiştirilmesi gereken lamba bulunmaz. Görüntü renkleri ve parlaklık kademeli olarak, istikrarlı ve doğrusal bir şekilde açılır. Bakım zahmetinden kurtulmanın yanı sıra, ürünü kutudan çıkardığınız zamanki görüntü kalitesini uzun süre korursunuz.

Arıza korumalı, güvenilir 7/24 çalışma

Çift sürücülü lazer optik motoru sayesinde lazer diyotlar iki ayrı modül halinde gruplandırılmıştır. Arıza güvenliği sistemli bir yedekleme devresi, lazer diyotlardan birisi bozulduğunda devreye girerek parlaklık ve renk bütünlüğü kaybını en aza indirir. 20,000 saatlik*1 bakım istemeyen projeksiyon süresiyle birlikte PT-RZ660 serisi, en kritik uygulamalar için ideal seçimdir.

Dinamik ışık kontrolü daha iyi karşıtlık sağlıyor

PT-RZ660 serisi, lazer gücü çıkışını doğrudan modüle ederek düşük enerji tüketimiyle yüksek karşıtlık sağlar. Dijital olarak kontrol edilen kare-kare sahne bağlantısı modülasyonu son derece hassas çıkış ayarı sağlarken, sıklıkla değişen parlak ve karanlık sahnelerde bile 10.000:1’lik doğrulukta karşıtlık sunar.

Parlak ortamlarda canlı görüntüler

Panasonic’in üst sınıf daylight view 3 sistemi, ışıklı ortamlarda görüntülerin kesilmesini engeller ve çok projektörlü yansıtma uygulamalarında keskinliği ve gama eğrilerini ayarlayarak ve renkleri düzelterek parlaklık algısını iyileştirir. Bu sayede en zorlu koşullarda bile daha iyi bir görsel etki elde edilir.

Detail clarity processor 3 - En ince ayrıntılarda bile keskinlik

Bu benzersiz Panasonic devresi, elde edilen görüntü bilgilerinin süper üst, üst, orta ve düşük frekanslı bileşenlerine kullanarak her bir görüntünün keskinliğini optimize eder. Elde edilen görüntüler doğal ve ikna edici gerçekliktedir.

Toza karşı dayanıklı hava geçirmez optik blok

PT-RZ660 serisinin optik bloğu hava geçirmez olduğundan hiç bakımsız 20.000 saate kadar uzun süreli görüntü kalitesi sağlar. Optik blok tasarımı, metre küpte 0,15mg partikül maddeye kadar olan ortamlarda en üstün güvenilirlikte kullanılmak üzere zorlu testlerden geçirilmiştir*2 . Cihazın yapısı, toz girmesi nedeniyle oluşan parlaklık bozulmasını engeller.

Görüntü kalitesini daha uzun süre korumak için bir mod seçin

Yaklaşık 20.000 saat sürekli çalışma

Normal Modda PT-RZ660 serisi sürekli olarak yaklaşık 20.000 saat çalışabilir*1. Eco Modunda bu süre yaklaşık 24.000 saate çıkar. Bu modlar eğitim ve sinyal uygulamalarına uygunluğu artırır.

Uzun Ömür modu, 10 yıla kadar bakımsız kullanım sağlar

Tam parlaklığın gerekli olmadığı gözetleme, kontrol ve simülasyon odaları gibi ortamlarda sürekli çalışma modları ışık kaynağı değişimi süresini Uzun Ömür Modu 3'te yaklaşık 87.600 saate*2 (sürekli parlaklık ve renk performansıyla 7/24 kullanımda yaklaşık 10 yıl) çıkarır.

Kullanıcı kullanım modları

Ön ayarlı kullanım modlarına ek olarak PT-RZ660 serisi, sizin tercihinize uygun parlaklık performansı veya daha uzun ömür dengesine göre özel olarak uyarlanabilir.

 

Orijinal Contrast Sync ve Shutter Sync fonksiyonları

PT-RZ660 serisi çoklu ekran ve yansıtma uygulamaları için karşıtlık ve deklanşör senkronizasyonu fonksiyonları sunan dünyanın ilk projektörleri arasındadır. Contrast Sync projektörün dijital olarak modüle edilmiş karşıtlık fonksiyonunu ağ üzerinde senkronize ederek tüm ekranlarda resim kalitesi tutarlılığını sağlarken, Shutter Sync ana cihaz/istemci cihaz prensibini kullanarak ağ üzerinde bulunan tüm projektörler arasında deklanşör açma/kapama zamanını senkronize eder. Eşzamanlı görüntü güçlendirme ve soluklaştırma fonksiyonlarını da içerir.

Geometric Adjustment, özel projeksiyon yüzeylerine uyum sağlar

Geo Adjustment, görüntüyü küresel, silindirik ve diğer küre şekilli ekranlara yansıtılmak üzere uyarlar. İnce ayar, uzaktan kumanda aracılığıyla ve harici bir ekipmana gerek olmaksızın gerçekleştirilir. Çoklu ekran destek sistemiyle birlikte kullanıldığında çeşitli etkinlik ve sahne uygulamaları için son derece yaratıcı yansıtma sunumları yapılabilir.

Tek kablolu Digital Link kontrol ve video bağlantısı

Yukarı doğru HDBaseT™ uyumlu Digital Link, sıkıştırılmamış Full HD video ve kontrol komutlarının tek bir CAT 5e veya üzeri STP kablo üzerinden 150 m'ye kadar olan mesafelere aktarılmasını sağlar. Geniş mekanlarda kurulumu daha da basitleştirmek için opsiyonel Digital Link değiştirici (ET-YFB200) veya Digital Interface Box (ET-YFB100) kullanarak hem maliyetleri azaltın hem de güvenilirliği artırın.

 

*1 Bu anda parlaklık ilk seviyenin yaklaşık yarısına düşer (Dinamik Karşıtlık Modu: 3, Görüntü Modu: Dinamik). Panasonic, satın alınma tarihinden itibaren yaklaşık 20.000 saat sonra temizlik veya kontrol yapılmasını tavsiye eder. Işık kaynağı ömrü, çevresel koşullara göre azalabilir. Işık kaynağı haricindeki parçaların daha kısa süre içinde değiştirilmesi gerekebilir. *2Amerikan Isıtma, Soğutma ve İklimlendirme Mühendisleri Topluluğu [ASHRAE] ve Japon bina bakım kuruluşu kılavuzlarına göre *3 Çalışma modu uzun ömür 3 olarak ayarlıyken. Uzun ömür modu, ASHRAE ile uyumlu olmayan metreküp başına 0,015mg partikül madde ortamında test edilmiştir (arka kutu projeksiyon ortamı simülasyonu). 24 saat/gün x 365 gün/yıl x 10 yıl = 87.000 saat. Işık kaynağı haricindeki parçaların daha kısa süre içinde değiştirilmesi gerekebilir.

 

 

 

Windows 8 and Windows are either registered trademarks or trademarks of Microsoft Corp. in the United States and/or other countries. Mac, Mac OS, iPad, iPhone and iPod touch are trademarks of Apple Inc., registered in the U.S. and other countries. iOS is a trademark or registered trademark of Cisco in the U.S. and other countries and is used under license. All other trademarks are the property of their respective trademark owners.