• Center Parcs'ta Profesyonel Projeksiyon

Center Parcs'ta Profesyonel Projeksiyon

Center Parcs Woburn Ormanı, Birleşik Krallıktaki beş Center Parcs köyünden birisi. Kısa tatiller için tercih edilen bir nokta olmasının yanı sıra, kurumsal pazar için konferans alanı anlamında ödüllü bir sağlayıcı durumunda.

Woburn Ormanı, bu amaçla inşa edilmiş bir konferans binasına sahip olan ilk Center Parcs konumu. The Venue isimli bina sekiz bağımsız ve esnek etkinlik süitinden ve bir iş merkezinden oluşuyor. Alan 800 kişi alabiliyor ve konferanslar, toplantılar, ürün lansmanları ve takım oluşturma aktiviteleri gibi pek çok iş etkinliği için kullanılıyor.  

Londra'ya sadece birkaç saat mesafedeki bu konum, Center Parcs Woburn Ormanının başkentteki pek çok diğer konferans konumuyla rekabet halinde olduğu anlamına geliyor. Bu yüzden iş dünyası için çekici olmak için, binanın en yüksek standartlara ve etkileyici tesislere sahip olması gerekiyor.

Ormanla çevreli The Venue, bir yandan rahatlatıcı ve ilham verici bir ortam sunarken diğer yandan da müşteri gereksinimlerine karşılık verebilmek adına esnek olmak üzere tasarlanmıştır. Diğer konferans alanlarıyla rekabet edebilmek için, Center Parcs, tüm odalarda, kullanıma hazır, yüksek kaliteli projektörlere ihtiyaç duyuyordu. Center Parcs, sunmak istedikleri profesyonel kurumsal imajı tamamlamak için Panasonic projektörlerini seçti. 

Doğru çözümü bulmak

MVS Audio Visual, The Venue'deki ses ve görüntü gerekliliklerinin tasarımı ve kurulumu için AV entegratörleri olarak seçildi. MVS; Longleat Ormanı, Elveden Ormanı ve Sherwood Ormanındaki Center Parcs tatil köyleriyle zaten çalışıyor olduğundan, şirketin gereksinimlerini karşılamak konusunda deneyimliydi.

MVS, Panasonic'i ve güvenilir, uzun ömürlü parlaklık ve anında başlatma/kapatma özellikleri sunduğundan PT-RZ470 ve PT-RZ670 1 çipli DLPTM LED/lazer projektörlerini seçti. Bu, projektörlerin The Venue'de geçirdikleri zaman boyunca müşteriler için her zaman hazır olduğu anlamına geliyor. 

İki PT-RZ470 ve dört PT-RZ670 kurulumu öncesinde, Center Parcs portatif projektörler kullanıyordu ve bunlar gerektiğinde kurulup ayarlanıyordu. Başka bir karmaşık seçenek de şirketlerin AV desteğini ayrıca kiralamasıydı. Panasonic projektörlerinin kurulumu, bu zahmetin ortadan kalkması ve etkinliklerin sorunsuz ve uygun maliyetli bir şekilde yürütülmesi anlamına geliyordu.

MVS Audio Visual Ulusal Proje ve Hizmet Müdürü Alistair Maher bu konuda şunları söylüyor: "Center Parcs ortaya çıkan sonuçtan oldukça etkilendi ve artık her etkinlikte etkinlik/kiralama şirketlerini devreye sokmadan kurumsal alanlarında profesyonel AV hizmetlerini sunabiliyor."

Center Parcs Woburn Ormanının Konferans ve Etkinlik Müdürü Liz Pilling, projektörlerin esnekliğinin The Venue için ne kadar değerli olduğunu şöyle açıklıyor: "Projektörler hemen açılıyor, böylece konuklarımız hemen çalışmaya başlayabiliyor, çalışırken oldukça sessizler, böylece toplantılarda rahatsız edici bir unsura dönüşmüyorlar. Ayrıca projektör perdeleri, eğer belirli bir etkinlik için gerekli değillerse tavanda güzelce gizlenebiliyor." 

Panasonic projektörlerin öne çıkan özellikleri

PT-RZ470 projektör, 3 boyutlu projeksiyon, uzun ömürlü parlaklık, 7/24 çalışma ve kenar harmanlama ile çok ekranlı dikey projeksiyon gibi özellikler sunuyor. Kolay kurulum, dikey ve yatay montaja izin verir ve geleneksel bir lamba kaynaklı projeksiyonun aksine, lazer ışık kaynağı üzerinde herhangi bir etki yaratmaksızın 360 derecelik dikey/yatay/eğik projeksiyona olanak tanır.

Alistair Maher sözlerine şöyle devam ediyor: "Panasonic projektörler oldukça yüksek bir etki sunuyor. Kristal berraklığında ve lambasız projektörlerde daha önce hiç görmediğim parlak görüntüler."

Projektör bir lazer ışık kaynağı ile çalıştığından, lamba veya filtre değişimi gerektirmez ve lazer ışık kaynağının çalışma süresi, kullanıma bağlı olarak en az 20.000 saat civarındadır.  

PT-RZ670, Panasonic'in mevcut Solid Shine™ serisi projektörlerine eklenmiş bir model ve bakım gerektirmeden 20.000 saat çalışma sunuyor. Projektör uzun süreli bir güvenilirliğe, yüksek görüntü kalitesine ve hızlı bir başlatma/kapatma işlevine sahip.

 Liz Pilling sözlerine son olarak şunları ekledi: "Yeni projektörlerimiz hakkında müşterilerimizden harika geri bildirimler aldık; donanımımızdan memnunuz."