Otomatik Kamera Ayarı yükseltmesiyle daha hızlı video duvarı kurulumu

Panasonic video duvarı (videowall) yönetim yazılımı için bir Otomatik Kamera Ayarlama kiti geliştirdi. Kit, kurulum süresini kısaltıyor ve renk uyumunu artırıyor.

Opsiyonel kit, Panasonic’in ücretsiz Video Duvarı (Videowall) Yönetim yazılımı ile uyum sağlıyor ve tıpkı şirketin çoklu projektör yazılımı için halihazırda kullanılabilen kamera yükseltme kiti gibi, emek süresi, karmaşıklık ve çoklu görüntüleyicilerin kurulumu ile ayarlanmalarının getirdiği maliyetleri önemli ölçüde azaltıyor.

Panasonic Görsel Sistem Çözümleri Avrupa Pazarlama Müdürü Enrique Robledo, şu görüşü paylaşıyor: “Mevcut durumda kurulumcuların bir sensör kullanarak her bir panel için tek tek renk ve parlaklık ayarlamaları yapmaları gerekiyor. Bu da oldukça zaman alan bir süreç olmanın yanında uzmanlık da gerektiriyor. Bazı durumlarda bütünüyle tutarlı sonuçlar da elde edilemeyebiliyor.  Video Duvarı Yönetim yazılımında Otomatik Kamera Ayarlamasının etkinleştirilmesiyle birlikte kurulumcu uyumlu bir kameraya bağlanıp video duvarını fotoğraflıyor ve yazılım da arka aydınlatma kontrolü ve beyaz dengesini her panelin renk uyumunun hassasiyetle yapılabilmesi için analiz ediyor. Yazılım daha sonra her bir görüntüleyici için gerekli ayarlamaları otomatik olarak yapıyor ve saklıyor. Bu da ayarlama süresini ve bununla bağlantılı maliyetleri önemli ölçüde azaltıyor. Tüm bunların yanındai bir panelin değiştirilmesi gerektiğinde tüm video duvarını el ile yeniden ayarlamaya da gerek kalmıyor.”

 

Otomatik Kamera Ayarlama paketi (TY-VUK10) yeni bir kurulum altlığına katılıyor. Altlık, birbirine kenetli modüler görüntüleyici çerçeveleri ve her panelin tüm eksenlerle kesin bir şekilde hizalanmasını temin eden bir mıknatıs sistemini içerisinde barındırıyor.

 

Kurulumcular, Video Duvarı Yönetim yazılımını Panasonic’in PASS web sitesinden ücretsiz olarak indirebiliyorlar. Otomatik Kamera Ayarlama kiti için ücretli aktivasyon kodu ise yalnızca bir PC için geçerli olup tüm görüntüleyici cihazlar için geçerli olmayacak.

 

Otomatik Kamera Ayarlama yükseltme kiti ile Video Duvarı Yönetim yazılımı Panasonic’in LFV50, LFV5 ve LFV70 serisi görüntüleyicileriyle uyumlu olacak.

 

Daha fazla bilgi için: business.panasonic.co.uk/visual-system.