CCD, PANASONIC AV'YI SUNDUĞU ETKINLIKLERE DAVET EDIYOR

Dublin Kongre Merkezi (CCD), teknik gereksinimlerini karşılayan müşteriler için paketlenmiş bir çözüm sunar. AV teklifinin merkezinde Panasonic projeksiyon ve gösterimi bulunuyor.

Panasonic projektörler zarif, alanlara uygun, estetik açıdan hoş, sessiz ve güvenilirdir

Gareth Neville, CCD Teknik Başkanı

Tarih – Nov 2018
Client – Dublin Kongre Merkezi
Location – Dublin
Sağlanan Ürünler – PT-DZ13K, PT-DZ21K
Zorluk

Güvenilirlik, netlik ve esneklik gereksinimlerini karşılayan lider bir konferans merkezinde AV temeli oluşturma

Çözüm

Panasonic projeksiyon teknolojisi, CCD'nin farklı alanlarında kullanılabilir, hızlı ve kolay bir şekilde entegre edilebilir


‘Céad Míle Fáilte’ veya ‘Yüz bin ifadesine’ sahip işaret, konuklarını İrlanda'nın başkentinin kalbindeki dünya standartlarında bir konferans mekanı sağlamak için geliştirilen Dublin Kongre Merkezi’ne varışta karşılamaktadır.

Pritzker ödüllü İrlanda doğumlu mimar Kevin Roche tarafından tasarlanan CCD, Dublin’in silüetinde hızla bir kent simgesi haline geldi. Çarpıcı cam cepheli avlu, ziyaretçilere Liffey Nehri, Dublin şehir merkezi ve Wicklow dağlarının panoramik manzarasını sunmaktadır.

Eylül 2010'da açılan binanın 22 etkinlik alanı altı kata bölünmüş olup tam teatral sahne ve sinek kulesi, 4.500 metrekarelik sergi alanı ve 3.000 delege için zemin katındaki Forum alanı için 2.000 koltuklu oditoryum bulunmaktadır.

Her yıl yüzlerce ulusal ve uluslararası dernek ve kurumsal organizasyona, kurumsal etkinliklere, halka açık sergilere, ödül törenlerine ve gala yemeklerine ev sahipliği yapan mekan konferansta uzmanlaşmıştır. Televizyonda yayınlanan UEFA Euro 2020 grup eleme kurasına ev sahipliği yaptı. 

Mekan; teknik bölüme erişim, ses, aydınlatma, AV ve donanım teknisyenlerinden oluşan 15 kişilik bir ekibin dahil olduğu anahtar teslimi etkinlik çözümü hizmetleri sunmaktadır.

Teknolojinin temeli

Panasonic teknolojisi, CCD'deki müşteriler için AV teklifinin temelini oluşturur.


“Odalar için varsayılan ayarlarımız vardır, ancak etkinlik türüne bağlı olarak bunları değiştiririz. Salonları hızlı bir şekilde dönüştürebilmemiz için AV'nin tak çalıştır özellikli olması çok önemli,” diyor CCD Teknik Müdürü Gareth Neville.

Beş orta büyüklükteki konferans salonunun her biri 5,000 lümen lazer projektörle (PT-RZ570) donatılmıştır. Büyük "Liffey" odalarının ikisi, 10,000 lümen lazer projektörle (PT-RZ970) donatılmıştır. Kurulum, System Video ile entegre edilmiştir. 

System Video Kurucusu Tom Carroll şunları ifade etmiştir: “Üstesinden gelmemiz gereken bir zorluk, projektörlerin oditoryumun arkasındaki teknik odaya yerleştirilmesiydi, bu nedenle camın içinden geçecek ve geniş yansıtma mesafelerini kapsayacak parlaklıkta olan projektörleri belirlememiz gerekiyordu.”

Daha küçük alanlar

Küçük etkinlik alanları, lamba bazlı 3.500 lümen WXGA projektörle donatılmıştır. En büyük alanlarda ise iki adet 20.000 lümen veya iki adet 13.000 lümen lamba projektörü bulunmaktadır. Toplam dört toplantı odası Panasonic 65 inç profesyonel Full HD ekranlarla donatılmıştır.

