BRISA, kumanda odasını Panasonic TH-55LFV5W dev ekranlarla donatıyor

Portekiz'in otobanları artık Panasonic'in dev ekranları sayesinde daha güvenli

Yol emniyeti, Portekiz'in en büyük otoyol yönetim şirketi ve imtiyaz sahibi olan Brisa için 1 numaralı öncelik. Şirket, Operasyonel Kumanda Merkezinden izlediği ve her gün 16.000'den fazla insanın kullandığı 5 imtiyazın iyi durumda olmasını, sadece mobiliteyi yöneterek değil, aynı zamanda rutin beklenmedik olaylar ve kazalara anında müdahale ederek sağlıyor.

Yeni bir dev ekran sisteminin kurulumu ve sağlanması için BRISA Inovação e Tecnología (BRISA Yenilik ve Teknoloji) grup şirketi, gereklilikleri değerlendirdi ve Panasonic'in video ekran teknolojisini temel alan akıllı bir çözüm geliştirdi. Çalışma ekip çalışması bazında yapıldı ve Panasonic ürünlerinin Portekiz distribütörlerinden biri olan Prosonic tarafından ekipmanların tedarik ve kurulum aşamalarında desteklendi.

RISA Inovação e Tecnologia'dan Pedro Sobral bu konuda şunları söylüyor: "Prononic ve Panasonic tarafından bu projede sunulan hizmetin ve desteğin kalitesi, onlarla çalışmamızın en büyük sebebi."

Prononic'in Entegre Çözümler Bölümünden João Farinha ise bu konuda şunları söylüyor: "Bu yeni izleme sistemi aynı zamanda Brisa'nın olağanüstü görüntü kalitesinden ve dev ekran için azaltılmış bakım maliyetlerinden faydalanmasını sağlayacak.

Bu projenin genel değerlendirmesi mükemmel bir şekilde yapıldı ve Brisa, müşteri olarak hayli mutlu; Panasonic monitörleri, dev ekran için görüntü kalitesi anlamında Brisa'nın gerekliliklerini aşıyor bile." Pedro Sobral da bu görüşü destekliyor:

"Bu proje daha iyi sonuçlanamazdı. Proje koordinasyonu, dahil olan tüm profesyonellerin sahip olduğu yüksek teknik bilgi seviyesi sayesinde mükemmeldi."

Bu proje şu an için BRISA Inovação e Tecnologia'nın dijital yön işaretleri ürünleri kullandığı tek proje ve gelecekte de bu doğrultuda yol almaya devam etmeyi umuyoruz.

Bunu göz önünde tutan Portekiz şirketi, video görüntüleme sistemini güncellemeye kara verdi ve Panasonic'in yen TH-55LFV5W dev ekranlarında karar kıldı.

40 metrekarelik bir boyutla dev bir dikdörtgen olarak konumlandırılan 44 adet yeni 44 inçlik ekranlarda, BRISA grubunun imtiyazında olan yollarda olan her şey gerçek zamanlı olarak görüntüleniyor.

BRISA Inovação e Tecnologia Proje Yöneticisi Pedro Sobral bunu şöyle açıkıyor: "Önceki dev ekranlarımızla pek çok sorun yaşamıştık. Ancak yeni Panasonic ekranlar daha modern görünüyor ve çok daha verimli. Böylece Brisa'nın Operasyonel Kumanda Merkezindeki operasyonel araçların hazır bulunma oranı en üst seviyeye çıkıyor."

BRISA, Panasonic ekranlarını, markanın onu hem Avrupa'daki hem de ülkedeki ses-görüntü pazarlarında dev ekranlar alanında en iyi seçim olmasını sağlayan olağanüstü kalitesi nedeniyle seçti.

Japon şirketinin ürünleri, kırılmalarını önleyen dayanıklı metal yapıları sayesinde vurmalara ve düşmelere dayanabilecek sağlam yapısıyla tanınır. Bu sayede Panasonic ürünleri, sadece günlük işlerle değil, yolculuk ve kazalarla da başa çıkmak için idealdir.

Panasonic dev ekranlarının çerçevesi de çok incedir (ekran birleşim yerlerindeki çerçevelerinin kalınlığı 5,3 milimetredir). Böylece eğer tüm ekranlardan aynı anda tek bir görüntü almaya karar verirseniz, görüntü devamlılığında neredeyse hiç sorun yaşanmaz. Bu ürünler son derece güvenilirdir ve tüm yıl boyunca hiç kesinti olmadan, günde 24 saat kesintisiz çalışmak üzere tasarlanmıştır.

Panasonic Görsel Sistem Çözümleri, Panasonic Ürün Yöneticisi Oriol Massagué şu açıklamayı yapıyor: "Özellikle belirtmek gerekirse, TH-55LFV5W modeli kumanda odası pazarı için tasarlanmıştır. Yansıma önleyici yüzeyi sayesinde her türlü yansıma engellenir ve böylece bilgilerin daha net ve daha görünür olması sağlanır. "Doğrudan LED arkadan aydınlatması, karanlık bölgelerde siyah tonlarını üretir ve parlak alanları daha canlı görüntüler, diğer yandan IPS paneli geniş bir görüntüleme açısı sunar ve her yerden izlemeyi mümkün kılar."