• Birinci sınıf bir deneyim sağlamak için ortak çalışmak

Birinci sınıf bir deneyim sağlamak için ortak çalışmak

Ethiad, Milano Expo'da hatırlamak üzere bir Pavyon oluşturmak için Panasonic'i işbirliğine davet ediyor.

Hatırlanacak bir ziyaretçi tecrübesi yaratmak 

Panasonic Avrupa'nın bağlı kuruluşu olan Panasonic Avrupa Çözüm Merkezi, tek irtibat noktası ve sorumluluk sunarak, daha üst düzey müşteriler için birinci sınıf çözümler geliştirmek amacıyla Nisan 2015'te kurulmuştur. 

Bu çözümler, birinci sınıf mühendislik ve proje yönetimi ile sunulan Panasonic donanımı, yazılımı, M2M özelliği ve bazı üçüncü taraf ürünlerini kapsar.

Etihad için Panasonic, görsel-işitsel altyapıyı yönetmeye yardımcı olmak ve aşçılık gösterimi, promosyon etkinliği ve video konferans kullanılarak yapılan toplantılar gibi günlük etkinliklerin düzgün bir şekilde işlemesini sağlamak amacıyla geçici teknik personel işe almış ve eğitmiştir. Ek olarak Panasonic'in mühendislik ekibi teknik destek ve bakım sağlar.

En sonunda Expo bitince, Panasonic tüm altyapıyı sökecek ve orijinal kutularda Etihad'in başka bir yerde kullanımı için Abu Dhabi'ye geri gönderecek.

Doğru çözümü uydurmak

Pavyon'un en ilgi çekici bölümlerinden biri, işleyen bir TV stüdyosu gibi kurulan Hayal Gücü Salonu'dur. Bir AK-HC3800, HD Stüdyo Kamera, Etihad Canlı Akış kanalında yayınlanan düzenli pişirme gösterimini yakalar.

Görüntüler tavana asılan iki AW-HE130 Kaydırılabilir, Eğilebilir ve Yakınlaştırma kameralarından ayrı beslemelerle canlı olarak karıştırılır. Pavyon'un içindeki bir kontrol odasından gösteri yapımcıları, çekimler arasında uygun şekilde hareket etmek için bir AW-HS410 canlı değiştirici kullanırlar.

Etihad'de Dijital İçerik Yöneticisi olan Johann Joseph: ''Kontrol edilebilen çeşitli kameralar ve ses cihazları ve pavyon konuklarına şefin ne yaptığını gösteren ekranlar arasında kesme yapabildiğimiz Hayal Gücü Salonumuz işleyen bir TV stüdyosu gibi kuruldu. Bunun geçici bir bina olması bekleniyor, ancak içindeki teknolojiyle daha çok kalıcı bir yapı olduğunu hissettiriyor.   Panasonic'in sağladığı çeşitli teknolojiler olmadan bu pavyonun işleyeceğini düşünemiyorum.''

Sanal bir toplantı düzenleyin

Panasonic bir toplantı salonunu, bir KX-VC1300 Video Konferans sistemi, bir Cisco ağ telefonu ve TH-80LF50, 80" HD LCD ekran ile donatmıştır. Ekipman, ses seviyelerini kontrol eden ve profesyonel bir çalışma alanı yaratarak katılımcıların giriş çözümleri arasında kolayca geçiş yapmalarını sağlayan bir FZ-A1 Toughpad'e bağlıdır. 

  

Doğru atmosferi sürdürmek

İç sıcaklık Panasonic ısıtma ve soğutma çözümleri kullanılarak kontrol edilir. Standart 60 cm invertör kartuşlar bina boyunca döşenir ve alanın sınırlı olduğu yerlerde duvara monteli invertör üniteler kontrol odasından kullanılırken, alanlar Panasonic kablolu uzaktan kumandayla (CZ-RTC5) kontrol edilir. 
 

