• Başlık - Ne yapıyoruz
  • Banner - What we're doing

Ne yapıyoruz

Panasonic’te çevre için endişelenmek yeni keşfettiğimiz’ bir şey değil; işleri’ yapma şeklimizin bir parçası’ ve şirket tüzüğümüzde yazılı:

“Dünya evimizdir. Bize doğal kaynaklar ve enerji gibi birçok nimet sunuyor. Bunu akılda tutarak değerli doğal ortamımızı gelecek nesiller için korumak için çevresel faaliyetlerde inisiyatifi ele alacağız.
Çevremizdeki sürekli değişen koşullara ayak uydurmak, çabalarımızda ilerleme ve başarı sağlama amacıyla doğa ile uyum için hareket etmek için düşüncelerimizi ve davranışlarımızı sürekli gereken şekilde adapte edeceğiz.”

Özellikle, Eco Ideas adını verdiğimiz girişimde enerji tasarrufu sağlamak ve emisyonları’ azaltmak için üretimde atıkların azaltılmasından daha enerji etkili bileşenlerin tasarlanmasına kadar profesyonel projektörlerimizi üretme şeklimizi daha da iyileştirmek için uzun yıllarımızı harcadık.

Üretimdeki iyileştirmeler

2007 yılından bu yana’ bilinçli ürün tasarımı, dikkatli malzeme seçimi ve bir dizi üretim geliştirmesi uygulayarak üretimdeki CO2 emisyonlarını 300.000 ton azalttık.

Ürünlerimizdeki iyileştirmeler

Sesli görsel uygulamalar her gün daha parlak görüntüler sunmak zorunda kalıyor, zira müşteriler parlak ortamlarda daha iyi görüntüler sunan geniş ekran çözümler talep ediyor. Panasonic aynı güç tüketimi ile daha yüksek bir lümen çıktısı veya daha elektrik tüketimi ile aynı parlaklığı sunan daha verimli ışık teknolojileri geliştirerek bu etkiyi yumuşatmak için çaba sarf etmektedir. Sonuç olarak, en yeni görüntü ürünlerimiz daha düşük enerji tüketimi ile önemli şekilde daha yüksek performans sunar. Kısacası, dünya’nın en yeşil görüntü çözümleri üretme sürecinde her yolu denedik.

Ancak, geleceğin teknolojileri güç tüketiminde daha dramatik düşüşler vaat etse de, daha hızlı ve olumlu bir çözüme ihtiyacımız var, dolayısıyla Offset For Life programını geliştirdik.