PANASONIC LAZER PROJEKTÖRLERI CELEBRITY EDGE GEMISINDE

VIDELIO HMS, Celebrity Edge gemisinin gösteri salonunu tüm yolcuları eğlendirecek olağanüstü sahne tasarımları yaratmak üzere Panasonic projektörler ile donattı.

Yapılan hassas değerlendirmelerin ardından Panasonic PT-RZ21K video projektörleri tercih ettik ve bu projektörler beklentilerimizi tam anlamıyla karşıladı. Panasonic ekiplerinin sağladığı teknik destek oldukça önemliydi ve alınan sonucun kusursuz olmasında bize yardımcı oldu.

Marco Baldin, VIDELIO HMS Satış Müdürü

Client – VIDELIO HMS
Location – Saint-Nazaire
Sağlanan Ürünler – PT-RZ21K
Zorluk

Celebrity Edge için motorlu ekranlara yansıtma yapacak ve geminin hareket ve titreşimlerden etkilenmeyecek ultra yüksek performanslı sahne tasarım ekipmanları gerekliydi.

Çözüm

Panasonic 20.000 lümen lazer projektörleri, her koşulda keskin ve canlı görüntüler yansıtma özelliğinden dolayı tercih edildi.


Celebrity Edge gemisinde çok sayıda görsel işitsel ekipman bulunuyor

Amerikan şirketi Celebrity Cruises tarafından işletilen yolcu gemisi Celebrity Edge, Fransa, Saint-Nazaire'deki Chantiers de l'Atlantique tersanesinde inşa edildi. İlk seferini Aralık 2018'de yapan bu gemi, etkileyici Oculus gösteri salonu başta olmak üzere yenilikçi alanları ile tur yolcularının beklentilerini aşıyor.

306 metre uzunluğunda, 38 metre genişliğinde, 129.000 ton ağırlığında olan ve 2.900 kişi kapasitesine sahip geminin tasarımından ve görsel işitsel entegrasyonundan VIDELIO HMS sorumluydu. Lüks yolcu gemisinin ses ekipmanlarını seçmek, kurulumunu gerçekleştirmek ve çalıştırmak üzere görevlendirildiler. 

Görsel işitsel ekipmanın bu “yüzen binaya” taşınması, entegrasyonu ve kurulumu oldukça zorlu bir süreçti. Proje iki yıl sürdü ve geminin uzun teknik gereklilikler listesini tam olarak karşılamak için tasarım danışmanları, alıcılar, lojistik uzmanları, mühendisler, kurulum elemanları, teknisyenler, eğitimciler ve satış temsilcileri vs. dahil 70 profesyonel istihdam edildi.

Oculus gösteri salonu, yolcu gemisinin başlıca eğlence kaynağıdır

VIDELIO HMS ekipleri bu olağan dışı ortamda benzersiz bir sahne tasarımı oluşturmakla görevlendirildi. Sahne, biri sanatçıların yolcularla daha fazla etkileşim kurmasına olanak tanımak için izleyicilerin arasına kadar uzanan dört kısımdan oluşuyor.

Gösteri salonu ayrıca sahnenin iki metre üstüne kadar yükselebilen bir platforma, iki döner merdivene ve bir özelleştirilmiş projeksiyon sistemine sahip. 8’i motorlu olan ve sahneleme koşullarına göre hareket edebilen 10 dev panoramik ekrana görüntü yansıtmak üzere 16 adet Panasonic 20.000 lümenlik lazer video projektör kuruldu.

Sınıfının en kompakt modeli olan PT-RZ21K video projektör yüksek parlaklık sunuyor

PT-RZ21K’nin ergonomisi bu tür projeksiyon işleri için ideal. 3 çipli DLP™ teknolojisini SOLID SHINE lazer fosfor teknolojisiyle bir araya getirerek olağanüstü görüntü kalitesi üretiyor.

Yaklaşık 49 kg ağırlığındaki ürün çok hafif ve kolay taşınıyor. Panasonic tarafından özel olarak tasarlanan lazer teknolojisi (lazer diyotlar ve fosfor tekerlekleri), 3 Çipli DLP™ modülü ile bir araya getirilerek geniş odalarda yüksek parlaklık, ileri derecede doğru renkler ve keskin kontrast üretiliyor. Bu özellikler proje açısından hayati derecede önemliydi.

“Sağladığı insan desteğinden dolayı Panasonic’i öneririm. Kurulum işinden sonra teknik mühendis video projektörlerin ayarlanmasına yardımcı olmak için alana geldi. Bu, her yerde göreceğiniz bir şey değil ve Panasonic’in gerçekten değer verdiğimiz bir özelliği” diye ekliyor VIDELIO HMS Satış Müdürü Marco Baldin.

VIDELIO HMS hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.videlio-hms.comVIDELIO HMScom adresini ziyaret edin

Oculus gösteri salonu © Fotoğrafın Mülkiyeti: Celebrity Cruises

Oculus gösteri salonu © Fotoğrafın Mülkiyeti: Celebrity Cruises

Oculus gösteri salonu © Fotoğrafın Mülkiyeti: Celebrity Cruises