  

Güvenli bir alan

Toplantı güvenlik standartları için gereklilikler, Pavyon'un geçici yapısına rağmen azaltılmamıştır. Panasonic, Bravida erişim kontrol devresini sağlamıştır, bu sayede binanın belirli bölgelerine sadece kart sahipleri erişebilir. Panasonic'in 4401 optik duman dedektörü ve 3308 ısı dedektörü, bir yangın durumunda personeli ve ziyaretçileri uyarır. 

  

 

Müşteri üstünlüğü için ortak bir tutku

2011'de Etihad Havayolu, havayolunun geniş gövdeli uçaklarının tüm uzun süreli filoları için, geniş bantlı İnternet ve canlı TV'yi kapsayan uçuş eğlence sistemleri ve havada bağlantıyı sağlamak amacıyla Panasonic Avionics Corporation'ı seçmiştir. Anlaşmaya göre Etihad Havayolları, Panasonic'in eX2 sistemini, yeni Airbus A380, Boeing 787, ve Boeing 777-300ER'e kuracak ve yeni Airbus A350 uçaklar için Panasonic'in eX3 çözümlerini kullanacak. 

Ayrıca anlaşma, Etihad Havayolları'nın tüm filolarının mevcut ve teslim edilecek olan geniş gövdeli uçakları için, havada geniş bantlı bağlantı, cep telefonu hizmeti ve canlı televizyon içeriği sağlayan, Panasonic'in Global Communication Suite (Global İletişim Suiti) kurulumunu da kapsar.

Havayolu Milano Expo'da Etihad/Alitalia pavyonunu donatmak için bir ortak ararken kime güveneceğini biliyordu. Etihad Pavyonu'nda Dijital İçerik Yöneticisi olan Johann Joseph, şunları söylüyor: ''Etihad teknoloji kullanmada oldukça etkin. Panasonic, bir kaç yıldır uçuş eğlence sistemleri konusunda kendileriyle birlikte çalıştığımız için anında aklımıza geldi. Amaç, buradaki en iyi teknoloji kaynaklı pavyonlardan biri olmaktı, ve bence bizim yaptığımız şey de tam olarak buydu." 

 

Milano Expo'da Etihad

Etihad ''Connecting the World (Dünyayı Birbirine Bağlama)'' konseptinden etkilenen yenilikçi pavyona gelmeniz ve keşfetmeniz için sizi davet ediyor. Ziyaretçiler, tüm aile için eğitsel ve eğlenceli olan bir hayat tecrübesi için Etihad'e katılmak üzere davet ediliyor. İki biyoyakıt arkadaş olan Edi ve Alia ile buluşabilirler, ünlü kişilerden yeteneklerini ve sırlarını ortaya çıkarmayı öğrenebilirler ve hatta iki simülatörden birinde uçma becerilerini test edebilirler. 

Etihad'de Dijital İçerik Yöneticisi olan Johann Joseph şöyle söylüyor: ''Etihad, mükemmel bir müşteri deneyimi sağlamanın gururunu yaşayan, teknolojik olarak gelişmiş bir havayoludur. Expo Pavyonu, bunun bir uzantısıdır. Bu, teknoloji, sürdürülebilirlik ve gıdayla ve teknolojiyi kullanarak en iyi tecrübeyi sağlamakla ilgilidir. Üst katta, Etihad Alitalia gold ve platinum üyeleri için VIP salonumuz vardır. 

Uçakta üyelerimizin gezinmeleri için yeni bir rezidans, toplantı salonları ve video konferansı vardır, dolayısıyla bu diğer Expo'lardan tamamen farklı bir deneyimdir. Alt katta halka bizim ne ile ilgili olduğumuzu ve Abu Dhabi'nin ne ile ilgili olduğunu göstermek istiyoruz. İnteraktif oyunlar ve haritalar yarattık, ayrıca ziyaretçilerin, maskotlarımız Edi ve Alia ile etkileşime geçmelerini sağlayan xbox bağlantılı kameralar kullanıyoruz, bu sayede bu oldukça aile odaklı.''