Bart Kresa'nın projeksiyon heykeli Sviatovid ISE 2019'da ilk kez ziyaretçileriyle buluşuyor

Panasonic Business ve Integrated Systems Europe, usta projeksiyon tasarımcısı Bart Kresa ile sanatçının en yeni 3 boyutlu yansıtma uygulamasını ISE 2019'da 100.000'den fazla kişiye ulaştırmak üzere birlikte çalışacak. 

Beş metre yüksekliğinde tek cepheli bir projeksiyon heykel olan Sviatovid, 2014 yılında ABD'nin Nevada Eyaleti'ndeki Black Rock Çölü'nde düzenlenen Burning Man Festivali'nde ilk kez görücüye çıkan ikonik Shogyo Mujo'nun halefi/devamı niteliğini taşıyor. Görsel ve işitsel sanatta yeni bir dönüm noktası olması beklenen yeni heykel, dört adet 30.000lm Panasonic PT-RQ32 4K lazer projektör kullanılarak Gerçek 4K çözünürlüğünde 360° aydınlatılacak.

Sviatovid'in dünya çapında ilk gösterimi, Kresa’nın Polonya'daki Lublin şehrinde yer alan stüdyosunda gerçekleştirilecek ve sanat okulundan yeni mezun olan öğrencilere bu stüdyoda verilecek bir eğitimle 3 boyutlu yansıtmayı öğrenme fırsatı sunulacak. 

Heykel, ISE'nin ardından Lublin'deki Centre for the Meeting of Cultures'da kendisi için hazırlanan yere yerleşecek.

Bart Kresa, konuyla ilgili şunları söyledi: “Sviatovid ile yüksek çözünürlük, dört adet 4K ekran, 120.000 lümen değerinde projeksiyon ve heykelin tam anlamıyla dönüşümü, tasarım ve üretimde ulaştığımız üstün seviye yenilikçi bir teknolojiye işaret ediyor.  Son teknolojiye sahip yeni bir eseri ilk kez görücüye çıkarmak için en iyi yerin neresi olduğunu düşündüğümde ilk aklıma gelen seçenek ISE oluyor. Bu projede bizimle iş birliği yapan Panasonic'e ve heykelin ilk kez ziyarete açılmasına verdiği destekten dolayı ISE'ye teşekkürlerimi sunuyorum.”

Panasonic Integrated Systems Etkinlikler Genel Müdürü Mike Blackman ise şunları söyledi: “ISE, Sviatovid'in sergileneceği ilk etkinlik olacak. Bu yüzden Bart'ın gösterinin en önemli parçası olan heykeli sanat meraklılarıyla buluşturmak için ISE'yi seçmesi bizi çok mutlu etti.”

Panasonic Avrupa Pazarlama Müdürü Hartmut Kulessa ise şunları söyledi: “Bart Kresa, Game of Thrones dizisinin galası ve NASA’nın Endeavour Uzay Mekiği’nin haritalandırılması gibi ikonik çalışmalara katkıda bulunmuş, dünyanın önde gelen projeksiyon sanatçılarından biri. Projeksiyonun sınıfındaki diğer ürünlere göre küçük bir yüzeyde sunduğu parlaklık ve çözünürlük göz önüne alındığında, heykelin bu yılki fuarda en çok ilgi görecek ve fotoğrafı çekilecek parçalardan biri olması işten bile değil.”

Sviatovid, 5-8 Şubat tarihleri arasında Amsterdam'da bulunan RAI Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek ISE etkinliği boyunca 1 ve 2 numaralı salonların (Giriş K) dışında sergilenecek.

4 Şubat, saat 18:00'de Forum Centre, RAI Amsterdam'da gerçekleşecek olan ISE 2019’un açılış konuşmasını da Bart Kresa yapacak.

Panasonic, etkinlikte her zamanki gibi 1. salondaki H20 standında ziyaretçilerini bekliyor olacak. Daha fazla bilgi için https://business.panasonic.com.tr/visual-system/ISE-2019 sayfasını ziyaret edebilirsiniz.