İki adet 20.000 lümenlik PT-DZ21K projektör genellikle 14 m AV Stumpfl projeksiyon ekranı ile birleştirilir. Birden çok projektörlü kurulumlarda mekan, kenar birleştirme için Panasonic Geometry Manager Pro Yazılımını kullanır, bu da kurulum süresini azaltır ve sadece uzaktan kumandaya kıyasla daha kolaydır. 

 

CCD'deki bir etkinlik için tipik kurulum

CCD'deki asma tavan projeksiyon


Müşteri Beklentileri

CCD Teknik Müdürü Gareth Neville şunları ifade ediyor: “Müşterilerimiz, kurum içi teknisyenlerimiz tarafından kullanımı kolay ve tam olarak desteklenmiş yüksek standartta AV beklentisindeler. CCD, AV paketimiz açısından anahtar teslimi bir çözüm sunar ve etkinlik için ihtiyaç duydukları her şeyi sağlayabiliriz.”

“Teknolojinin esnek, güvenilir ve üst düzey olması gerekir, böylece sorunsuz bir şekilde müşterimizin etkinlik vizyonunu sağlayabiliriz.”

“Müşterilerin buraya kadar gelmelerinin ve kendi ofislerinde sahip oldukları ile karşılanamayan ya da bunu aşmayan ekipmanları kullanmalarının hiçbir anlamı yoktur. Onlara yüksek bir standart sunmalıyız, ancak isterlerse kendilerinin çalıştırabilecekleri kadar sezgisel olmaları da bilinmelidir.”

Lazere geçiş

Dünyanın karbon nötr özellikli inşa edilmiş ilk kongre merkezi olarak kabul edilen CCD’nin çağdaş tasarımı, çevresel sürdürülebilirliğin en yüksek standartlarını karşılamaktadır. Bu sürdürülebilirlik, lamba projektörlerini lazer üniteleriyle değiştirme yönündeki hareketin arkasındaki nedendir.

“Lazer teknolojisi çok önemlidir, son zamanlarda yaptığımız tüm alımlar lazer ünitelerden 


oluşuyor. Sürdürülebilir bir bina için cıva buharlı ampul gerektirmeyen daha sessiz, daha verimli projektörler önemlidir,“ diyor Gareth Neville. “Diğer ünitelerimizi yükseltirken kullanım ömürlerinin sonuna geldiklerinde tekrar lazere yönelmeyi düşünüyoruz.

Görünümü destekleyen System Video'dan Tom Carroll şunları ifade ediyor: “Kuruluş olarak neredeyse sadece lazer projektörler satıyoruz. Daha geçen hafta bir müşteriyle birlikteydim ve odadan çıkarken bir projektörün hâlâ açık olduğunu fark ettim, buna karşın yanıtı ise lazer olduğu, yıllarca sorunsuz çalışacağıydı’.” 

Güvenilirlik ve yüksek performans

Gareth Neville'e göre güvenilir şekilde çalışan ve binanın içindeki farklı alanlara yerleştirilen teknolojiyi bulmak önemli bir konuydu. “Panasonic projektörler zarif, alanlara uygun, estetik açıdan hoş, sessiz ve güvenilirdir.

“Tasarım özümüz açısından tüm ihtiyaçları karşılar ve ekipmanı destekleyen bir servis kalitesi vardır.”

Tom Carroll şunları ekledi: “Panasonic'in hem güvenilir hem de yüksek performanslı olduğunu ve servis ekiplerini aramamız gereken durumlarda olayların hızlı ve duyarlı bir şekilde çözüldüğünü gördük.”

Forumda 14 metrelik bir ekran oluşturmak için birleştirilen projektörler

CCD Dublin'deki çarpıcı cam avlu


CCD, Panasonic AV'yi sunduğu etkinliklere davet ediyor