Panasonic Partner Portal'la Müşterilerin İşi Daha Kolay

Panasonic, daha fazla ürünü kapsayacak; distribütörler ve satıcıların, müşterilere sunulacak bilgilere daha kolay erişebilecekleri ve yeni işlerini daha kolay kaydedebilecekleri yeni bir B2B İş Ortağı Portalını hizmete sunuyor.

Yeni web tabanlı hizmet, şirketin Avrupa çapındaki Görsel Sistemler ve İletişim bölümlerine açıktır ve bu yıl içinde diğer işletme bölümlerine de açılacaktır. Programa katılan profesyoneller, ortaklık seviyesine göre ölçeklendirilen ödüllerle birlikte en yeni ürün bilgilerine, satış haberlerine ve iş teşviklerine erişebileceklerdir.

İş Ortağı Portalı, müşterinin eğitim seviyesine ve satış hacmine bağlı olarak müşterileri üç farklı iş ortağı seviyesinde - Kayıtlı, Uzman ve Çözüm Ortağı olarak- sınıflandırmaktadır. ‘Uzman’ ve ‘Çözüm’ ortakları için daha özel avantajlar sunan bu seviye iş ortaklarının görebilecekleri içerikleri uygun bir şekilde belirlemektedir.

İş Ortağı Portalı merkezi bir veritabanına bağlı eksiksiz bir ürün kütüphanesi, çevrimiçi bir eğitim programı sunmaktadır ve ürünle ilgili sorulara anında yanıtlar sağlamaktadır. Yüksek seviyeli iş ortakları aynı zamanda son kullanıcı potansiyel iş dağıtımından da yararlanacaklardır.

Panasonic Avrupa Kanalı Müdürü Valerie Poret şöyle diyor: “İş Ortağı Portalı Panasonic, kanal ortaklarımız ve son kullanıcı arasındaki boşluğu kapatmaktadır. Müşteriler portal aracılığıyla potansiyel satışlarını maksimum seviyeye getirebilecek ve paylaşılan müşterilerimiz için en yüksek seviyede hizmetin sunulmasını sağlayacak zengin kaynaklara erişebileceklerdir.”

Ürünlere bağlı olarak, iş ortakları örneğin telekomünikasyon uzmanlarının kendi müşteri tekliflerini oluşturabilmelerini ve bir bakışta son kullanıcı gereksinimlerine mükemmel şekilde uyan bir sistemi seçmelerini sağlayan “eConfig” gibi, kendi günlük işlerini destekleyen kolay kullanılabilir araçlar bulabileceklerdir.

Görsel teknolojiler için, AV kiralama şirketleri çapraz kiralamaya uygun durumdaki ürün filoları hakkında bilgiler paylaşmalarını sağlayan bir topluluk platformuna erişebileceklerdir. Bu platform tur etkinlikleri için yerel tedarikçiler bulmayı, belirli bir lensi kiralamayı veya çok büyük projeler için büyük miktarda varlıktan oluşan havuzlar oluşturmayı çok daha kolay hale getirmektedir.

Panasonic, Avrupa'nın en büyük B2B teknolojik ürün gamına sahiptir. B2B pazarı, şirketin küresel gelirinin yüzde 70’ini oluşturmaktadır.