• Country Bank'ta Projeksiyonlar Parlak

Country Bank'ta Projeksiyonlar Parlak

1939'da, Upton House'un sahibi olan Bearsted ailesi, Banbury yakınındaki aile evlerinden çıktılar ve ailenin sahip olduğu Banka bu eve taşındı. 

M. Samuel & Co., çalışanlarını ve varlıklarını Londra'ya yapılan hava saldırılarından korumak amacıyla İkinci Dünya Savaşı boyunca burada faaliyet gösterdi.

27 Mart 2015 tarihinde, bu savaş dönemi hikayesini anmak amaçlı yeni bir sergi, ilk defa ziyarete açıldı.

Zafer için Bankacılık, Upton House'un tüm dönüşümü sergiliyor ve ziyaretçileri hikayenin içine girmeye ve banka personelinin yeni ortamlarında nasıl yaşadıklarını ve çalıştıklarını görmek için ziyaretçileri bir zaman yolculuğuna davet ediyor.

Uzun Salonda, dünya çapında tablo ve porselen koleksiyonu ile birlikte ofis masaları ve daktilolar var; aynı 1940'lı yıllarda olduğu gibi. Yeni odalar açık, bahçeler savaş zamanı özelliklerle zenginleştirilmiş ve ziyaretçiler normal insanlar bu olağanüstü mekana geldiğinde neler yaşanmış keşfedebiliyor.

Panasonic, Upton House'daki yeni sergiye etkileşim, atmosfer ve hareket katan yüksek çözünürlüğe sahip projeksiyon ve ekran teknolojileri sağlamak suretiyle serginin hayata geçirilmesine yardımcı oldu. Panasonic teknolojisi, ziyaretçilerin bir savaş dönemi bankasında yaşamanın ve çalışmanın nasıl olduğunu hayal edebilmelerine yardımcı oluyor.

Upton House Koleksiyonlar Müdürü Rachael O’Connor-Boyd bunu şöyle açıklıyor: "Savaş, Londra'dan bir grup normal insanın Upton'a yaşamak ve çalışmak için nasıl geldiğinin hikayesinin arka planını oluşturuyor. Panasonic ile gerçekleştirilen bu ortaklık, tüm araştırmaların ve hikayelerin hayata geçirilmesine olanak sağladı. 

Tüm National Trust siteleri aileleri giderek daha fazla kendine çekiyor. Dolayısıyla sergilediğimiz eşyaların ve koleksiyonlarımızın video içeriği ve etkileşim ile ziyaretçileri içine çekmesi çok önemli. Bunu, serginin geri kalanıyla çatışmaya neden olmadan uygunca yapabilmek de aynı derecede önem taşıyor. Lazer projektörlerini kullanarak sessiz, yansıtıcı bir atmosfer sağlayabildik. Diğer yandan, bu yüksek drama içeriğinin büyüklüğünü ve hissiyatını, Panasonic'in yardımı olmadan sağlayamazdık. ” 

Projeksiyon tutkusu tavan tanımaz

Ailenin yemek odası, heyecan verici bir giriş oluşturmak için kullanıldı. Neville Chamberlain'in İngiltere'nin savaşa girdiğine dair yaptığı resmi açıklama, Pathé tarafından sağlanan görüntülerle montajlanarak gösterişli tavana yansıtıldı.

bu sonuca, dünyanın ilk lazer ışık kaynaklı 1 Çipli DLP projektörü olan Panasonic PT-RW630 ve ultra kısa atışlı lensi ET-DLE030 kullanılarak ulaşıldı. Her ikisi de ters çevrilerek şöminenin içine gizlendi ve böylece yemek odası tavanında 10 metre genişliğinde bir projeksiyon sağlandı. Tavanda, hava saldırıları yüzünden zarar gören bir çatının aralıklarından görülen bulutlu bir gökyüzü ile savaş zamanı çağrışımları oluşturuldu.

Rachael O’Connor-Boyd sözlerine şöyle devam etti: "Tavan projeksiyonunu, insanların yansıtmanın nereden yapıldığını anlayamayacakları ya da sırada ne olduğunu tahmin edemeyecekleri bir şekilde hazırlamak istedik. Ve buna kesinlikle ulaştık."

Sayvanlı projeksiyon

Uzun galeride, etkileşimli bir ekranda M. Samuel & Co.'nun savaş için ne tür çabalar verdiğine dair hikayeler canlandırılacak. 50 inçlik LFB70, aynı anda altı dokunma noktasına izin veriyor.

İntegratör Arty Bon Bon Design, ekrana ahşap panel kaplamalı bir dönem masası yerleştirdi ve böylece teknolojinin ortamın havasını ele geçirmemesini sağladı.

Benzer şekilde sempatik olan tasarım, Leydi Bearsted'in sayvanlı karyolasına yerleştirildi ve bu, onun savaş dönemi hikayesinin video içeriğinin, dış çerçevenin çerçevesi boyunca asılan pamuklu bezden bir perde üzerine yansıtılması için kullanıldı.

Yandaki giyinme odasında, Özel Operasyonlar Sorumlusu Lord Bearsted'in hikayesini canlandırmak için bir PT-RW330 lazer projektör kullanıldı. 

Kusursuz projeksiyon

Ailenin Resim Odasında, pencere boşluğundan sarkıtılan basma bez üzerinde 17 metrelik bir projeksiyon oluşturmak için 6.500 lümenlik Panasonic PT-RZ670 lazer ışık kaynaklı projektör, ET-DLE030 ultra kısa atışlı lens ile birlikte kullanıldı.

İçerik, ailenin savaş sonrasında ne yaptığını özetliyor.  Rachael O’Connor-Boyd anlatıyor: "Resim odası, Upton House turumuzun doğal olarak en son durağı. Ziyaretçiler içeriğe kendilerini oldukça kaptırıyor ve pek çoğu aileye savaş bittikten sonra ne olduğunu da merak ediyor. Bazen de bu oldukça duygusal sonuçlar veriyor."

Upton Resim Evi

Son olarak, otantik bir Savaş Zamanı sineması oluşturmak için zemindeki bir markizde bir PT-RZ370 lazer/LED hibrit projektör kullanıldı.

Projektörün yüksek parlaklığı, gündüz saatlerinde bile Pathé görüntülerinin her yaştan ziyaretçiyi içine çekmesini sağlıyor.  

Zafer için Bankacılık, varlıklarını hayata ge3çirmek ve ziyaretçi deneyimini zenginleştirmek için Panasonic'in National Trust ile yaptığı çalışmalardan birisi. Panasonic'in yenilenebilir enerji tasarruflu teknolojileri aynı zamanda Trust'un daha yeşil, daha sürdürülebilir bir çalışma biçimine doğru geçiş hedefini mümkün kılıyor.