• Başlık - Program
  • Banner - Scheme

Program

Gönüllü karbon piyasasındaki önde gelen kuruluşlardan biri olan ClimateCare ile çalışmayı tercih ettik ve kendilerinden yatırım yapmamız için Gold Standard projeleri teklif etmelerini istedik.

Gold Standard Vakfı hem gönüllü hem de uyumluluk dengeleme pazarlarında sürdürülebilir gelişmeyi etkin bir şekilde destekleyen yenilenebilir enerji ve son kullanıcı enerji verimliliği projelerini kabul eden karbon kredileri için bir sertifikasyon programı yürüten kar amacı gütmeyen bir organizasyondur.

Gold Standard gerekliliklerini karşılayan karbon dengeleme projelerine Gold Standard markasını ve logosunu kullanmalarına ve kendi karbon kredilerini Gold Standard etiketi ile satmalarına izin verilir.

 

Satın aldığınız ürünün CO2 Emisyonlarını nasıl hesaplıyoruz.

Projektörün veya ekranın kullanımından, yani cihazın elektrik tüketiminden kaynaklanan karbon emisyonlarını dengeleyebilirsiniz. Bildiğimiz her ürün için her işletim modu (örn. EcoMode) altındaki maksimum güç tüketimini biliyoruz.

Kullanım sırasında Panasonic ürünlerinizden yayılan CO2 emisyonlarını hesaplamak için:
 
Bize hangi modeli ve tipik olarak günde kaç saat kullandığınızı söylemeniz gerekir

Bize hangi ülkede bulunduğunuzu söyleyin, böylece elektrik enerjisini CO2 emisyonlarına dönüştürebiliriz. Elektrik üretiminde ne kadar CO2’nin açığa çıktığını öğrenmek için kamuya açık kaynaklardan elde edilen ülkeye özgü verileri kullanıyoruz. Her ülke tarafından farklı emisyon seviyelerine yol açan farklı bir güç kaynağı karışımı kullanıldığı için bu önemli. Örneğin, Fransa elektrik enerjisinin büyük kısmını düşük CO2 emisyonlarına sahip nükleer güçten üretiyor, fakat İngiltere yüksek değerlere yol açan bir enerji karışımına (yenilenebilir, gaz, kömür ve nükleer) sahip.

Her çalışma modunda tüm projektörlerimizin güç tüketiminin ölçümlerini aldık.

Sizin cihazınıza ait CO2 emisyonlarını hesaplamak için üç rakamı çarpıyoruz (güç tüketimi x kullanım saati sayısı x ülke verileri).

Program nasıl işliyor.