Faydaları

 

CO2 emisyonlarını azaltmak için öncelikli olarak elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.

Panasonic görüntü ürünleri hala dünyanın birçok bölgesinde fosil yakıtlar yakılarak, CO2 emisyonları açığa çıkarılarak ve iklim değişikliğine neden olunarak üretilen elektrik enerjisini tüketse de, şu anda satın alabileceğiniz en enerji verimli ürünler arasında yer alıyor.

İşte bu yüzden’ beklenen ömrü boyunca’ projektör veya ekran kullanımı sırasında tüketilen tüm karbonu dengeleyen bir program hazırladık. ’Offset For Life adını verdiğimiz bu program’ın tüketicilerimiz ve geleceğimiz için sıfır karbon salan ürünler üretme yolunda önemli bir adım olduğuna inanıyoruz.

Faydaları neler?

Panasonic‘in Offset For Life size, kullanıcıya ekranlarımızın kullanım sırasında ürettiği emisyonları dengelemesine olanak tanıyan ve böylece global ısınmaya katkınızı etkin bir biçimde azaltan bir program.

Bunu yapmak için programa katılmanız ve sizin adınıza projelerin yürütüldüğü yerel topluluklarda sürdürülebilir gelişmeye en önemli katkıları sağlayan Gold Standard projelerine yatırım yapmamız için kredi satın almanız yeterli.

Eski Birleşmiş Milletler İklim Şefi Yvo De Boer’in dediği gibi

“Paranın en iyi şekilde kullanılması, dünyanın en maliyet etkili emisyon azaltma seçeneklerinin belirlenmesi çok önemli…Atmosfer emisyonları nerede düşürdüğünüzü önemsemiyor, yeter ki düşürün.”

Daha da önemlisi, seçtiğimiz projeler bağımsız bir üçüncü şahıs tarafından izleniyor ve denetleniyor’, böylece yatırımınızın mümkün olan en iyi kullanıma aktarıldığından emin olabilirsiniz.

Programa katılarak:

  • kendi işletme hedefleriniz doğrultusunda karbon dengelemesine katkıda bulunabilirsiniz;
  • CSR’nize pozitif bir katkı sağlayabilirsiniz;
  • cihazları kullanan personele çevre açısından en duyarlı ürünleri belirttiğiniz sinyalini verebilirsiniz.

*Normal endüstri uygulamasına dayanarak 3 veya 5 yıllık tipik bir değiştirme döngüsü.

Gold Standard
Gold Standard

Bu program kapsamındaki projeler Gold Standard atfedilmiştir, daha fazlasını öğrenmek için

www.cdmgoldstandard.org adresini ziyaret edin.