• Kingston Üniversitesi'nde geleceği görselleştirme

Kingston Üniversitesi'nde geleceği görselleştirme

Kingston Üniversitesi ses ve görüntü yükseltme ile eğitimine yatırım yapıyor.

Londra'nın güneybatısında bulunan Kingston Üniversitesi, 20.000'den fazla öğrenciye ve 2.000 çalışan personele ev sahipliği yapıyor. Üniversite, 1899'da Kingston Teknik Enstitüsü adıyla açıldığı Thames nehri üzerindeki Kingston ve çevresinde bulunan beş ayrı kampüsü içerir.

Üniversite, 3.500 yüksek hızlı kablosuz bağlantı noktası, 5.000 yeni bilgisayar, tam yönetilebilen masaüstleri, VDI ve büyük bir AV tanıtımını içeren 30 milyon pound değerinde bir bilişim teknolojileri altyapı dönüşümünden geçiyor.

2015 yaz aylarında, AV tanıtımının bir parçası olarak, Üniversite genelinde dijital tabela tanıtımı amaçlı 60 adet Panasonic profesyonel ekran kurulumu yapıldı. Bu işlem, 2014 Eylül ayında 170 adet Panasonic PT-RZ370 lazer/LED projeksiyon kurulumunun devamı niteliğindeydi. 

Bu iki proje de Kingston Üniversitesi ve GV Multimedia arasındaki stratejik ortaklığın bir sonucu olarak ortaya çıktı.

Ekran yatırımı

Eğitim sektörü için şüphesiz faydaları olan etkileşim ve içerik paylaşımı AV piyasasının en önemli iki trendidir. Kingston Üniversitesi, üniversitedeki öğrencilerin birinci sınıf bir eğitim ortamına sahip olmasını sağlamak için bu alana yatırım yaptı.

48 adet 50 inç TH-50LFE7E ekran, altı adet 65 inç TH-65LFE7E, beş adet 47 inç TH-47LF6W ekran ve bir adet 80 inç TH-80LFC70 içeren ekran projesi, GV Multimedia tarafından kazanıldı ve uygulandı. Üniversite dijital tabelaları daha verimli bilgi aktarımı ve paylaşımı için kullanacak.

Aktif öğrenci katılımını teşvik eden mesaj görüntüleme işlemini Üniversite genelinde basit hale getirdiler. Düşük güç tüketimi ve asgari kurulum zamanı gerektiren ekranlar yüksek kaliteli ve HD içerik sağlar.

İçerik ekranlardan uzaktan yönetilir ve One Lan dijital tabela çözümü kullanılarak beş kampüste de aynı içerik görüntülenebilir. Eğitim amaçlı bu dijital tabela çözümleri, sabit yazılar ve resimlerin yerine etki yaratan hareketli görüntüler, video, TV, kayan yazılar ve mesajları içeren dikkat çekici ekranları koyuyor.

Bu sistem, görüntüleme ağı üzerinde hızlı ve verimli içerik değişimi kolaylığı anlamına gelir.

Lazere geçiş

Ekran projesi, o dönemde şirket tarihinin en büyük anlaşması olarak sunulan 170 lazer projeksiyon kurulumunun tamamlanmasından sadece 12 ay sonra ortaya çıkıyor.

Proje dahilinde, PT-RZ370 projeksiyonlar 119 derslik ve seminer odasına yerleştirildi.

LED/lazer birleşik ışık kaynağı sayesinde yüksek seviye güvenilirlik ve uzun süreli parlaklık sağlayan 3.500 ANSI lümen PT-RZ370, SOLID SHINE gamının pir parçasıdır.

Projeksiyon, lamba ya da filtre değişimine gerek olmadan 20.000 saatlik çalışma süresi sağlamakta, bu da onu uzun süreli kullanımın çok önemli olduğu eğitim sektörü için harika bir seçim haline getirmektedir.

Panasonic İngiltere Görsel Sistemler İngiltere Grup Müdürü Gareth Day; "Geçen seneki projeksiyon kurulumu başarısını takiben, üniversitenin bizim ekranlarımızı da kullanmayı seçmesi bizi sevindiriyor. Bu, bizim eğitim sektöründeki lider AV teknolojisi tedarikçisi konumumuzu sağlamlaştırıyor." diye konuştu.

Devam eden bağlılık

GV Multi-media Satış Müdürü Kristian Cutting, "İkinci yılda, üniversite ses-görüntü altyapısını geliştirmek için kayda değer yatırımlar gerçekleştirdi. Panasonic ekranlar, içeriğin beş kampüs çevresinde ONELAN dijital tabela çözümü kullanılarak görüntülenmesi ve yönetilmesine imkan tanıyan dijital ekran projesinin bir parçasıdır.

Kingston Üniversitesi Bilişim Daire Başkanı Simon Harrison, "Kingston Üniversitesi, öğrenciler için eğitim ve öğretim alanlarını geliştirmeye kendini adamıştır. Lazer projeksiyonlardan çok memnunuz ve dijital tabelaların uygulanması üniversite genelinde iletişim ve bilgi paylaşımının önemli ölçüde geliştirdi." diye konuştu.