• Comics Station Antwerp'te teknoloji ortaklığı

Comics Station Antwerp'te teknoloji ortaklığı

Panasonic, Belçika'daki turistik alan için toplam teknoloji çözümü sağlıyor

Antwerp'te yer alan yeni, çizgi roman temalı deneyim merkezi Comics Station Antwerp, renkli çizgi romanları 21. yüzyıla taşımak için interaktif bir yaklaşım kullanmaya karar verdi. 

Bunu başarmak için, Comics Station Antwerp'in toplam teknik çözüm sunabilecek ve gelecek neslin hem geç hem de yaşlı çizgi roman okurlarına ilham verecek, tamamen interaktif bir deneyim merkezi oluşturabilecek bir ortağa ihtiyacı vardı. Bu ortak, tabii ki Panasonic'ti.

Comics Station Antwerp'in CEO'su ve Ortağı Wim Hubrechtsen şöyle diyor: “Retro görünüme sahip bir müze olmak değil, insanların çocuklarıyla, aileleriyle ve arkadaşlarıyla yaşayabilecekleri bir deneyim oluşturmak istedik. Yeni eğlence yöntemleri arıyorduk. 70 yılı aşkın süredir herkesin hayatının parçası olan ve tüm dünyadan, tüm yaş grupları için şu anki kadar hiç popüler olmamış çizgi romanları sergilemek istedik. Hayalimiz, ziyaretçilerimizi bu karakterlerin yaşadığı dünyaların içine sokarak, zamanla bu karakterlerin nasıl değiştiğini görmelerini sağlamaktı.”

Doğru iş için doğru teknoloji 

İnteraktif atmosferi yaratmak amacıyla Comics Station Antwerp, ortaya çıkarmak istedikleri çözüme uygun, doğru işlere yönelik doğru çözümleri sunabilen bir teknoloji ortağı arıyordu. Hem teknoloji hem de hizmet sunma konularında uzman bir iş ortağı bulmaları gerekiyordu.

Comics Station Antwerp, ses çözümleri ve görsel çözümlerden güvenliğe, yangın alarmlarına, iletişim altyapısına ve havalandırmaya kadar tüm alanlarda toplam bir çözüm ortaya çıkarması için Panasonic'i görevlendirdi. Tüm bu yönleri tek, birleşik bir ağda bir araya getirmeleri gerekiyordu.

“Panasonic'le ISE 2015'te tanıştık ve bu proje hakkında konuşmaya başladık. Fiyat listesi sunarak ürün satan bir üretici aramadığımızı açıkça belirttik. Teknoloji çözümü sunmanın ötesinde hizmet sağlayan bir ortağa ihtiyacımız vardı. Son derece zorlayıcı bir ortam için en iyi çözümü sunan, tüm süreç boyunca bizimle birlikte kafa yoracak bir ortak bulmamız gerekiyordu. Projeyi zamanında ortaya çıkarabilmemiz amacıyla, yerinde servis ve destekle birlikte tüm teknolojiler için tek bir sağlayıcının sunduğu bir çözüm istedik.”

Mininum kesinti süresi ile kaliteli görsel çözümler

Panasonic ve Comics Station Antwerp, projenin başlangıcından itibaren Comics Station Antwerp'ten gelen tüm teknik taleplerin karşılanmasını sağlamak için birlikte çalıştı. Panasonic, görsel ekranlar ve sahneleme için çok sayıda farklı modelde projektör ve ekran sağladı. Comics Station Antwerp, üçüncü taraflarca sağlanan bilgilerin görüntü üzerine bindirilmesi ve dokunmatik ekran özellikleriyle 22 Panasonic lazer projektör ve 90'ın üzerinde Panasonic ekran kurdu.

