• Miracast™ – Gelecek
    Nesil kablosuz
    teknoloji

Miracast™ – Gelecek Nesil kablosuz teknoloji

Miracast onaylı cihazlardan kusursuz HD video ve ses aktarımı

Sadece eğitim ve iş alanında değil, günlük hayatta da insanlar kendi tabletleri veya akıllı telefonları aracılığıyla öğrenme, işbirliği, toplantı veya diğer sunum süreçlerini kullanır. Bu ihtiyaca cevap vermek için, Panasonic’in projektörlerinde ve ekranlarında, çok sayıda cihazı ve medya formatını destekleyebilmek için çeşitli gelecek nesil kablosuz teknolojileri kullanılmıştır.

Bu cihazlar uyumlu Android cihazlardan ve Windows Bilgisayarlardan belgelerin, Tam HD videoların, görüntülerin ve seslerin, örneğin yazılım veya karmaşık bir kurulum gerektirmeyen Miracast™ ile aktarılmasına olanak tanır. Kablo olmaksızın, hızlı bağlantı ve yüksek bant genişliği ile Miracast™, bunu herkesin kolayca katkıda bulunabileceği bir hale getiriyor.

Miracast, doğrudan Wi-Fi üzerinden bağlanan bir uçtan uca kablosuz bağlantı standardıdır. Full HD videolar, online video akışları ve PowerPoint® belgeleri gibi içerikleri dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletler gibi ağa bağlı farklı cihazlardan alarak gerçek zamanlı olarak büyük ekrana yansıtmak kolaydır.

Teknolojinin hem gönderici hem de alıcı konumundaki iki cihazda da çalışması için, cihazların Miracast desteğine sahip olmaları gerekir. Kablosuz standart, her iki cihaz da Miracast uyumlu olduğunda herhangi bir yazılım, uygulama kurulumu ya da karmaşık ayarlamalar gerektirmez. Miracast uyumlu olmayan cihazlarla kablosuz bağlantı ya da birden fazla cihazdan kablosuz bağlantı durumunda özel yazılımın kurulmasını gerektirir.