PANASONIC, BRANDENBURG KAPISI MÜZESI'NDE ZIYARETÇILERI ZAMANDA GERIYE GÖTÜRÜYOR.

Brandenburg Kapısı müzesi, çeşitli görsel hikayeleri anlatmak için Panasonic ekranları kullanmaktadır

Panasonic ekranlar, odayı son derece esnek hale getirir. Sonuç: En iyi dijital hikâye anlatımı!

Lutz Engelke- TRIAD Berlin kurucusu ve CEO'su

Sağlanan Ürünler – TH-55LFV6
Zorluk

Birden çok müşterinin gereksinimlerini karşılayacak şekilde uyarlanabilen kapsamlı bir müze deneyimi oluşturmak.

Çözüm

Büyük kurumlar için esnek bir çalışma ortamı sunarken şehrin inanılmaz tarihini anlatmak için 87 Panasonic ekranın kullanılması.


Kral Frederick William II tarafından 1788-1791 yılları arasında inşa edilen Brandenburg Kapısı, Almanya'nın bölünmesi ve birleşmesinin bir hatırlatıcısı rolünü üstlendiği Berlin'in en tanınmış yerlerinden biridir. Kapı, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra restore edilmiş ve şehrin doğusunda yer alan girişiyle Berlin Duvarı'nın önemli bir bölümünü oluşturmuştur. 1989 yılında duvar yıkıldı ve Almanlar, Brandenburg Kapısı'nda batının ve doğunun nihayet bir ülke olarak yeniden birleşmesini sağlayan barışçıl bir devrimi kutladılar.

Anıtın yalnızca 100 metre uzağında bulunan multimedya Brandenburg Kapısı Müzesi, yeni bir 'Eğitici-Eğlendirici' formatında 300 yıldan fazla bir geçmişi deneyimlemeye davet ediyor. 

Panasonic, 87 adet full HD ekran sağlayarak Brandenburg Kapısı Müzesi'ne sürükleyici deneyim alanıyla katkıda bulundu. Bu, Avrupa'nın en büyük Panasonic video duvarlarından biri olup siyasi konferanslar, oyun gösterileri ve üniversite prodüksiyonlarına kadar her şey için kullanılmaktadır.

TRIAD Berlin turizm sorumlusu Marc Burgdorff şu sözleri ifade ediyor; Brandenburg Kapısı Müzesi'ndeki medya ekranlarının hem uygulanması hem de içerik oluşturulmasından sorumlu mekansal iletişime odaklanan yaratıcı bir ajans.


“Burayı konferans ve atölyeler de dahil olmak üzere tüm farklı durumlar için değiştiriyoruz,” diyor Marc. “Örneğin, Assassin's Creed'in 10. yıl dönümü burada, ürünlerini sergiledikleri sırada gerçekleştirildi. Dünyanın dört bir yanından gazeteciler geldi ve sosyal kanallar yoluyla yayınladı.”

"Panasonic video duvarı, ziyaretçilerimize benzersiz ve etkileyici deneyimler sunuyor."

TRIAD, zamanda eşsiz bir yolculuk sunan Brandenburg Kapısı Müzesi için muhteşem bir özel yapım multimedya gösterisi oluşturdu. TRIAD Berlin kurucusu ve CEO'su Lutz Engelke, "Tarihin derinliklerine inerseniz, Berlin, Almanya ve hatta Avrupa'nın tüm hikayesini Brandenburg Kapısı'ndan anlayabilirsiniz,” diye açıklıyor.


"Medya ekranlarının çok yönlülüğü, Panasonic için benzersiz bir satış noktası oluşturuyor."

Panasonic TH-55LFV6W ekranlar, üstün geniş formatlı görünürlük için ultra dar bir çerçeveye sahiptir ve bu da hem etkinlik alanı hem de müze kullanımı için mükemmeldir. 

Oda uyarlanabilir ve birçok moda sahiptir. “Bir müze modu var, ancak ekranlar iş konferansları, müzik akışı, sanat sergileri, video oyunları ve hatta moda gösterileri için de uyarlanabilir,” diyor Burgdorff. Örneğin, son zamanlarda Moda Haftası'nın bir parçası olarak Berlin Moda Haftası, bu odayı sanal gerçeklikle birlikte sürükleyici bir deneyim sağlamak için kullandı.

Sanal Gerçeklik işlevselliği sayesinde iş başı eğitimin zor olabileceği durumlarda da kullanışlı bir eğitim aracı haline gelebilir. Burgdorff, "Henüz inşa edilmemiş bir gayrimenkul veya uzak kıyı rüzgar santrali" örnekleriyle açıklıyor. Panasonic video duvarı, yerinde bulunan Sanal Gerçeklik gözlüklerindeki görüntüyü yansıtarak odadaki herkesin etkileyici ortama katılmasını sağlar.

"Daima yenilik ve yeni fikirler arıyoruz. Bu oda, yaratıcı bir fabrikadır. 87 ekran, bizlere sonsuz olanaklar sağlayan akıllı telefonlar veya tabletler gibi mobil cihazların içeriğini görüntüleyebiliyor. Her türlü içerik gösterilebilir!

"Aynı zamanda da bir iletişim odasıdır. Kongre salonunun yanı sıra bir haber odası da olabilir. Tüm dünyada canlı bağlantılar yapılabilir," diye ekliyor Burgdorff.

Robert Mönnich, teknik bir uzman ve odanın yaratıcılarından biridir: “Her biri kendi çözünürlüğüne sahip en fazla altı ekran olabilir. İçeriğin kendisi çözünürlüğün yalnızca yarısına sahiptir, ancak en iyi görüntüyü üretmek için VR/V4 uzatılır. Birçok teknoloji şirketi, bu 87 ekranlarda 270 derecelik görüntüden yararlanmak için buraya geliyor. Medya ekranlarının çok yönlülüğü, Panasonic için benzersiz bir satış noktası oluşturur.” 

 

 

 

 


Tüm resimler © TRIAD Berlin / TRIAD Edutainment Enterprises