"Projeyi zamanında ortaya çıkarabilmemiz amacıyla, yerinde servis ve destekle birlikte tüm teknolojiler için tek bir sağlayıcının sunduğu bir çözüm istedik"

Comics Station Antwerp, birçok hayali dünyayı yeniden yaratmak için Panasonic'in lazer projektörlerini seçti. Bu seçim, üreticinin düşük bakım gerektiren, verimliliği kanıtlanmış, 7/24 çalışma garantisi sunma konusundaki ünüyle pekiştirilerek daha düşük bir Toplam Sahip Olma Maliyeti ortaya çıkardı. Ayrıca Comics Station Antwerp, yedek ürün stoğu da tutarak kesinti süresi riskini minimuma indirmeyi seçti. Bu yaklaşım, olası kesinti süresini maksimum 15 dakika olacak şekilde azalttı.

Hubrechtsen ayrıca şunları söylüyor: “Hedefimiz, projeksiyonların ve ekranların sürekliliği sağlamaktı. Ek olarak, Panasonic'in kenar birleştirme yazılımı sayesinde Comics Station Antwerp, görüntülerin üst üste binmesini önleyerek farklı yüzeylerde büyük görüntüler elde etti ve böylece tamamen etkileyici bir görsel ortam yaratarak ziyaretçileri favori karakterlerinin dünyasına girmelerini sağladı.”

Bağlı güvenlik ve acil durum çözümleri

Comics Station Antwerp, görsel çözümlere paralel olarak Panasonic'in çok çeşitli ticari ürünlerini kullanmanın değerini gördü. Akıllı güvenlik yazılımıyla birlikte çalışan 90'ın üzerinde üst düzey IP güvenlik kamerası, tüm ziyaretçilerin güvenliği sağlamak amacıyla kullanıldı. Yine kesinti süresini en aza indirmek amacıyla Panasonic ağ kaydedicileriyle donatılan kontrol odası, görüntülerin hızlı bir şekilde alınmasını sorunsuz hale getirdi. Kameralar, yetkisiz kişilerin deneyim merkezinde belirli alanlara girmeleri durumunda anında alarm veren hareket algılama sensörleri ile birlikte kullanıldı.

Bu güvenlik çözümleri ayrıca, Comics Station Antwerp tarafından geliştirilen acil durum planına entegre edildi. Bu plan, mekan boyunca 100'ün üzerinde yangın sensörüne sahip tam işlevli bir yangın algılama sistemini CCTV ile birleştirdi. Yangın güvenliği çözümü, Comics Station Antwerp'teki tüm diğer teknolojilere bağlandı.

"Panasonic'in kenar birleştirme yazılımı sayesinde Comics Station Antwerp, görüntülerin üst üste binmesini önleyerek farklı yüzeylerde büyük görüntüler elde etti"

Hubrechtsen: “Bir olay raporlandığı anda, ilgili alandaki tüm güvenlik kameraları olaya odaklanarak güvenlik müdürümüzün en doğru eyleme karar vermesine yardımcı olacak. Alandaki Panasonic telefon cihazları, genel alarmlar ve profesyonel ekranlarda görüntülenen tahliye mesajları arasında kalıcı bir iletişim mevcut. Buna ek olarak, acil durumda tahliyenin tamamlandığından emin olmak amacıyla güvenlik kameraları, hareket algılayıcılarıyla bölgede ikinci bir tarama yapabiliyor.”

Özel ortak

Deneyim merkezi, teknolojik ortaklığın getirdiği katma değeri hemen keşfetti. Hizmet seviyesindeki avantajlar hızlı bir şekilde ortaya çıktı. Panasonic, teknolojiyle ilgili tüm konularda Comics Station Antwerp'e yardımcı olmak ve olası bir sorunda destek sağlamak için geniş ortaklarından yararlandı.

Hubrechtsen sözlerini sonlandırırken “Bu ortaklığın sonucunda sadece yüksek kaliteli ürünler sunan bir üreticiyle çalışmış olmakla kalmadık. Ayrıca hayallerimizi gerçekleştirmemize yardımcı olan, güvenilir bir iş ortağı kazandığımızın her zaman bilincinde olacağız.” diyor.